Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Naše domácnosti zasiahla karanténa a pre páry, ktoré už bývajú spolu, to v preklade znamená, že ty si doma a aj on/a je doma. Na prvé počutie si niekto predstaví romantickú idylku, ale ten jedinec zrejme nepozná istý význam slova „ponorka“. Môžete sa ľúbiť ako kone, ale tráviť dvadsaťštyri hodín denne s tým istým človekom dá niekedy poriadne zabrať.

A skôr či neskôr dorazí nervozita alebo „couple“ depka. Avšak, keďže nevieme presne, dokedy nútená izolácia potrvá, bolo by dobré nájsť nejaké činnosti, vďaka ktorým to nebude až taká nuda a horor… Aspoň si to natrénujete na dôchodok!

Voľný čas sa dá využiť užitočným a zábavným spôsobom aj vo dvojici a aj doma. Ako si spríjemniť pobyt doma a nezabiť seba ani svoju polovičku?

1) Šup-šup pod perinu!

My veríme, že sex praktizujete aj bez nášho odporúčania, avšak chceme pripomenúť staré známe: „Tréning robí majstra.“ A teraz, keďže ste obaja doma „all day/all night“, je na skúšanie nových vecí tá správna chvíľa.

Shutterstock

2) Urobte si spoločný cestovateľský plán

Zhotovte si zoznam krajín, ktoré by ste chceli navštíviť potom, keď to bude možné. Môžete si napísať konkrétne miesta a pamiatky, ktoré by ste chceli vidieť. A zatiaľ tam môžete cestovať aspoň prstom na mape.

Shutterstock

3) Vyrazte si von

Ale iba „akože“. Pekne sa oblečte, nalejte si víno, pripravte občerstvenie a sviečky. A bude vám lepšie ako v nejakom bare či v reštaurácii.

4) Spoločné varenie

Zapojte doň aj svoju polovičku, ktorá nie je za sporákom obvykle až taká aktívna. Aby to nevyzeralo tak, že je jeden z vás v kuchyni zatvorený od rána do večera, zatiaľ čo ten druhý vylihuje, papká a pozerá Netflix.

Varte spoločne. Menej zručnejší z vášho páru môže vykonávať pomocné práce (krájanie, umývanie riadu). A ak ste šikovní obaja, môžete vyskúšať rôzne, aj komplikovanejšie recepty.

Shutterstock

5) Filmy/seriály

Pár tipov ti prinášame aj my v našom článku. Možno máte odlišný filmový vkus, ale skúste nájsť nejakú cestu, ktorá bude vyhovovať vám obom. Či už siahnete po nejakej dobrej komédii alebo zaujímavom dokumente. A prinajhoršom, stále tu máme porno…

6) Cvičenie

Človek nemusí cvičiť iba sám, dá sa to aj vo dvojici. Veľa zábavných „couple“ cvikov nájdeš aj na Youtube. Je prirodzené, že aktívnym ľuďom počas domácej izolácie chýba pohyb, no workouty od fitness trénerov dokazujú, že sa to dá aj doma.

Samozrejme, netvrdíme, že to plne vynahradí tréningy vo fitku, ale je možné cvičiť aj s vlastným telom či s telom partnera.

YouTube video
YouTube video

7) Šite rúška

Šitie nie je úplne „mužská záležitosť“, no keď sa do toho pustíte obaja, bude to jednak rýchlejšie, ale i zábavnejšie. Rúška môžete vyrábať pre svojich blízkych, známych a aj okolie. Tejto prospešnej aktivite sa už venujú mnohí, no keď pridáte ruku k dielu aj vy, nebude to určite márne, skôr naopak.

8) Spoločné kúpanie

Na vaňu v bežný pracovný deň, pravdepodobne, nemáte čas. Rýchlo sa osprchujete a idete spať. Teraz si môžete spoločné kúpanie dopriať každý druhý deň. Pridať nejakú penu, sviečky a idylka je na svete.

https://giphy.com/gifs/love-girl-couple-vJRsAQ7dukyWc

9) Spoločenské hry

Skvelý spôsob, ako sa zabaviť a vyplniť nudné chvíle. Existuje mnoho vedomostných, kreatívnych či tradičných hier, ktoré ste možno obľubovali obaja i v detstve. Stačí si vybrať ten pre vás dvoch vhodný variant, ktorý vás bude baviť. Nezabúdajte ani na klasiku, ako napríklad piškvorky, Scrabble, „Meno, mesto, zviera, vec“ či „Človeče, nehnevaj sa“.

10) Turistika

Vďaka karanténe prišlo veľa ľudí na to, že prechádzky v prírode sú výrazne príjemnejšie aktivity ako vysedávanie po kaviarňach a baroch. Vyberte si miesta, kde by ste chceli ísť a viete, že sa tam nezdržiava veľa ľudí, a urobte si výlet. Prechádzka na čerstvom vzduchu nám stále urobí dobre a hlavne nášmu karanténou otupenému organizmu.

Shutterstock

11) Masáž

Masáž chrbta či inej časti tela je pre náš organizmus prospešná, uvoľňuje ho, zlepšuje krvný obeh a tiež znižuje celkovú únavu spôsobenú napríklad stresom. Pozrite si nejaké návody na webe, zožeňte olejčeky a pustite sa do toho. Wellness si pri troche fantázie a kreativity viete urobiť aj doma.

12) Veľké upratovanie

Samozrejme, všetky aktivity sa robia oveľa lepšie v upratanom priestore. Okrem „robenia poriadkov“ máte teraz aj časový priestor na zútuľňovanie či skrášľovanie svojho domova.

Shutterstock

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.