Chyby, ktorým by sa mal vyhnúť každý, kto si chce nájsť niekoho na online zoznamke

Už viac nebudeš na ocot.

Zdroj: pixabay.com

Pre mladých ľudí je dnes úplne prirodzené zoznamovanie sa online. Slúži na to hneď niekoľko rôznych aplikácií a stránok, na ktorých môžu ľudia spoznávať nových ľudí. Najväčšej popularite sa rozhodne tešia aplikácie Tinder a Badoo, ktoré sú založené na princípe lákavého profilu, skladajúceho sa z fotografií a informácií o tebe.

Na týchto zoznamkách nemáš šancu nechať pôsobiť svoju charizmu, preto musíš staviť všetko na svoj profil. Ale ako sa odprezentovať na takejto zoznamke v čo najlepšom svetle?

Nie je to úplne také jednoduché, ako sa možno na prvý pohľad zdá. Musíš dbať na dobré fotografie, ale aj na to, čo si do toho profilu capneš. Inšpiruj sa preto našimi radami, čo určite nerobiť, ak sa chceš posunúť bližšie k svojej známosti.

Tinder GIF - Find & Share on GIPHY

1. Fotky, ktoré druhú stranu okamžite odradia

Napríklad, keď máš v profile 6 fotiek, ale ani na jednej ťa nie je poriadne vidieť do tváre. Keďže je výzor jedným z hlavných kritérií, ktoré si všímaš na online zoznamkách, mal by si dbať na fotografie, ktorými sa prezentuješ.

Ideálne je preto vyhnúť sa fotografiám, kde máš iba slnečné okuliare. Rovnako ani skupinové fotografie človeku veľmi nepomôžu, keďže netuší, kto z tých ľudí na fotografiách si vlastne ty.

Okrem toho je fajn vyhnúť sa fotkám s alkoholom v ruke. Nevyzerá to úplne príťažlivo, ak si nechceš nabaliť kamaráta na piatkové večery pri fľaši. Najlepší sú chytráci, ktorí si dávajú na zoznamku tú vektorovú ikonku profilovej fotky z facebooku. Potom neplač, že si na zoznamke nikoho nespoznal.

Je fajn dať si na profil aj fotografiu celej postavy, nech človek vie, čo môže očakávať na prípadnom stretnutí. Neznamená to však, že máte byť na fotkách nahí – to je už na vás, aké typy ľudí chcete priťahovať. A rada na záver: Nezabudni na fotku pripojiť úsmev, dokáže to urobiť naozaj veľa!

Charles, Unsplash

2. Veľmi originálny popis v profile, ktorý má každý druhý človek

Je dobré mať vyplnený svoj profil aspoň základnými informáciami o tebe, ktoré dokážu človeku na druhej strane prezradiť, či máte niečo spoločné. Často však na zoznamkách vidieť generické popisy, o ktorých si ich majitelia naivne myslia, že sú originálne, no nájdeš ich v každom druhom profile.

Patrí k nim popis profilu na štýl recenzie. Človek si tam napíše akoby recenzie od svojej mamky, bývalej a iných ľudí, podobne ako to býva na zadných stranách kníh.

Skús radšej staviť na naozajstnú originalitu. Nie každý má tvorivé črevo na písanie, no môžeš v profile vypichnúť niečo zaujímavé, čo možno nie každý pozná, robí a podobne. Skvelé je pridať do profilu aj hudbu, ktorú máš rád, je to dobré spojítko medzi ľuďmi. Každý sa poteší, keď zistí, že niekto má podobný vkus na hudbu ako on.

3. Chceš sa ukázať v dobrom svetle, no využiješ na to negativitu

Máš napísať niečo o sebe a všetko, čo si o tebe človek môže prečítať, je to, ako neznášaš špagety, ľudí, ktorí nosia ružovú, električky a neviem čo všetko ešte. Nie, ďakujem, poďme ďalej. Môže byť vtipné vypichnúť tu nejakú vec, ktorú nemajú radi takmer všetci, ale netreba si prepchať profil negatívnymi informáciami.

4. Namiesto slov používaš emoji

Občas vyzerajú niektoré profily na zoznamkách ako profily 11-ročných dievčat na Tik Toku. Keď ti nevychádzajú znaky a chceš tam ešte niečo o sebe prišupnúť a využiješ na to emoji, je to v pohode. Ak to však necháš všetko len na emoji, priemerne inteligentného človeka to určite odradí. Navyše to o tebe hovorí, že si natoľko lenivý, že si ani nedokážeš vyplniť svoj profil na zoznamke slovami.

Sean Solomon Artists On Tumblr GIF by Animation Domination High-Def - Find & Share on GIPHY

5. Tvoj profil je prázdny ako regály v supermarkete pred sviatkom

Staviť len na svoju atraktivitu na fotografiách občas nestačí. Daj človeku šancu zistiť o tebe niečo viac, napríklad aké máš záľuby, čo v živote preferuješ a zároveň aj čo hľadáš na zoznamke. Ak si profil nechávaš prázdny, oberáš sa o šance s mnohými ľuďmi, s ktorými by si si možno výborne rozumel.

Niekoľko tipov na záver:

• Fotky s domácimi miláčikmi jednoznačne pridávajú na tvojej atraktivite. Rovnako aj fotky s bábätkami (hlavne u mužov).

• Nepíš si do profilu, že aplikáciu nepoužívaš a ľudia ti majú napísať na Instagrame. Načo máš potom vôbec profil na zoznamke, keď si lenivý zoznamovať sa?

• Neklam na zoznamke. Či už to bude o tvojej postave, výške alebo o tom, že ťa doma čaká frajerka.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
12
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 faktov o islandčine, ktoré ešte nepoznáš

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME