Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Príbeh ako z rozprávky. Veľké šťastie sa usmialo na 37-ročného rybára Hatchaia Niymdecha z Thajska. Ako píše aj portál LADbible, Hatchai sa vybral na pláž v provincii Si Thammarat, kde zbieral mušle a ustrice. Potom si povšimol bóju, ktorú more vyplavilo na breh. Boli na nej prichytené tri ulity. Hatchai a jeho brat mušle odniesli domov, kde ich preskúmal ich otec Bangmad.

Profimedia

A nestačil sa čudovať. V jednej z nich totiž objavil krásnu oranžovú perlu. Hneď na druhý deň sa rodina rozhodla zistiť, či by im perla mohla priniesť nejakú finančnú odmenu. Odborníci zistili, že ide o mimoriadne vzácnu perlu Melo, ktorá má hodnotu viac ako 332-tisíc dolárov (približne 277-tisíc eur). Hatchaihova rodina sa dlhé roky trápila v chudobe, teraz si tak poriadne prilepšila.

S celou udalosťou sa spája aj istá mystická príhoda. Hatchai sa totiž s novinármi podelil o zvláštny sen, ktorý sa mu údajne sníval len niekoľko dní predtým, než perlu našiel. „Starý muž s dlhou bradou mi v ňom povedal, aby som išiel na pláž a prevzal si dar,“ povedal nálezca. „Myslím, že ma k tej perle doviedol on.“ Dodal tiež, že perlu chce predať za najvyššiu možnú sumu. „Peniaze nezmenia len môj život, ale celý môj osud. Celá moja rodina bude mať lepší život,“ povedal.

Profimedia

Rodine sa už ozvalo viacero bohatých záujemcov a biznismenov, ktorí za perlu ponúkli pekné peniaze. Potenciálny kupec z Číny je ochotný za vzácny kúsok zaplatiť spomínaných 277-tisíc eur, teda asi 10 miliónov thajských bahtov. Tento týždeň sa plánuje s rodinou Hatchaia stretnúť a pokiaľ všetko pôjde dobre, šťastná rodina si príde na sumu, ktorá zmení jej životy výrazne k lepšiemu.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť