Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Chlpatá hruď a obrys v rozkroku. Dámske plavky známej značky predvádza muž, ľudia sú pobúrení

Značka tým vyjadruje podporu LGBTQ+ komunite.


Športová značka Adidas predstavila v spolupráci s juhoafrickým návrhárom Richim Mnisim novú kolekciu dámskych plaviek. Samotné plavky sú síce pekné, no čo sa ľuďom nepáči, je to, že ich nepredvádza žena, ale muž.

Reklamou značka vyjadruje podporu komunite LGBTQ+. Uvádza, že má ambíciu podporovať slobodu prejavu bez akýchkoľvek predsudkov, čo sa odráža aj v rôznorodosti modelov, uvádza iDnes.

Návrhár predstavil jednodielne provokatívne plavky a svoje modely opísal ako symbol sebaprijatia a podpory LGBTQ+ komunity. Po tom, ako fotografie zverejnil na sociálnych sieťach, sa spustila vlna kritiky.

Negatívne komentáre

Kritici sa jasne zhodli na tom, že ide o urážku biologických žien, pretože muži by nemali nosiť dámske plavky. Vyjadrila sa k tomu aj známa plavkyňa Riley Gaines, podľa ktorej by bolo lepšie povedať, že sú plavky unisex. Okrem toho tiež Riley kritizuje transgender športovcov v ženských športových súťažiach.

Niektorí sa pozastavujú aj nad tým, že mnohé dievčatá sú po pohľade na modelky posadnuté tým, aby boli štíhle. Kritici sa teraz zamýšľajú nad otázkou, či po tejto kampani budú túžiť po chlpoch na hrudi a vypukline v rozkroku.


Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.