Chorvátske slová, ktoré majú úplne iný význam, ako si niektorí Slováci myslia

Dal by som si hladne piće… Aj ja kámo, aj ja.

Niektoré ženy sú ako Chorvátsko. Každý tam už bol. Nepochybne patrí medzi obľúbené destinácie, ak si chudobný ako Čenkovie deti alebo ak si Čech s rodinou, paštikami a autom plným hovadín na prežitie luxury dovolenky v karavane. Ak sa tam teda chystáš, určite si myslíš, že ako zdatnému lingvistovi ti žiadne slovníky netreba. No veď počkaj až uvidíš niektoré bizarné frázy.

Pokiaľ máš aj ty rád primitívny humor a ide ťa rozdrapiť od smiechu, keď kamoš Poliak povie, že szuka veveričky na stromoch, máme pre teba super správu. Aj Chorvátčina má čaro jazyka, v ktorom nič nie je také, aké by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Tu je zopár slov, ktoré ťa môžu svojim významom prekvapiť, ale aj dobre pobaviť.

memegenerator.net

Dobro došli

Začneme zľahka, ale dôležitým faktom. Zapamätaj si raz a navždy: Dobro došli neznamená, že ste dobre došli. A ak ešte raz uvidím instastorky lukratívneho výhľadu na more (rozumej modrá škvrna niekde v diaľke) z polorozpadnutého balkóna s týmto popisom, dávam unfollow. V preklade to znamená vitajte.

Kokot

Samotný slovinský futbalista s najúprimnejším priezviskom na svete, Aleš Kokot, by sa možno potešil, že nie je sám. Keď ťa bude po ťažkej noci s chorvátskou Rakiou budiť kikiríkanie od vedľa, bude úplne v pohode keď povieš, že čo za k*kot robí hneď z rána taký rámus. Po chorvátsky je to totižto kohút. Okrem toho je to aj druh ryby, čiže na trhu uvidíš týchto k*kotov plno. Ako sa ale Google Translator dostal k tomu to výsledku, ani srnky netušia.

annundrum.blogspot.com

Mrdati

U nás mierne ošemetné slovíčko ale neboj, aj keby sa to týkalo sexu, s tvojím #summerbody by ti ho treba nebolo. Každopádne, ak sa aspoň niečo alebo niekto bude mrdati, bude sa to krútiť alebo pohybovať.

Hladne piće

Vraj čo je doma, to sa počíta. Je milé, že Chorváti hľadajú na večer nejaké domáce piće, a nie zahraničné. No keď v jedálnom lístku uvidíš hladné piće, rozmýšľaš, na čo by ti tak bola? Jednu takú nenažranú p… krásnu žienku už máš. Jáj, ono to znamená, že chladený nápoj.

loupak.cz

Divný

Nikol hovorí peroxidovej kamoške v bare: „Vieš ten plavčík, čo za mnou celý deň doliezal? Najskôr chcel so mnou plivať, potom ma pozýval na obed do jeho stanu a ešte mi nakoniec aj povie, že JA som tá divná.“ Plivati znamená plávať, stan je byt a ak ti niekto povie, že si divný, neposielaj ho hneď tam, kde slnko nesvieti. Konečne ti totižto niekto povedal, že si pekný/á. Asi sa zľutoval.

Užas

No skús im v reštike s úsmevom povedať, že to jedlo bol úžas. Nabudúce ti možno s tiež úsmevom napľujú do polievky, lebo u nich to znamená presný opak – hrôza.

Cura

Dievčatá, hlavne Češky – ak vám niekto povie, že si divná cura, nenalož mu za to, že je k*kot, pretože ako už vieme, neurazí ho to. A hlavne, on to tak nemyslel. Síce sa toto slovo nápadne podobá na českú c*uru, no v preklade to nie je nič iné ako dievča.

Trudna

A keď ti nejaká chorvátska cura po prežúrovanej noci povie, že je trudna, utekaj a dúfaj, že si jej včera nepovedal reálne meno aj s priezviskom. Pretože je tehotná.

giphy.com

Ešte pár slov na záver

Pravo – ak sa budete Chorváta pýtať na cestu, pozor, pretože v preklade to znamená aj rovno
Desno – ak vás ale pošle doprava, bude to desno
Hvala – kto by už len teba chválil…, znamená to ďakujem
Šišmiš – netopier, no človek by povedal, že veverička
Volim te – volím si teba, Pikaču! Znamená to ľúbim ťa.
Molim vas donesite mi jednu pivu – jedno pivo mi daj!
Kat – v skutočnosti by si kata nechceli stretnúť, no v Chorvátsku môžeš byť v poho, znamená to poschodie
Sok  patrí medzi hladne piće. Soka si môžeš objednať v reštaurácii, pretože ide o šťavu alebo džús.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
42
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Mladá umelkyňa ilustruje jej každodenné ženské problémy do vtipných komiksov


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME