Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta

Čím je Bratislava výnimočná? Sčítanie obyvateľstva odhalilo niekoľko špecifík

Najnovší adresár Moja obec na stránke sčítania sprístupňuje rozšírené údaje o každej obci.


V hlavnom meste SR Bratislave žije v súčasnosti vyše 15.000 cudzincov. Vyplýva to zo zistení Sčítania obyvateľov, domov a bytov (SODB) 2021, ktorého rozšírené údaje ponúka Štatistický úrad (ŠÚ) SR v podobe nového adresára Moja obec na stránke cenzu.

Hovorkyňa SODB Jasmína Stauder poukazuje na niekoľko bratislavských špecifík, ktoré vykazujú rozšírené údaje o hlavnom meste. „V Bratislave žije najviac obyvateľov v SR s vysokoškolským vzdelaním – 174.091, takisto z celoslovenského hľadiska je tu najviac obyvateľov bez príslušnosti k cirkvi, 206.945 rezidentov sa nehlási k žiadnemu vierovyznaniu,“ spresnila.

Bratislava, sčítanie obyvateľstva
Shutterstock

Z ďalších údajov o Bratislavčanoch poukazuje na výrazný počet slobodných, v manželskom zväzku nie je 210.036 obyvateľov. Na jeden štvorcový kilometer žije v Bratislave 1293 osôb. Priemerná plocha bytov, v ktorých obyvatelia hlavného mesta žijú, je zhruba 74 štvorcových metrov. V hlavnom meste sa v ostatnom cenze sčítalo 475.503 obyvateľov.

Najnovší adresár Moja obec na stránke sčítania sprístupňuje rozšírené údaje o každej obci, v prípade Bratislavy i Košíc i údaje za jednotlivé mestské časti.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje