Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Čína zakázala vládnym úradníkom používať smartfóny iPhone v práci

Čína sa v posledných rokoch obáva úniku údajov a v súvislosti s tým zaviedla nové zákony a požiadavky na dodržiavanie predpisov.


Čína nariadila pracovníkom vládnych agentúr, aby nepoužívali v práci smartfóny iPhone a ďalšie zariadenia zahraničných značiek. Informoval o tom v stredu denník Wall Street Journal (WSJ) s odvolaním sa na ľudí oboznámených s touto záležitosťou. TASR informuje podľa správy agentúry Reuters.

Nadriadení to svojim zamestnancom v čínskych vládnych úradoch oznámili v uplynulých týždňoch. Okrem spoločnosti Apple sa v správe neuvádzajú mená iných výrobcov telefónov. Informačná kancelária Štátnej rady Čínskej ľudovej republiky ani spoločnosť Apple na žiadosť agentúry Reuters o komentár k tejto záležitosti bezprostredne nereagovali.

Čína sa v posledných rokoch obáva úniku údajov a v súvislosti s tým zaviedla nové zákony a požiadavky na dodržiavanie predpisov.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.