Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 25.9.2023
sk
Vladislav
cz
Zlata

Takzvaná „opica“ po prechlastanej noci nie je ničím príjemným. Bolesti hlavy, únava, nevoľnosť. Ale asi sa s ňou stretol každý, kto si občas vypije. Vo väčšine ľudí pritom zrejme prevláda predstava, že najlepšie sme dokázali „opicu“ rozchodiť, hlavne keď sme boli mladí a plní síl.

Ale ako píše aj portál LADbible, nie je to celkom tak. Aspoň podľa najnovších vedeckých štúdií. Vedci totiž prišli na to, že poopilecké stavy budeš pravdepodobne s pribúdajúcim vekom zvládať lepšie.

Shutterstock

Človek sa vytrénoval

Môže to byť spôsobené aj tým, že si si do určitej miery už na podobné stavy zvykol, a teda si sa ich, logicky, naučil lepšie znášať. Prispievajú k tomu ale aj rôzne iné faktory, medzi ktoré patrí napríklad práca, rodina a iné povinnosti dospeláckeho života. Človek sa skrátka už svojím spôsobom „vytrénoval“ a vie tiež, koľko si toho môže dovoliť vypiť.

Ťažkosti s ‚opicou‘ vekom klesajú,“ píše sa v štúdii. „Rozdiely medzi pohlaviami boli najväčšie v mladších vekových skupinách, ale v tých starších sa výrazne zmenšili alebo úplne absentovali.“ Pravdaže, je dobré brať tieto informácie s rezervou.

Stále totiž záleží primárne na tom, koľko toho človek vypije. Ak to preženie, je jasné, že bude mať aj vo vyššom veku poriadne zlú „opicu“. Vo všeobecnosti ale platí, že tieto stavy by už nemali byť také silné ako v dobách tvojej bujarej mladosti.

Shutterstock

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.