Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 15.7.2024
sk
Henrich
cz
Jindřich

Cigaretka či instantná polievka. Takto vyzerá kuchárčenie tesne pred výplatou

Určite to dobre poznáš.


V ideálnom svete by sme si robili vrásky nad nesmrteľnosťou chrústa a nie nad tým, čo budeme najbližší týždeň jesť. Nuž, človek mieni, ten hore mení, a svet, v ktorom žijeme, rozhodne nie je ideálny. Vďaka tomu musíme pár dní pred výplatou veľmi presne kalkulovať, ako naložíme s poslednými drobákmi a nie vždy to skončí v prospech našich žalúdkov.

S naším ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko príkladov, ako takéto stravovanie môže vyzerať, a naozaj by sme boli radi, keby si sa v nich nenašiel. No bude to tak?

1. Aj cigareta je dobrá…

Cigaretka na dva ťahy. Ak je pivo tekutý chlieb, tak toto je dva dni pred výplatou štvorchodové menu v michelinskej reštaurácii, a úprimne, keď si odmyslíme riziko smrteľnej choroby a podobné srandičky, má to svoje výhody. Cigaretu nemusíš šúpať, natierať, ani rozbíjať ako vajíčko, a potom desať minút loviť škrupinu, čo aj napriek tvojmu výslovnému dohovoru nepozná svoje miesto. Stačí upáliť a ideš.

Shutterstock

2. Aj suchý rožok je dobrý…

Rožky. Nie sú to halušky, treska ani kofola, ktorými by sa malo Slovensko zapísať do dejín gastronómie, ale tento nadýchaný útvar z múky a vody, ktorý sa – čím dlhšie sa naň pozeráš – značne podobá na mužský pohlavný úd. A dáva to zmysel. Koniec koncov, ješ ho hlavne vtedy, keď máš na účte holý ch*j. Po výplate si kúpiš radšej akúsi fancy žemľu s tekvicovými semienkami, aby si si o polhodinu neskôr uvedomil, že vlastne neznášaš tekvicové semienka. Ale aj taký je život.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Mohlo by ťa zaujímať:

Máš poslednú šancu. Vyhraj e-bike v hodnote 3 800 eur, s ktorým si užiješ každú jazdu

3. Aj voda je dobrá…

Ešte teraz máš v živej pamäti, ako do teba mama v detstve liala hektolitre vody. Ty si protestoval každou bunkou svojho tela, lebo okrem pogov a voňavých fixiek bolo vtedy očividne cool aj nechať si odpáliť obličky, ale teraz ti je dobrá. Nič nenakopne metabolizmus ako plný pohár vody, hovoria odborníci, ty si tomu však dal úplne nový rozmer. Voda na raňajky, voda na desiatu, a keď prižmúriš obe oči a predstavíš si sviečkovú, je z nej aj celkom solídny obed. No čo je viac?

ArtCave Maniac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.