Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Aj počas jedenia obľúbeného pokrmu môže človek objaviť pozoruhodné veci. Niečo podobné sa stalo rybárovi Prasarnphonovi Phunwanovi z Thajska, píše portál Good News Network. Ten domov priniesol veľkého morského slimáka. Keď ho však jeho manželka uvarila, po rozrezaní zistila, že sa v ňom nachádza vzácna oranžová perla!

Prasarnphon ju ukázal svojmu bratovi, ktorý zistil, že ide o vzácny kúsok zvaný Melo. Ten sa vyskytuje v rôznych sfarbeniach, pričom oranžové perly patria k tým vôbec najvzácnejším. Predávajú sa veľmi draho a perla má teda potenciál vyslobodiť rybára a jeho rodinu z chudoby. „Moja rodina sa venuje rybárčeniu už generácie, ale myslím, že náš osud sa vďaka môjmu obedu zmení,“ poznamenal Prasarnphon.

Perlu už stihli preskúmať aj odborníci, ktorí potvrdili jej pravosť. Teraz už teda šťastnému rybárovi nič nebráni, aby ju predal tomu, kto za ňu ponúkne najviac peňazí. V minulosti sa podobná perla predala za 10 miliónov thajských bahtov, čo je v prepočte viac ako 258-tisíc eur. Podľa odhadov odborníkov má však perla hodnotu približne 350-tisíc dolárov (viac ako 297-tisíc eur).

Vzácna oranžová perla zmení rybárovi a jeho rodine život

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.