Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Chystá sa ďalší diel Mafie. Poháňať by ju mal Unreal Engine 5

Podarí sa hre vrátiť na výslnie po nevydarenom treťom diele?


Čaká nás skvelá jazda ako za starých čias alebo sa dočkáme sklamania, akým bol tretí diel? Herné weby Kotaku a PC Gamer referujú o prácach na štvrtom titule z legendárnej série Mafia. Len ťažko by sme v našich končinách našli hráča, ktorý by nemal skúsenosť aspoň s jedným dielom Mafie.

Po vynikajúcej jednotke, veľmi dobrej dvojke a neobľúbenej trojke sa rozbehli práce na štvrtom diele mafiánskej mestskej akcie. Podľa dostupných informácií sa hra nachádza vo veľmi ranom štádiu vývoja, takže od vydania nás môžu deliť roky.

Po technologickej stránke by novú Mafiu mal poháňať Unreal Engine 5, vďaka čomu si môžeme byť istí fantastickou grafikou. Hovorí sa, že hra by mohla byť prequelom prvej Mafie a môžeme preto špekulovať, či sa objavia známe postavy, ako napríklad mladšia verzia Salieriho.

Vývoj má na starosti štúdio Hangar 13 pracujúce pod vydavateľstvom 2K. Je to správa dobrá alebo zlá? V roku 2016 Hangar 13 priniesol Mafiu III, považovanú za najslabší titul série. Odvtedy štúdio prešlo veľkými personálnymi zmenami, ktoré zasiahli aj najvyššie stupne vedenia.

Tou dobrou správou je, že v roku 2020 si Hangar 13 dokázal napraviť povesť vydaním Mafia: Definitive Edition, plnohodnotnej prerábky prvej Mafie v modernom technologickom kabátiku. Titul bol hodnotnou poctou hernej legende a dočkal sa pozitívneho prijatia hráčmi.

To, či štvrtá Mafia nadviaže na neúspech trojky alebo úspech Definitive Edition, je zrejme hudbou ďalekej budúcnosti. Musíme byť trpezliví a dúfať v to najlepšie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť