Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

Chodíš s toxickým človekom? 5 najčastejších znakov, ktoré to odhalia

Niektoré vzťahy sú čudné a nepríjemné.

O tom, že láska je slepá, sa dá dlho rozprávať. Oči sa nám otvárajú, až keď sa rozídeme, no aj vtedy niektorým veľmi dlho trvá, než si niektoré veci uvedomia.

Spolu s naším ilustrátorom sme dali dokopy 5 situácií, ktoré by sa nemali odohrávať v žiadnom normálnom vzťahu a ktoré značia, že vás váš partner emocionálne týra. Skúste si pri čítaní spomenúť, či ste už podobné hlášky náhodou nepočuli od svojej polovičky alebo ste neboli ich autorom dokonca vy.

1. Vinia vás z toho, že v živote nie sú schopní niečo dokázať

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tieto osoby sú pravdepodobne mentálne choré. Veria tomu, že všetci okrem nich sú zodpovední za ich zlyhania. Ako bolo spomenuté vyššie, vaše pocity ich nezaujímajú. Budú opakovať tú istú vec stále dokola: „To kvôli tebe som si nesplnil svoje sny!“

2. Za všetko, čo sa im nepodarí, môžete vy

ArtCaveManiac / EMEFKA

Nemyslite si, že sú hlúpi a že nič nechápu. Práve naopak, vedia, že je to ich chyba, ale ich povaha im nedovolí si ju priznať. Snažia sa o to, aby ste si mysleli, že za všetko zlé, čo sa stane, môžete vy.

3. Klamú vám, pretože chcú, aby ste sa cítili zle

ArtCaveManiac / EMEFKA

Nielenže takí ľudia klamú len v nejakých veciach, no sú schopní klamať úplne v hocičom a v tejto pozícii ich vôbec nezaujímajú vaše pocity a ani si neuvedomujú, čo spôsobujú.

4. Zhadzujú vašu dôstojnosť

ArtCaveManiac / EMEFKA

Pre takúto osobu veľa neznamenáte, môžete sa snažiť, ako chcete, vašu snahu jednoducho neocenia. Proste sa im nič nepáči a na všetko sa sťažujú. Nájdu si osobu, ktorá ich má rada, a využívajú ju na uspokojovanie svojich malicherných potrieb.

5. Zakazujú vám komunikovať s inými ľuďmi

ArtCaveManiac / EMEFKA

Ak s takouto osobou chodíte a máte ju radi, tak je naozaj ťažké si pomôcť. Donúti vás myslieť si, že bez nej by ste nemohli žiť, nemôžete sa stýkať s inými ľuďmi, a aj napriek tomu si myslíte, že je všetko v pohode.

Nechajte si týchto 5 znakov prejsť hlavou a zamyslite sa, či aj vy nie ste uväznení v podobnom vzťahu.


Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.