Pondelok 23.5.2022
sk
Želmíra
cz
Vladimír, Vladimíra

Pokiaľ si nechcel byť ako malý špunt nejakou postavičkou z oblasti nadprirodzena, superhrdinom alebo minimálne aspoň nejakým neexistujúcim zvieraťom (bez týrania sa priznávam, že v mojom živote nastala určitá etapa, kedy som túžila byť dinosaurom), tak tvoje detstvo bolo teda dosť pod úroveň. Pretože všetci sme mali také fázy. U mňa to začalo s Totally Spies! a lejzrovým rúžom z bravíčka, ktorý svietil na červeno, na obale bola Sam a jeho vôňa mala pripomínať broskyne a vanilku. Podľa mňa skôr páchol ako budúci ekzém, ale to môjmu krpatému ja radšej nepoviem.

Lenže ja som bola dievča a nie, že by som chcela škatuľkovať a vyťahovať nejaké zabehnuté stereotypy, ale chlapcov by nejaký ružový lietajúci batôžtek asi priveľmi neočaril. Tí si fičali na niečom, čo sa podľa môjho súkromného prieskumu (spýtala som sa frajera, čím chcel byť ako malý, on povedal, že jeden čas hajzlovou kefou, a tak som si odpoveď prispôsobila článku) omnoho viac ponášalo na nejakého Spidermana, Batmana alebo iného -mana. Ako napríklad Iron Mana. A duše všetkých malých chlapcov, ktorí dnes už nie sú takí malí, určite zaplesá v nasledujúcom odstavci, keď bol ich favoritom práve ten posledný.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/iron-man-asrtJulKX4WoU)

Niekto, teda konkrétne Richard Browning, zostrojil reálny oblek Iron Mana, ktorý si môžeš zakúpiť dokonca aj ty, ak splníš jednu maličkú podmienku. Oholiť si pravé vajce, nalepiť chlpy na výfuk susedovho auta a povedať frajerke… Nie, srandujem. Tá skutočná podmienka je o čosi menej bizarnejšia, no o čosi dosť finančne náročnejšia.

Tento oblek stojí 443,000 dolárov, takže podmienka je nasledovná – buď donútiš tetuchu v banke, aby ti tento multifunkčný outfit uznala ako nehnuteľnosť a schválila ti hypotekárny úver alebo si budeš musieť z palca vycucať pol milióna. Ak by sa ti to druhé podarilo, mohol by si si zabezpečiť veľmi príjemný servis (samozrejme okrem lietajúceho obleku), pretože dnes polovica báb za pol milióna pocucá naozaj hocičo.

indy100.com (https://www.indy100.com/article/iron-man-suit-for-sale-london-robert-downy-jr-marvel-8456276)

Tento obliek dokáže lietať. Na tri až štyri minúty. A zožerie štyri litre paliva. Nekaz si radosť tým, že dlhšie si letel aj ty sám na telesnej z kozy na žinenku dokonca aj bez benzínu, nestojí to za to. Lebo okrem toho, že ťa tento stroj dokáže nadnášať o čosi dlhšie ako črevné plyny po babkinej fazuľovej polievke, má ešte aj mnoho iných ďalších vymožeností, napríklad päť šikovných motorov a súčiastky, ktoré fungujú na princípe 3D tlačiarne. Takže pokiaľ ťa predstava o štvorminútovom lete vo výške 3,5 kilometra s rýchlosťou 32 kilometrov za hodinu očarila, tak by si mal jednoznačne začať šetriť a o dvadsať rokov budeš mať minimálne na krytku na oči. Ale bude to pop*či investícia!

giphy.com (https://giphy.com/gifs/iron-man-asrtJulKX4WoU)

Zdroj: indy100.com
Titulná fotka: indy100.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť