Chronologický zoznam väčších aj menších hudobných festivalov tohoto leta na Slovensku

Alebo koľko obličiek ti zas treba predať, aby si si mohol užiť aspoň jeden festivalov a kedy?

Okej, najviac klišé veta ever: Leto a prázdniny sú za rohom. I keď „letné prázdniny“ už vlastne neexistujú pre väčšinu pracujúceho Slovenska od skončenia strednej školy, dajme tomu, že sa tešíme. Povedzme si rovno, plánov na leto by bolo, akurát tých peňazí nejako niet. A ak plány ešte nemáš a nevieš sa rozhodnúť, ktorý festival chceš prespať nacenganý v cudzom stane so zablatenými topánkami, máme pre teba fajn zoznam.

Nájdeš v ňom základné info o najväčších festivaloch, ale aj o takých, kvôli ktorým nebudeš musieť po záložniach rozpredávať rodinný krištáľ. Takže čekni dátum, kedy máš čas a zisti, čo sa v tom období práve deje a kde. Názvy festivalov ako Friškofest, Slížovica či Festdobrérybníky si doteraz možno ani v päte nemal, no človek nikde nevie, kde bude väčšia haluz.

Jún

21.-23. jún (Duchonka) – Trident Festival 2018 /drum ’n’ bass/ 36€ (tri dni bez kempu)

Najväčší trojdňový D’n’B festival na Slovensku. Obrovská párty na pláži, štyri pódiá a viac ako 150 svetových umelcov – A.M.C, Adi-j, Agressor Bunx, Benny Page, Black Sun Empire či Emperor.

22.-23. jún (Trenčín)Edmania Open Air 2018 /tanečná hudba/ 59,99€ predpredaj, 69,99€ na mieste

Tretí ročník veľkolepého festivalu elektronickej tanečnej hudby a hostia ako Axwell λ Ingrosso, Timmy Trumpet, MaRLo či Sam Feldt.

22.-23. jún (Lučenec, letisko Boľkovce) Amundsen Ľadovo Fest 2018 /domáci a zahraničný rap/ 20€

Dvojdňový festival je zameraný na domácu a zahraničnú rapovú scénu – o šou sa postarajú Rytmus, Separ, P.a.t., Milan Lieskovský, Emtydee, Bongoman Elizz, Paul Ulmer a iní.

29.-30. jún (Nové mesto nad Váhom)Topfest 2018 /rocková hudba/ 40€ predpredaj, 45€ na mieste

Festival zameraný na rockovú hudbu, hrať budú prevažne slovenské a české kapely – Horkýže Slíže, Hex, Polemic, Iné Kafe, Zóna A, Čehomor, Kabát, ale aj zahraničné – Clawfinger, Amaranthe, The Great Malarkeya a iní.

29. jún -1. júl (Bratislava)Hip Hop žije Festival 2018 /rap, hip-hop/ 43€ 

Festival pod holým nebom na Zlatých pieskoch pre rapových fanúšikov prináša zahraničné mená ako Rick Ross či Shoreline Mafia, no nebudú chýbať ani domáce piliere – Kontrafakt, Majk Spirit, Separ, Kali & Peter Pann, Pil c, Ektor, Strapo, Dj Wich a iní.

29. jún-1. júl (amfiteáter Východná) – Folklórny festival Východná /ľudová hudba/ 30€ predpredaj

Pre priaznivcov folklóru je tu štvordňový festival plný ľudoviek, tanca a pekných dedinských dievok a junákov. Predstavia sa skupiny ako FS Kriváň, Party 21. storočia s Credance, Páni Času či nočná zábava s gypsy bandom Lomnické čháve.

giphy.com

Júl

5.-7. júl (Trenčín) Pohoda /alternatíva, indie, elektronika, punk/ 99€ predpredaj, 119€ na mieste

Víťaz v rámci European Festival Awards v kategórii Ekologické riešenia tento rok prináša zahraničné mená – The Chemical Brothers, LP, Jamie Cullum, St. Vincent, GusGus, Ziggy Marley ale aj slovenskú alternatívu – Billy Barman a dievčatá zo SĽUK-u, Jana Kirschner, Československá filharmónia, Katarzia a mnoho iných.

6.-8. júl (Duchonka) – TOHC FEST MUSIC 2018 /metal, punk, hardcore/ 15€ predpredaj, 17€ na mieste

Vychutnať si atmosféru undergroundovej kultúry si metaloví a punkoví nadšenci budú môcť v rekreačnom stredisku pri jazere s kapelami ako Začiatok konca, Head2Down, From Our Hands, Extip, True reason.

14. júl (Veľké Ripňany)Ripfest 2018 /slovenská hudba/ 10€

Príjemný jednodňový festival so slovenskými kapelami – Tublatanka, Polemic, Gladiator, Hex, Peter Bič Project, Konflikt, Symfobia.

19.-22. júl (Mošovce) Fourtune 2018 – Charity Festival /multižánrová, elektronická hudba/ 22€

Dobročinný festival spája milovníkov elektronickej a živej hudby s chuťou pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Slovenskí Medial Banana a Chiki liki tua či zahraničné mená ako Meccano Twins, Unrest, Stormtrooper, Acid Punk Ravers, Current Value.

19.-21.júl (Holíč)Cibulafest 2018 /multižánrová hudba zo SR a ČR/ 25€

Už desiaty ročník česko-slovenského festivalu na letisku v Holíči a zvučné mená ako No Name, Horkýže slíže Škwor, Žlutý pes, Helenine oči, King Shaolin, Hrdza, Zoči Voči, Kollárovci a iné.

20.-21. júl (Zemplínska šírava) SunDance Open Air Festival 2018 /tanečná hudba/ 12€

Festival pri jazere zameraný na elektronickú tanečnú hudbu. Čakajú na vás headlineri ako WILL K,  Jewelz & Sparks, Valentino Kanzyani ale aj slovenský DJ EKG či Milan Lieskovský.

26.-29 júl (Opatovce) – Festdobrérybníky 2018 /country, blues/ 16€ predpredaj, 22€ na mieste

Festival na lúke pri rybníkoch a Juraj Hnilica, svetová country star Luan Parle či jeden z najlepších juhoafrických bluesmanov Gerald Clark.

27. júl (Košice)  Edm Open Air Festival 2018 /tanečná, eletronická hudba/ 10€

Celkovo 30 DJov na troch pódiách, medzi nimi headlineri Alex M.O.R.P.H., Ronski Speed, Nifra, Michael Burian či John Culter.

27.-28. júl (Bratislava) BeeFree Festival 2018 /tanečná hudba/ ZADARMO!

Festival elektronickej tanečnej hudby (house, techno, drum & bass) pod bratislavským Ufom. Line-up zverejnia čoskoro.

27. júl (Duchonka) Festival ľudovej hudby /ľudovky/ 19,50€

Hudba, pri ktorej ťa berie do tanca – Cigánski Diabli, Kandráčovci, Duo Jamaha, Veselá Trojka a iní.

27.-28. júl (letisko Abrahám) – Friškofest 2018 /domáca hudba/ 26€

Dvojdňový festival s dobrým pivom a hudobnými vystúpeniami známych interpretov ako Richard Müller, Kollárovci, KISS forever band, Medial Banana, Chiki liki tua, R2 Brothers.

27.-29. júl (Banská Bystrica) – The Legits Blast Festival 2018 /hip hop kultúra/ 13€-60€ závisí od typu lístka

Medzinárodný festival nielen hip-hopovej hudby, ale aj všetkých elementov patriacich k tejto kultúre. Preto okrem DJov a interpretov ako Das EFX, Strapo a Nerieš, na vás čakajú aj tanečné a beatboxové vystúpenia.

giphy.com

August

 3.-4. august (Turzovka)  Rock Beskyd Fest 2018 /domáca rocková hudba/ 15€ predpredaj, 20€ na mieste

Na programe sú domáce kapely – Smola a Hrušky, Divokej Bill, Zoči Voči, Hoten Toten

3.-5. august (Domaša) – Hip Hop Žije Festival 2018 /rap, hip-hop/

Jedna zo sérií tohto festivalu sa odohrá aj pri Domaši, svoju účasť potvrdili Kontrafakt, Majk Spirit, Separ, Kali. Ďalšie mená čoskoro.

10.-11. august (Terchová) Terchovský Budzogáň 2018 /rocková hudba/ 30€

Festival vám prinesie nádielku rockovej domácej hudby – Arzén, Alkehol, Zóna A, Slobodná Európa, Karpina, HT, Konflikt, Caliber X či
Mad frequency.

10.-11. august (Nitrianske Rudno) Rockfest Nitrianske Rudno 2018 /rock, pop-rock, punk/ 30€

Dva dni poctivej rockovej muziky a koncertov dvadsiatich kapiel, medzi ktoré patria Horkýže Slíže, Dymytri, Smola a hrušky, Aya, Lavagance, Partyzáni a iní.

 10.-11. august (Piešťany)Grape /indie pop/rocková a elektronická scéna/ 59€

Na stále obľúbenejšom festivale si budete môcť vypočuť skupiny alt-J, Kodaline, Nick Murphy fka Chet Faker, Oh Wonde, Lamb, ale aj slovenských interpretov – Para, Billy Barman, Chiki Liki Tu-A, Fallgrapp a iní.

17. august (Skalica) Fest Maringota 2018 /multižánrový festival/ 10€ predpredaj, 15€ na mieste

Dvojdňový open air festival v srdci skalickej vinohradníckej oblasti na úpätí najvyššieho kopca regiónu. Zatiaľ potvrdení umelci – Para, Bad Karma Boy, FVLCRVM, Matwe, Konekshan a ďalšie mená sa dozvieme čoskoro.

 17.-19. august (Heľpa) – Horehronské MeCheChe 2018 /rock, folk, etno/ 19€

Festival prevažne mladých pop-rockových slovenských kapiel s prvými úspechmi – Bullet holes, Asenth či Tusté baletky, ktoré dopĺňajú hlavných headlinerov ako Jana Kirschner, The Paranoid, Bijouterriér, Juraj Kuper a pod.

17.-19. august (Duchonka) – Hip Hop Žije Festival 2018 /rap, hip-hop/ 13€

Posledná akcia z tejto série festivalov na Slovensku sa odohrá aj na strednom Slovensku. Potvrdení sú zatiaľ vystupujúci Kontrafakt, Majk Spirit, Separ a Kali.

17.-18. august (Senica) – Holidayland Festival 2018 /multižánrový festival/ 10€

Každý si príde na niečo svoje – Dj EKG, Medial Banana, Voxel, Dave Brannigan, The Paranoid, Puding pani Elvisovej, Chris Uboh, Smola a Hrušky, Majself.

24.-25. august (Zlaté piesky) – Uprising Festival 2018 /reggae, ska, dancehall, dub/ 50€

Festival zameraný na reggae a jeho pestrá ponuka hudby – Gentleman, Inner Circle, Lee Scratch Perry & Mad Professor, Mighty Diamonds, Lady Leshurr, Slum Village, MC Brother Culture, Benny Page.

28. august (Nitra) Slížovica Festival 2018 /punk, rock/ 13€

Vlastný hudobný festival skupiny Horkýže Slíže je spojený s oslavou jej narodenín a spája fanúšikov dobrej punk a rockovej hudby. Vypočujete si samozrejme Horkýže, Smola a Hrušky, Slobodná Európa, Zoči Voči, Chiki liki tu-a, The Paranoid a iné.

30.august-1.september (Piešťany) – Lodenica 2018 /country, folk/ 30€

Najväčší slovenský festival country, folk a trampskej hudby. Hlavným headlinerom je Jaromír Nohavica, ďalej vystúpia kapely ako Hrdza, Slniečko, Divozel, František Nedvěd a Tie break, Pavol Hammel, Čechomor a iné.

31. august 2018 (Hrad Červený kameň) – Red Rock Fest 2018 /hardrock/ 35€ predpredaj, 40€ na mieste

Päť inšpiratívnych kapiel zo Slovenska a z ČR predvedú silnú dávku hardrockového umenia v renesančno-barokovom prostredí – Citron, The Paranoid, Jana Uriel Kratochvílová, The Gang, Into the zoid.

1. september 2018 (Ružomberok) – Brute 20th anniversary festival /death metal/ 19€ predpredaj, 23€ na mieste

Pre fanúšikov death metalu je tu festival s kapelami ako Infected Chaos, Carnal Tomb, Integral, World End Man či slovenskou kapelou Feel a Curse.

giphy.com

BONUS

Najväčšie hudobné festivaly u susedov

8.-15. august (Maďarsko) – Sziget Festival, 325€ (7-dňová)

Dua Lipa, Lana del Rey, Kendrick Lamar, Shawn Mendes, Parov Stelar, MØ, Zara Larsson, Milky Chance

16.-19. august (Rakúsko) – FM4 Frequency, 169,99€

Gorillaz, Imagine Dragons, Macklemore, Kygo, Die Antwords, Kaleo, Bastille, Timmy Trumpet

18.-21. júl (Česká republika) – Colours of Ostrava, 115€ predpredaj, 120€ na mieste

Jessie J, Kygo, N.E.R.D.,George Erza, Kaleo, Aurora, Ziggy Marley, Future Islands

4.-7. júl (Poľsko) – Open’er Festival, 135€ (4-dňová)

Depeche mode, Bruno Mars, Arctic Monkeys, Alma, Kaleo, Gorillaz, MØ, Post Malone, Young Thug

Titulná fotka: Edmania – Photobychrzi, iStock

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Podivné japonské trendy, pri ktorých ťažko uveriť, že naozaj existujú


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME