Chodíš všade neskoro? Podľa vedcov máš predpoklady byť oveľa úspešnejší než iní ľudia

Večne meškajúci ľudia nemusia byť nutne leniví. Práve naopak!

Zdroj: profimedia.sk

Dohodneš si s niekým stretnutie a dotyčný mešká. Desať minút, pätnásť, polhodinu, a ty ideš z kože vyletieť. Ale možno patríš práve k tým ľuďom, ktorí všade chodia neskoro, či už ide o dohodnuté schôdzky či prednášky v škole, ale napríklad aj také banality, ako je návšteva kina.

Síce vieš, kedy máš byť na mieste, ale z nejakého dôvodu ti to nevyjde. Pokiaľ patríš do tejto skupiny, tak ťa iste poteší, že podľa vedeckých štúdií, publikovaných aj na Simply Psychology, by si mal oplývať výsostne pozitívnymi vlastnosťami. Podľa výskumníkov si totiž zrejme trpezlivejší, spokojnejší a celkovo berieš život s väčším nadhľadom než ostatní ľudia.

Ako je to možné? Bližšie sa na to pozrieme v tomto článku.

Pixaby (https://pixabay.com/sk/photos/%C5%BEeny-m%C3%B3lo-jazero-fashion-%C4%BEudia-1784755/)

Si viac v pohode a máš veľkú predstavivosť

Podľa psychológov totiž existujú v zásade dve skupiny ľudí. Do prvej zaraďujeme tých, ktorí na schôdzky chodia presne včas a dávajú si na tom záležať. Títo ľudia sú podľa odborníkov viac sebakritickí a súťaživejší. Druhá skupina ľudí, ktorí chodia neskoro, sú oveľa viac „v pohode“ a nerobia zo všetkého príliš veľkú vedu.

Podľa vedcov majú práve večne meškajúci ľudia väčšiu predstavivosť a tak ich môžeme nájsť napríklad medzi umelcami. Ako pravých bohémov ich nezaujímajú všedné konvencie a často majú tendenciu porušovať zabehnuté pravidlá.

Pixabay (https://pixabay.com/sk/photos/ma%C4%BEova%C5%A5-make-up-diev%C4%8Da-kozmetika-2985569/)

Si pracovitý a optimista

Môže tiež ísť o ľudí, ktorí vďaka svojej pracovitosti úplne stratia pojem o čase. Často sú to ľudia, ktorí sú „rozlietaní“ na všetky strany, a nevedia, do čoho sa pustiť skôr. Je u nich teda predpoklad, že to dotiahnu ďaleko a budú v pracovnej sfére úspešní.

Zároveň medzi nimi nájdeme oveľa viac optimistov. Tí dokážu vo všetkom (aj v prípadných neúspechoch) nájsť hlavne to dobré, čo z nich robí ideálnych kandidátov na úspech, pretože sa nevzdávajú.

Ruka v ruka s ich optimizmom ide aj ďalší charakterový rys, a síce pohodovosť. Majú totiž nezanedbateľnú porciu životného nadhľadu a prehry si tak veľmi nepripúšťajú. Vďaka tomu pociťujú oveľa menšiu úzkosť a lepšie odolávajú stresovým situáciám. Len zriedka prepadnú panike a pod tlakom urobia zlé rozhodnutie.

Pixabay (https://pixabay.com/sk/photos/fitness-skok-zdravie-%C5%BEena-diev%C4%8Da-332278/)

Si perfekcionista

Keďže sú zároveň perfekcionisti, kvalita ich práce je pre nich prvoradá. Zvládajú tiež robiť viacero vecí a aktivít naraz a aj kvôli tomu si „môžu dovoliť“ meškať na schôdzky, aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá.

Ešte predtým, než vyrazia na dohodnutú schôdzku, musia skontrolovať milión vecí, či ide všetko presne podľa ich plánu. Výsledkom je často ich nedochvíľnosť. Sú totiž takí pohltení aktivitami a prácou, že im skrátka bežný 24-hodinový deň nestačí.

Môže sa ti síce zdať, že kvôli svojej rozháranosti sa títo ľudia ničomu nevenujú poriadne a do hĺbky, ale zdanie klame. Práve ich vysoké nasadenie v kombinácii s perfekcionizmom z nich robí veľmi schopných a úspešných ľudí.

Celkovo totiž robia oveľa menej chýb a stávajú sa tak ideálnymi kandidátmi na úspech v pracovnej sfére. Ostatní ľudia im, paradoxne, často za ich meškanie pripisujú lenivosť a nezodpovednosť, nič však nemôže byť viac vzdialenejšie pravde. Aj keď treba priznať, že niekoľko lenivcov sa v radoch chronicky meškajúcich iste nájde…

Pixabay (https://pixabay.com/sk/photos/ruky-prsty-pozit%C3%ADvne-n%C3%A1ramky-palec-2227857/)

Zdroj: simplypsychology.org

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vegáni sa podelili o smutné dezerty, ktoré im pripravili bezradné reštaurácie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME