Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Ako to počas Vianoc vyzerá v takej bežnej domácnosti? No presne takto.

1. Mama

Ak je niekto na tomto svete, kto popiera celé slovné spojenie „sviatky radosti a pokoja“, tak sú to určite matky. Aj napriek tomu, že zoznam darčekov pre vás aj iných dávno zabudnutých rodinných príslušníkov má prichystaný už koncom októbra a štvorchodové vianočné menu je nalinkované na chladničke, vždy sa nájde niečo, čo toto – za iných okolností veľmi milujúce žieňa – totálne vykoľají. Či už je to akútny nedostatok mandarínok v najbližšom supermarkete, dlhá dodacia doba internetových obchodov alebo len papuče pohodené uprostred chodby, ktoré si tam šľahol týždeň dozadu a pri jej aktuálnej nálade je ti viac než isté, že ti ich do dvoch minút šmarí o hlavu. Nech už je to čokoľvek, napokon to vždy končí nevysloveným „môžem to ja osr*ť“, zhoreným plechom medovníkov, ktoré začmudili celú kuchyňu v koši a p*čungom, prečo práve ona vychovala takú lenivú voš, ktorá jej vôbec nepomáha. (Treba podotknúť, že si sa jej minimálne sedemnásťkrát pýtal, či jej môžeš nejako pomôcť?!)

thestuffofsuccess.com (https://thestuffofsuccess.com/2017/10/04/stop-gift-giving-anxiety-in-its-tracks/)

2. Otec

Otec je flegmoš a tak ako po zbytok roka, aj počas sviatočného obdobia zachováva chladnú hlavu. Ono sa ale tento predvianočný záhul pre bankové konto asi s iným prístupom ani brať nedá, pretože inak by sme s ním tieto dni trávili niekde na jednotke intenzívnej starostlivosti (alebo na CPZ-ke, podľa toho, z ktorej strany by sa to rozhodol riešiť). Jeho jedinou povinnosťou je teda len financovať všetky mamine úlety v sekcii výpredajov a udržiavať zdravý rozum v miestnosti v norme. A potom ho mama pošle ozdobiť stromček. Keď pri rozmotávaní vianočných svetielok vypije tri poldecáky, vyfajčí polku krabičky cigariet a vymenuje všetky existujúce nadávky v jazykoch, ktoré ovláda, hodí ich na stromček a opäť zasadne na gauč. Lebo všetci vieme, že snažiť sa ho pekne ozdobiť by aj tak nemalo zmysel, pretože len čo ho zbadá mama, usúdi, že je nap*ču. Aj stromček aj otec.

viraslot.com (http://viralslot.com/funny/dad-turns-baby-real-life-elf-shelf/)

3. Babka

Babka to síce nedá na sebe znať, ale po tých rokoch to má už kvalitne v paži. Je nadšená, že vidí svoje vnúčence, ale ešte viac z toho, že ich bude môcť trochu potýrať. Krabicu s medovníkmi vyloží až na najvyššiu policu s ceduľou „nedotýkať a nežrať“ a zakaždým, keď zachytí tvoj pohľad smutného bezradného šteňaťa na križovatke s úsmevom na perách len poznamená, že ešte nezmäkli. A tebe to je tak jedno, ty by si si aj zuby vylámal, len aby si už mohol čosi zjesť. A ona len s láskou krája klobásu do kapustnice, hovorí tvojej mame, nech už toľko nevyvádza a šťastne sa usmieva popod fúz, spokojná s výberom svojho darčeka. (Darček je buď obálka s peniazmi alebo štrikovaný sveter – podľa námahy, ktorú bola ochotná vynaložiť alebo stavu internetu v príslušnej dedine.)

kulinaria.sk (http://kulinaria.sk/pecieme/medovniky/)

4. Brat

Celý život si presvedčená, že tvoj brat je adoptovaný, lebo nijak inak si nevieš vysvetliť, ako by si s týmto neandrtálskym hovädom, ktorý si zo servítok s biologickým odpadom stavia vežu za posteľou, mohla mať spoločnú takú dôležitú telesnú tekutinu ako je krv. Ale aj tak ho ľúbiš. On sa už za tie roky naučil, že 23. sa mame nemá stavať do cesty, inak môže byť veľmi ľahko zrovnaný so zemou alebo deportovaný do nápravného zariadenia (podľa stavu a vypätosti žilky na jej čele). Preto sa rozhodol tento čas užitočne stráviť nákupom darčekov na poslednú chvíľu. A preto presne vieš, od koho sú tie tri hrnčeky s logom čerpacej stanice, ktoré si na Štedrý deň pokojne sedkajú pod tým nahovno ozdobeným stromčekom.

charmedlifestyle.com (http://www.charmedlifestyle.com/product/worlds-worst-sibling-sweater/)

5. Ty

No a potom si tu ty. Pokorne znášaš všetky mamine výjazdy do krajiny „ak dnes nezabijem svoje ratolesti, tak už nikdy“, otcove frfľanie na ekonomickú situáciu v západnom Španielsku (lebo to je očividne vec, ktorá si v tento deň zasluhuje jeho pozornosť najviac) a snažíš sa odlákať babku od tej krabice s medovníkmi, na ktorej si teraz už stopercentne vybiješ zuby. Darčeky máš pobalené (riadil si sa pravidlom – čo nezachráni lepiaca páska, na to si len nepoužil dosť lepiacej pásky), v telke ide Popoluška a vonku síce nesneží, ale aspoň vám tematicky vták osr*l okno. Už len dúfať, že sa tento rok nepridrhneš akousi kosťou a všetko bude dokonalé.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/filmeditor-christmas-movies-macaulay-culkin-3ofT5CzWVsaJKxNyec)

Titulná fotka:  thecontextogthings.com


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.