Chlapík vytvára nezmyselné predmety ako riešenia na problémy, ktoré neexistujú

Počul si už niekedy o žalúziách na slnečné okuliare? Nie? Nevadí.

Zdroj: Unnecessary Inventions / Instagram

Ľudia moderného sveta majú množstvo problémov, na ktoré sa vynálezcovia moderného sveta snažia hľadať praktické riešenia. Na tom nie je nič zvláštne a už vôbec nie originálne. No hľadať riešenia na problémy, ktoré v skutočnosti ani neexistujú? Tam už určitá dávka originality je.

Matt Benedetto, produktový dizajnér – samouk, sa vo svojom novom projekte Unnecessary Inventions (nepotrebné vynálezy) zaoberá niečím veľmi podobným. Vymýšľa predmety od výmyslu sveta, ktoré síce pobavia, no ich využitie je prakticky nulové. Jeho desiatkam tisícom sledovateľov to však nevadí a nadšene sledujú, s akou bizarnosťou prišiel tentokrát.

Od žalúzií pre slnečné okuliare, cez prenosný háčik až po škrabkač na lýtka… jeho portfólio je ozaj pestré, pričom mu nechýba ako humor, tak ani riadna dávka kreativity. Posúdiť to môžete sami.

1. SunShaders – žalúzie, aké si ešte nevidel

Keď nechceš, aby ti svietilo slnko do očí, vytasíš slnečné okuliare a je po probléme. Lenže, čo ak sa naskytne situácia, v ktorej nielenže nebudeš chcieť, aby ti svietilo slnko do očí, no nebudeš chcieť, aby svietilo ani na tvoje okuliare? V takom prípade je odpoveď jasná – okuliarom treba zaobstarať takéto miniatúrne žalúzie.

2. Plug of Thrones – spoilerový prezervatív

Všadeprítomné spoilery pokazia deň nejednému seriálovému fanúšikovi. V dobe internetov a sociálnych sietí je nemožné sa im vyhnúť. Číhajú doslova na každom rohu.

Voči tým obrázkovým sa možno brániť predchádzajúcou vychytávkou, s tými, ktoré ti otravný kolega všadebol-všetkovidel škrieka do ucha, je to už o čosi ťažšie. Ešteže existujú špeciálne štuple do uší, ktoré fungujú ako spoilerový prezervatív.

3. Finglonger – predĺži aj nepredĺžiteľné

Pravdepodobne si si nikdy nepovedal, že dlhší prst sa vždy zíde, ale čert to ber. Lebo nikdy nevieš, kedy príde tá chvíľa. Chvíľa, v ktorej budeš chcieť štuchnúť niekoho, kto sa nenachádza v tvojom bezprostrednom dosahu.

Za iných okolností by si sa musel vzdať a uspokojiť sa len s facebookovým štuchnutím, no s touto užitočnou pomôckou to nehrozí. Neodporúčame nasadzovať na mužské prirodzenie, finálne rozhodnutie je ale na vás.

4. LookBak – za chrbtom ťa už nikto ohovárať nebude

Trpíš paranojou? Odolávaš neustálemu nutkaniu otočiť sa dozadu a skontrolovať, či sa ťa náhodou nechystá atakovať medveď? Alebo len jednoducho chceš vedieť, či za tebou nekráča nejaký fešák, aby si mohla nahodiť zvodnú chôdzu včas? V tom prípade ti padne vhod toto šikovné zrkadielko, ktoré si stačí zavesiť na rameno a sledovať, čo sa v pozadí odohráva.

5. ForkYou – skrotí každú neposednú omáčku

Kečup? Mňam dop*či. Horčica? Mňam dop*či. Nukleárny odpad (alebo čokoľvek, čo má predstavovať tá zelená gebuzina)? Mňam dop*či. Ale všetko dohromady zmiešané v jednej nekoordinovateľnej mase? Neprichádza do úvahy.

Kto nechce konzumovať pomiešané omáčky má len dve možnosti. Zmieriť sa s týmto osudom a suchým jedlom, ktoré nejde dole krkom alebo si zaobstarať túto špeciálnu vidličku. Tá dávkuje omáčky pomaly a postupne, na každé sústo osobitne.

6. FurRoller – pretože chlapi so psami sú automaticky viac sexi

Odchlpovač už dávno nie je in a je len otázkou času, kedy všetci výrobcovia skrachujú a pôjdu makať za kasu. Odrovnala ich táto… záležitosť… ktorá síce funguje na podobnom princípe, no výsledok je úplne opačný. Nalepí psie chlpy na všetko, čoho sa dotkne. Fakt, že si človek môže vybrať rasu, je už len príjemnou čerešničkou na torte.

7. Hÿpēr Båg – ikeácka taška inak

Kedy človek hyperventiluje? Keď je vytočený do nepríčetna. A kedy je vytočený do nepríčetna? Keď sa snaží zmontovať tú poondiatu skrinku z Ikei, no tam mu chýba skrutka, hentam je zase nejaká skrutka navyše a vlastne to celé absolútne nedáva zmysel. Vtedy treba siahnuť po tejto menšej verzii ikonickej tašky a párkrát si do nej zhlboka fúknuť.

8. Sip N Curl – pre notorických športovcov

Tvoje dobré ja ti hovorí, že by nebolo od veci pred letom navštíviť fitko. Tvojmu zlému ja je nejaká kondička tri-päť a radšej by si chlipol dobre vychladeného pivka. Za iných okolností by z toho bola poriadna dilema, no tento produkt ju hravo vyrieši kompromisom. Je to činka a držiak na nápoj v jednom – presne to, čo ľudia v 21. storočí k životu potrebujú.

9. Calf Scratch – šťastie lýtok je prvoradé

Nikomu sa nechce zohýbať až dole ku lýtku, keď sa ono akurát rozhodne šialene svrbieť. Väčšinou tak ani neučiníš – namiesto toho poškrabeš jednu nohu nohou číslo dva a zašpiníš si pritom nohavicu sajrajtom z podrážky. Lenivosť, lýtko, svrbenie… znie to ako nevyriešiteľný problém, a pritom stačí len zohnať takýto parádny škrabkač.

10. My Perfect Hogan – nie je brada ako brada

Čo sa ti ako prvé zjaví v mysli, keď sa povie Hulk Hogan? Presne tak, ikonická briadka. Na tvári by ju chceli nosiť davy, no vyčarovať ju nie je vôbec jednoduché. Buď to chce asistenciu profesionálneho barbera alebo túto srandu, ktorá bude slúžiť ako predloha.

11. Inferno Knuckles – len na sebaobranu

Počuješ kroky dole v obývačke, no vieš, že si doma sám. Nazbieraš odvahu, schmatneš boxer a rozhodneš sa to skontrolovať. Uprostred schodov sa však potkneš o vlastnú nohu, skotúľaš sa dole a vo finále pobozkáš dlážku. Páchateľ unikol, ty máš otras mozgu a to všetko prečo?

Pretože bola tma ako v rohu. Do takejto situácie sa nepochybne dostávaš na dennej báze, lakte a kolená máš už obité z každej strany. Teraz je tomu koniec.

12. Do Not Paint Roller – k tomuto niet iného komentára

Počas rekonštrukcie je veľmi dôležité dať robotníkom jasne najavo, ktoré steny treba premaľovať a ktoré nechať tak. Tento maliarsky valček je na to ako stvorený. Teda vlastne nie „ako stvorený“, ale naozaj stvorený, lebo inú funkciu by si hľadal len márne.

13. AirStick – vražedné kombo

Šanca, že počas konzumácie sushi niekam zapatrošíš svoje bezdrôtové slúchadlá je… v prospech tohto článku povedzme, že veľká. Kúpou týchto špecifických paličiek sa však rapídne znižuje. Uži si orientálnu večeru bez strachu, že si už nikdy nevypočuješ svoju obľúbenú skladbu.

14. Anywhere Hook – háčik na všedné dni

Nie je nič horšie ako nemať si kam zavesiť vetrovku, pričom táto problematika má hneď dve možné riešenia. Po prvé, môžeš prestať nosiť vetrovku. Bude ti síce trochu chladno, no život prináša obety a pohodlnosť tým dupľom. Po druhé, môžeš mať prenosný háčik, na ktorý zavesíš čokoľvek a kdekoľvek.

Zdroj: Unnecessary Inventions / Instagram

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
23
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Drogy, chľast, krásne ženy a absolútna sloboda. Do kín prichádza šialená komédia The Beach Bum

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME