6. Hryzenie tvrdých predmetov
Počas písomky si nepochybne aj ty rád zahryzneš do pera či ceruzky, však? Tak to nerob. Po prvé, je to nechutné, pretože to pero s najväčšou pravdepodobnosťou nie je tvoje, po druhé, ničíš si tým zuby a ďasná. A hlavne, prosím ťa, za žiadnu cenu neotváraj zubami fľaše od alkoholu, lebo štrbavý a „nadzinganý“ si tú frajerku fakt nikdy nenájdeš.
7. Čítanie v posteli
Pokiaľ sa vieš v posteli usadiť na štýl prehltnutého pravítka, tak je všetko v poriadku. Tak si pokojne čítaj. Problém je v tom, že množstvo ľudí to nedokáže a posteľným krčením nad knihou poriadne deptá svoju chrbticu. Ako bonus si lepia knihu na tvár alebo ju čítajú ležiac naboku, čo neprimerane zaťažuje ich oči.
8. Žuvačka
Žuvanie žuvačky naštartuje produkciu žalúdočných kyselín. Z tohto dôvodu sa neodporúča žuť žuvačku tesne pred jedlom. Pokiaľ teda, samozrejme, nemáš záľubu v zbieraní rôznych zdravotných diagnóz, ako napríklad gastritída alebo žalúdočné vredy. Alebo pokazené zuby, pretože aj tie sú jedným z následkov nadmerného žuvania.
Je vedecky dokázané, že žuvanie žuvačky pomáha uchovávaniu informácií v dlhodobej pamäti. Ako príklad môže poslúžiť študent, ktorý pri učení žuje žuvačku a rovnako učiní aj pri písaní testu. Vďaka tomu sa mu učivo „spojí“ so žuvačkou a rýchlejšie si spomenie. Opačný efekt má žuvačka na krátkodobú pamäť. Jej žuvanie nás rozptyľuje, takže sa nesústredíme na to, čo sa okolo nás deje.
9. Na záchode s mobilom
Dnes je už celkom bežná vec scrollovať Instagramom, zatiaľ čo tróniš na toalete. To nič nemení na fakte, že to nie je zdravé. Po prvé, pobyt na záchode dlhší ako päť minút ti zvyšuje tlak v žilách.
Po druhé, takmer nikto nemá mobil špeciálne určený na používanie na toalete. Takže si ho po vykonaní práce zoberie do izby, kuchyne alebo kamkoľvek inam. V preklade teda roznáša baktérie po celom byte.
BONUS: Čistenie nosa vatovými tyčinkami
Smrkanie nie je jediný spôsob, ako si prečistiť nos. V tomto prípade môže pomôcť aj vatová tyčinka. Je to veľmi efektívne riešenie najmä pre ľudí s podráždeným nosom, ktorým klasické smrkanie spôsobuje bolesti alebo aktivuje krvácanie. Samozrejme, treba na to ísť logicky a dávať si pozor, aby sme si tyčinku nevrazili až do mozgu.