Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Čiernohumorná dráma Sobík sa stala hitom Netflixu. Videl si ju?

Netradičný seriál nadchol kritikov aj divákov.


Pozoruhodná čiernohumorná životopisná dráma Sobík (Baby Reindeer) sa na Netflixe stala slušným hitom. Miniséria si odbila premiéru 11. apríla a získala si pozornosť kritikov aj divákov. Nevšedný príbeh sa točí okolo komika Donnyho Dunna (Richard Gadd), ktorý preukáže láskavosť žene menom Martha (Jessica Gunning).

Tá sa doňho ale úplne zblázni a začne ho prenasledovať na každom kroku. Dunn si začne uvedomovať, že zbaviť sa stalkerky rozhodne nebude jednoduché.

Richard Gadd seriál napísal podľa vlastných životných skúseností. Sám si v minulosti prešiel nepríjemnou skúsenosťou stalkingu a postava Donnyho je vlastne jeho alter egom. Samotný seriál je pomerne nevšedným žánrovým mixom.

Ide o dojemnú drámu, zároveň ale aj čiernu komédiu a tiež znepokojivý triler. Sobík sa krátko po premiére zaradil na prvé priečky sledovanosti na Netflixe a prepadlo mu aj mnoho divákov zo Slovenska.

Netflix

Nadšení kritici aj diváci

Na stránke Rotten Tomatoes má seriál 97 % pozitívnych recenzií s ratingom 8,8/10 a na Metacritic fantastické skóre 87 %. Podľa kritikov ide o strhujúce dielo, ktoré môže byť miestami náročné na sledovanie, ale obsahuje výborné postavy a emocionálnu komplexnosť.

„Seriál balansuje medzi hlboko znepokojivým a temne humorným,“ napísala Ty’Kira Smalls a označila ho za „fascinujúci“. „Sobík pôsobí až znepokojivo reálne,“ podotkol Korey Coleman. Therese Lacson napísala, že v súčasnom mori seriálov by sme len ťažko hľadali niečo podobné, ako je Sobík. „Jeho nevšedný príbeh oživuje seriálový žáner,“ dodala.

„Tento seriál je vyčerpávajúcim, intímnym a brutálnym skúmaním toho, čo znamená byť človekom,“ napísala Allyson Johnson. „Richard Gadd konfrontuje a spracováva svoju reálnu traumu v odvážnom, dojemnom a často znepokojivom seriáli,“ napísal David Opie. „Sobík je zakorenený v komédii, ale slzy, ktoré budete prelievať, nebudú slzy radosti či smiechu.“

Nick Hilton ocenil vyzretosť celého projektu, ako aj nepredvídateľný scenár. Sobík vás zanechá skôr znepokojených, než pobavených,“ zdôraznil. Aj Daniel Hart napísal, že niektorí diváci budú možno ťažšie tráviť mix komédie a ťaživej temnoty.

„Práve vďaka tomu je to skrytý diamant,“ dodal. Joel Keller zase uviedol, že keď seriál začneš pozerať, s najväčšou pravdepodobnosťou sa od neho nebudeš vedieť odtrhnúť.

Pokiaľ si teda Sobíka v ponuke Netflixu prehliadol, prípadne sa ti seriál nezdal dostatočne zaujímavý, tak to rozhodne zmeň a daj mu šancu.

Netflix

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.