Pondelok 25.10.2021
sk
Aurel
cz
Beáta
, Beata

V ideálnom svete by sme si robili vrásky nad nesmrteľnosťou chrústa a nie nad tým, čo budeme najbližší týždeň jesť. Nuž, človek mieni, ten hore mení, a svet, v ktorom žijeme, rozhodne nie je ideálny. Vďaka tomu musíme pár dní pred výplatou veľmi presne kalkulovať, ako naložíme s poslednými drobákmi a nie vždy to skončí v prospech našich žalúdkov.

S naším ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko príkladov, ako takéto stravovanie môže vyzerať, a naozaj by sme boli radi, keby si sa v nich nenašiel. No bude to tak?

1. Aj cigareta je dobrá…

Cigaretka na dva ťahy. Ak je pivo tekutý chlieb, tak toto je dva dni pred výplatou štvorchodové menu v michelinskej reštaurácii, a úprimne, keď si odmyslíme riziko smrteľnej choroby a podobné srandičky, má to svoje výhody. Cigaretu nemusíš šúpať, natierať, ani rozbíjať ako vajíčko, a potom desať minút loviť škrupinu, čo aj napriek tvojmu výslovnému dohovoru nepozná svoje miesto. Stačí upáliť a ideš.

Shutterstock

2. Aj suchý rožok je dobrý…

Rožky. Nie sú to halušky, treska ani kofola, ktorými by sa malo Slovensko zapísať do dejín gastronómie, ale tento nadýchaný útvar z múky a vody, ktorý sa – čím dlhšie sa naň pozeráš – značne podobá na mužský pohlavný úd. A dáva to zmysel. Koniec koncov, ješ ho hlavne vtedy, keď máš na účte holý ch*j. Po výplate si kúpiš radšej akúsi fancy žemľu s tekvicovými semienkami, aby si si o polhodinu neskôr uvedomil, že vlastne neznášaš tekvicové semienka. Ale aj taký je život.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Aj voda je dobrá…

Ešte teraz máš v živej pamäti, ako do teba mama v detstve liala hektolitre vody. Ty si protestoval každou bunkou svojho tela, lebo okrem pogov a voňavých fixiek bolo vtedy očividne cool aj nechať si odpáliť obličky, ale teraz ti je dobrá. Nič nenakopne metabolizmus ako plný pohár vody, hovoria odborníci, ty si tomu však dal úplne nový rozmer. Voda na raňajky, voda na desiatu, a keď prižmúriš obe oči a predstavíš si sviečkovú, je z nej aj celkom solídny obed. No čo je viac?

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Aj sáčková polievka je dobrá…

Kto nikdy nezlomil vifonku na polovicu, aby ju mohol mať na obed aj na večeru, akoby ani nežil. Absurdné, že niektorí ľudia reálne platia za adrenalínové športy, keď ti môžu všetky peniaze preposlať na účet, a potom sa snažiť týždeň vyžiť z piatich eur. Ale tebe už z toho polky nestíska, ty už v tom máš prax. So sáčkovými polievkami ste už prakticky ako rodina, v regáli ťa vítajú s otvorenou náručou, a keď v sebe naškriabeš posledné zvyšky optimizmu, musíš skonštatovať, že vlastne aj celkom dobre chutia. No nie?

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Toto už nie je také dobré…

Klasika. Šéf sa odprace váľať si šunky kamsi do Karibiku a je mu tri päť, že jeden (alebo každý jeden) z jeho zamestnancov obžiera doma omietku a nedočkavo čaká, kedy mu na účte cinkne výplata. Márne. Šéfko sa išiel potápať. A tak mu neostáva nič iné, ako sa so slzami v očiach schúliť do klbka pred prázdnou chladničkou, zavrieť oči a zmieriť sa s tým, že hoci sa mu nikdy nepodarilo oblízať si lakeť, predsa len žil celkom schopný život. Zbohom.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť