Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 7.12.2023
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin
Zdroj: ©Shutterstock

Chyby z mladosti, ktoré budeš na staré kolená určite ľutovať

Tak rob všetko pre to, aby to tak nebolo...

Jedného dňa budeš starý, vráskavý a budeš mať pocit, že život ti už nemá čo ponúknuť. Vtedy sa spätne obzrieš a zistíš, koľko vecí vo svojom živote ľutuješ.

Na staré kolená budeš ľutovať, že si…

…sa hádal s rodičmi

Jedného dňa budeš nosiť kvety na hrob svojej mamy. Je ťažké uvedomiť si to v puberte, keď tebou lomcujú hormóny a máš pocit, že si razom požral všetku múdrosť sveta. Ona tu však nebude navždy, a keď si začneš uvedomovať, že ste tie prehádané dni a premlčané týždne mohli využiť lepšie, už môže byť neskoro.

…necestoval toľko, koľko sa dalo

Nie každý je srdcom cestovateľ, a to je úplne v poriadku. Ak však túžiš cestovať a odkladáš to, lebo vysoká, práca, očakávanie frajerov, tak sa na to teraz hneď vybodni. Cesta do neznáma ti môže dať omnoho viac ako prednáška z geografie.

…sa bál hovoriť ľuďom, že ti na nich záleží

Ľudia nehryzú, a predsa sa tak k nim z času na čas správame. Ty ani nevieš, čo by dal ten naoko prísny tatko za to, aby si mu povedal, ako veľmi ho ľúbiš. Rovnako je na tom aj tvoja priateľka, ktorá to predsa „určite vie“. No a čo, že to vie? Tak bude vedieť dvakrát.

Shutterstock

…vytláčala vyrážky viac, ako bolo nutné

Vidíš ten kráter uprostred ksichtu? A tú jazvu, ktorá sa už nikdy nezahojí? Tomu všetkému si mohla predísť, keby si tú sviňu vyrážku nechala najprv dozrieť. Ale ty nie… ty si sa v nej začala rýpať mačetou hneď pri prvom zasvrbení, lebo vo výťahu bolo dobré svetlo a ty s takouto krásou na tvári proste chodiť nebudeš. No povedz, bolo ti toto treba?

Žitný ostrov, Slovensko, termálne vody

Mohlo by ťa zaujímať:

Aj na Slovensku sa môžeš cítiť ako v rozprávke. Tieto jedinečné miesta doprajú relax tvojmu telu i duši

…nechcela pripustiť, že si krásna

Jedného dňa budeš pozerať na svoju fotografiu spred dvadsiatich rokov. Na tú, na ktorej si bola tučná, zle oblečená, neforemne učesaná a s výrazom ksichtu sťa stelesnený idiot. Budeš na ňu hľadieť a nebudeš schopná pochopiť, ako si to mohla nevidieť. To, že si svoje najkrajšie roky premárnila myšlienkou na to, že to nestačí.

…nedbal na zdravý vzťah k pohybu

Starého psa novým kúskom nenaučíš. A dobre zahniezdeným tukovým vankúšikom len ťažko vysvetlíš, nech sa z tvojej telesnej schránky láskavo vysťahujú. V štyridsiatke sa láska k športu hľadá podstatne ťažšie ako vo veku, keď ešte nepotrebuješ Voltaren, aby si sa vôbec zohol.

Shutterstock

…ostal v práci, ktorú si nenávidel

Tvoj šéf ani nevie, ako sa voláš, a pritom ty sa ideš denne zodrať z kože, len aby si naplnil nejaké sprosté kvóty. Nebaví ťa to. Neznášaš to. Tak načo to robíš? Vyťaží z tejto situácie vôbec niekto niečo? Nie.

Celé toto divadlo je kontraproduktívne pre všetky zúčastnené strany. Namiesto teba totiž môže nastúpiť človek, ktorý to tam bude zbožňovať, a ty si môžeš nájsť prácu, v ktorej sa nebudeš cítiť ako ťažná krava.

…sa viac nevenoval škole

Tá domáca úloha z fyziky o teórii relativity ťa na vysokú nedostane, ale to chlastanie pod hradom s kamošmi tiež nie. Tak prečo nezvoliť možnosť, ktorá šetrí ako pečeň, tak aj peňaženku? Možno by si s týmto prístupom po strednej vedel viac, ako len otvoriť víno zápalkou a toaleťákom.

…myslel viac na ostatných ako na seba

Je rozdiel niekoho podporovať a plniť jeho sen na úkor toho svojho. Tvoj život je tvoj film plný tvojich úloh a replík. Nikdy nedovoľ, aby ti niekto vyfúkol hlavnú úlohu. Na to jednoducho nemá právo a je skutočne jedno, či ide o kamarátku, alebo o vlastnú mamu.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.