Chlapík vytvára nezmyselné predmety ako riešenia na problémy, ktoré neexistujú (2. časť)

Geniálne vynálezy, ktoré nikto nepotrebuje.

Zdroj: Unnecessary Inventions / instagram.com

Milovníkom bizarností určite nie je meno Unnecessary Inventions neznáme. Matt Benedetto prináša na svet vynálezy, ktoré sú nesmierne zaujímavé, skutočne premyslené, ale totálne zbytočné.

V dnešnej dobe to vyzerá tak, že na všetko existuje nejaký stroj, program alebo liek. Veľa z nich je zbytočných, ale len Unnecessary Inventions si to otvorene prizná a je na to hrdé. Mattova zásoba geniálnych vynálezov, ktoré nikto nepotrebuje, nikdy nekončí. Tu je niekoľko jeho najnovších kúskov:

1. Turtle-Zipper-Neck: odopínací rolák

Príchádza jeseň. Rána sú chladné, cez deň sa zas môže prudko otepliť. Čo na seba? Ako ideálny kúsok sa javí tento rolák s odopínacím golierom. Ráno si chránený pred studeným vetrom, neskôr stačí odzipsovať, a krk je opäť slobodný. Je dôležité mať svoju telesnú teplotu neustále pod kontrolou. Veľmi štýlové a praktické! (nie)

2. The Baguette Pack: nosič na bagetu

Už sa ti niekedy stalo, že si videl v pekárni nádhernú, dlhočižnú bagetu a povedal si si: „Kiežby som mal nejaký ergonomicky dokonalý vak, v ktorom by som si ju mohol vziať domov!“ Nakoniec si odišiel z obchodu bez bagety a zaspával si s plačom a prázdnym žalúdkom.

Matt predstavuje vačok, ktorý zabráni tomu, aby sa takýto scenár opakoval! Keď si človek uvedomí, že bežne v obchodoch dostať puzdro na banán, bagetový nosič zrazu nevyzerá až tak exoticky.

3. Lego Socks: ponožky, ktoré ťa ochránia pred bolestivým šliapnutím na Lego

Stúpiť na lego bolí ako sviňa. Nebezpečie v podobe šliapnutia na lego kocky je dobre známe a osveta sa na internete šíri aj vďaka mnohým memes. Matt prišiel s jedinečnými ponožkami, ktoré ťa pred touto brutálnou pascou zaručene ochránia.

Ich spodná strana je pokrytá „lego-kompatibilnými dierkami“, a tak namiesto toho, aby sa kocka nepríjemne zapichla do tvojho chodidla, sa bezpečne zachytí v otvoroch.

4. Rotary SMS: otáčací číselník pre písanie SMS v retro štýle

Číselník asi nie je úplne najlepší preklad do slovenčiny, pretože skôr by sa ho dalo nazvať „písmenníkom“. Tento aparát ťa prenesie do časov dávno minulých a vďaka nemu zažiješ, aké by to bolo písať textové správy pomocou vytáčacieho mechanizmu starého telefónu.

Nie je prekvapením, že je to dosť nešikovné – preto sa to dnes nerobí. Retro ale predáva a určite by sa našlo dosť hipsterov, ktorí by takýto gadget privítali!

5. PuppyThumbs: palčeky pre tvojho psíka

Pes patrí medzi najmúdrejšie zvieratá a vďaka výcviku sa dokáže naučiť neskutočné kúsky. Aj keď majú psíky bystré mozgy, nemôžu svoju zručnosť využiť kvôli niektorým anatomickým obmedzeniam. Jedným z nich je absencia protistojného palca.

Bez neho sa len ťažko zahráš na Playstation a je pre teba nemožné jesť s čínskymi paličkami. PuppyThumbs sú umelé palce, ktoré tvojmu psíkovi udelia dar, donedávna exkluzívny pre vyššie primáty. Najlepší priateľ človeka určite ocení krásnu repliku ľudských palcov!

6. The Tear-Rings: náušnice pre uplakaných

Možno miluješ pozerať smutné filmy a možno často krájaš cibuľu. Aj realita bežného života môže byť sama o sebe dosť depresívna. Plač nie je ničím nezvyčajným a človeka môže niekedy nepríjemne prekvapiť. Vďaka náušniciam, ktoré držia rolku papierových utierok, budeš vždy pripravený čeliť smutným okamihom a záchvatom plaču.

Narozdiel od obyčajných vreckoviek majú tieto utierky obrovskú výhodu v tom, že ich máš priamo na tvári (zdroj plaču) a nemusíš strácať čas ich vyťahovaním z vrecka či z tašky.

7. The SockLocker: šatník pre tvoje ponožky

Posledné roky asi nikomu neunikol populárny trend vtipných ponožiek (ktoré ale nie sú vždy vtipné). Aj Slováci začali investovať do ponožiek s originálnymi vzormi a k niektorým z nich majú vybudovaný srdečný vzťah. Svoje obľúbené ponožky milujú a nechcú, aby sa im čokoľvek zlé stalo. SockLocker je rozkošný malý šatník, ktorý zaručí, že sa ti žiadna z tvojich najdrahších ponožiek nestratí, a ani nepoškodí.

8. RightRound Cone: ocenia netrpezliví milovníci zmrzliny

Zmrzlinová sezóna sa chýli ku koncu, skutoční milovníci tejto pochúťky ale nikdy nemajú voľno. Pre skutočne hardcore fanúšikov zmrzliny prichádza pomôcka, ktorá im umožní zjesť viac zmrzliny za kratší čas.

RightRound Cone je praktický nadstavec na vŕtačku, vďaka ktorému je konzumácia zmrzliny oveľa jednoduchšia. Zariadenie napojíš na vŕtačku, vložíš do neho kornútok so zmrzlinou a hltáš, koľko len vládzeš!

9. Neckl-ICE: mrazivý náhrdelník

Počas leta sa teploty šplhajúce sa k hodnote 40 stupňov nevyhýbajú ani nášmu územiu. Neznesiteľné horúčavy predstavujú každoročný boj. Existuje veľa spôsobov, ako sa schladiť, ale nikdy ich nie je dosť! Neckl-ICE je náhrdelník z ľadových kociek, ktorý ti zaručene prinesie príjemné osvieženie. Alebo aj nie.

Súčasťou balenia je retiazka a šesťuholníková nádoba. Do nádoby položíš retiazku, napustíš ju vodou a dáš do mraziaku. Výsledkom je náhrdelník so šesticou mrazivých kociek, ktoré ťa cez horúci deň príjemne schladia.

10. StubStoppers: Ochrana prstov na nohách

Zakopnúť bosou nohou o kus nábytku je brutálne nepríjemné. Vlastne, ide o dosť podobný zážitok ako vyššie spomínané šliapnutie na kocku Lega. Našťastie, tak isto ako proti Lego hrozbe sa dá bojovať aj proti neposlušnému nábytku.

StubStoppers sú praktické pracovné helmy na prsty na nohách, ktoré pred podobným úrazom určite ochránia. Len si ich nesmieš zabudnúť nasadiť predtým, ako sa v noci vyberieš z postele na wc.

11. The Digits Comb: nie je lepší pocit, ako prejsť si prstami cez vlasy

Nie každému vyhovuje spoliehať sa pri úprave vlasov na hrebene. Niektoré majú príliš husté zúbky, iné sa zasa lámu. Hlavne muži sa preto spoliehajú na vlastné prsty. Môže sa ale stať, že prsty nie sú poruke (drevorubači, pyrotechnici)!

Niekedy si človek potrebuje prejsť prstami cez vlasy, aj keď si nemôže prejsť prstami cez vlasy. Nech sú príčiny akékoľvek, problém hravo vyrieši táto realistická silikónová replika ľudských prstov!

12. 2spouts1bottle: keď sa chce napiť aj kamarát!

Pitný režim neslobodno podceniť! Hoci každý z nás vie, aké je dôležité hlavne v letných mesiacoch veľa piť, vo všetkých kolektívoch sa ale nájde aspoň jeden človek, ktorý vždy na všetko zabudne. Čo s ním? Ak nechceš nechať svojho kamaráta zomrieť od smädu, tak mu dáš napiť sa zo svojej fľašky.

Ejha, lenže normálna fľaška je primitívne zariadenie, ktoré neumožňuje piť dvom ľuďom súčasne! Mattov vynález 2spouts1bottle je našťastie fľaška, ktorá má „sosák“ na oboch svojich koncoch, vďaka čomu z nej môžu piť dvaja naraz! Nielen praktické, ale užiješ si pri tom aj kopec zábavy!

Ak ťa Mattove vynálezy zaujali, nenechaj si ujsť ani náš predchádzajúci článok, ktorý sme im zasvätili.

Zdroj: instagram.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Neuveriteľné momenty histórie vo fotkách, ktoré sa vám budú zdať naozaj čudné

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME