Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Ako malý si mal kvantum šialených nápadov a reálne si si myslel, že stať sa jednorožcom je celkom solídny plán do budúcnosti, ale veľmi rýchlo ťa to prešlo. S pribúdajúcimi rokmi si zistil, že je úplne jedno, koľko si budeš na čelo lepiť prázdnu rolku od toaletného papiera. Niektoré veci skrátka neexistujú. Ako spomínané rohaté kone alebo napríklad cestovanie v čase. 

No je to naozaj tak? Tých jednorožcov na chvíľu pustíme z hlavy a zameriame sa na chlapíka z TikToku, ktorý sa snaží svojich sledovateľov presvedčiť, že sa zasekol v roku 2027. Muž, ktorý na sociálnej sieti vystupuje ako @unicosobreviviente (v preklade jediný preživší), vo svojich videách ukazuje ľudoprázdne miesta a varuje, že koniec je blízko.

V roku 2027 podľa jeho slov už ľudstvo vyhynulo

Prvé video pridal 13. februára tohto roku a okamžite sa z neho stal svetový virál s viac ako 11 miliónmi pozretí. „Práve som sa zobudil v nemocnici a neviem, čo sa stalo. Je 13. február 2027 a ja som v celom meste úplne sám,“ píše, zatiaľ čo ukazuje miesta, ktoré by inak praskali vo švíkoch, bez jedinej živej duše. Ulice Valencie, obchodné centrum, pláž… nikde ani nohy.

@unicosobreviviente

Acabo de despertar en un hospital y no sé qué ha podido pasar. Hoy es 13 de febrero de 2027 y estoy solo en la ciudad.

♬ Creepy, scary, horror, synth, tension – Sound Production Gin

Momentálne je na jeho profile niekoľko desiatok obdobných videí. Prázdne stanice metra, prázdne reštaurácie so zvyškami jedla, prázdne fitnescentrá, múzeá, obchody či parky. Akékoľvek miesto, kde by sa za normálnych okolností potulovali hlúčiky ľudí, sú na jeho videách úplne bez duše. Vzhľadom na to, že svetom posledný rok lomcoval smrtiaci vírus, nám to všetkým pripadá až mrazivo povedomé, ale povedzme si úprimne – ani počas najtvrdšieho lockdownu neboli ulice takéto prázdne.

Samozrejme, nikto nemôže čakať, že mu hneď celá internetová sféra bude zobať z ruky. Jeho videá sú desivé, o tom potom, ale celé to predsa musí mať nejaké racionálne vysvetlenie. Mimo iného ľudia narážali napríklad na to, že sa všade svieti. „Pravdepodobne sú roky 2021 a 2027 prepojené,“ odpovedá im na profile „posledný človek na svete“. Čo si o tom celom myslíš ty? 

@unicosobreviviente

Responder a @esteban_bernal_30

♬ Suspense, horror, piano and music box – takaya

@unicosobreviviente

??????

♬ Action Music(887053) – Pavel

Zdroj: unicosobreviviente / TikTok


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť