Streda 26.1.2022
sk
Tamara
cz
Zora, Jitřenka

Takzvaná „opica“ po prechlastanej noci nie je ničím príjemným. Bolesti hlavy, únava, nevoľnosť. Ale asi sa s ňou stretol každý, kto si občas vypije. Vo väčšine ľudí pritom zrejme prevláda predstava, že najlepšie sme dokázali „opicu“ rozchodiť, hlavne keď sme boli mladí a plní síl.

Ale ako píše aj portál LADbible, nie je to celkom tak. Aspoň podľa najnovších vedeckých štúdií. Vedci totiž prišli na to, že poopilecké stavy budeš pravdepodobne s pribúdajúcim vekom zvládať lepšie.

Shutterstock

Človek sa vytrénoval

Môže to byť spôsobené aj tým, že si si do určitej miery už na podobné stavy zvykol, a teda si sa ich, logicky, naučil lepšie znášať. Prispievajú k tomu ale aj rôzne iné faktory, medzi ktoré patrí napríklad práca, rodina a iné povinnosti dospeláckeho života. Človek sa skrátka už svojím spôsobom „vytrénoval“ a vie tiež, koľko si toho môže dovoliť vypiť.

Ťažkosti s ‚opicou‘ vekom klesajú,“ píše sa v štúdii. „Rozdiely medzi pohlaviami boli najväčšie v mladších vekových skupinách, ale v tých starších sa výrazne zmenšili alebo úplne absentovali.“ Pravdaže, je dobré brať tieto informácie s rezervou.

Stále totiž záleží primárne na tom, koľko toho človek vypije. Ak to preženie, je jasné, že bude mať aj vo vyššom veku poriadne zlú „opicu“. Vo všeobecnosti ale platí, že tieto stavy by už nemali byť také silné ako v dobách tvojej bujarej mladosti.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť