Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada

Mnohí v to dúfali, a chvíľu to vyzeralo, že sme sa dočkali. Zdalo sa, že Facebookový Prieskumník zrejme odchádza. Na začiatku týždňa totiž ľudia hlásili zobrazovanie noviniek na feede rovnakým spôsobom, ako sa zobrazovali pred jeho zavedením. Nechválne známy experiment spustil Facebook 19. októbra. Okrem Slovenska prebiehal aj na Srí Lanke, v Srbsku, Bolívii, Guatemale a v Kambodži. Cieľom raketkového pokusu bolo zistiť, ako používatelia reagujú na dva rozličné feedy. Výsledok: používatelia reagovali väčšinou nasr*ne.

Prieskumník sa stal vďačným cieľom memes od ľudí, ktorých jeho prítomnosť frustrovala. Zozbierané dáta ukázali, že mnohým stránkam klesol celkový dosah príspevkov až o polovicu. Nikto poriadne nevedel, ako zavedené zmeny fungujú, a v praxi pôsobili riadne chaoticky.

FACEBOOK PRIESKUMNÍK

OČAKÁVANIE

https://tenor.com/view/rocket-gif-10300477

REALITA

https://tenor.com/view/rocket-gif-8193923

Jeden z feedov – Novinky, obsahoval príspevky priateľov a skupín. Vo feede Prieskumník sa dali nájsť veci z lajknutých stránok a ďalší obsah odporúčaný vraj na základe našich preferencií. Sponzorované príspevky boli viditeľné v oboch feedoch. Šaškoviny v réžii Facebooku znepokojili predovšetkým majiteľov komerčných stránok, ktorých živobytie priamo závisí od počtu kliknutí na ich stránkach.

https://tenor.com/view/kermit-kermit-the-frog-nervous-gif-5249824

Na veľké sklamanie všetkých, Prieskumník zostáva. Hovorca sociálnej siete sa vyjadril, že zmeny posledných dní boli spôsobené chybou. Nešlo o cielený krok, znamenajúci koniec Prieskumníka. Jeho testovanie má údajne trvať až do mája. Mnohí z nás by ale určite uvítali, ak by veci fungovali ako kedysi – mať na jednom feede selfíčka od Nikoly aj príspevky od EMEFKA.

Zdroj: dennikn.sk, zive.sk
Titulná fotka: Facebook


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť