Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Facebook už dávno stráca svoju popularitu a mnoho ľudí si oveľa viac obľúbilo Instagram. Ľudia sa nehanbia zdieľať na sociálnych sieťach doslova čokoľvek, čo má za dôsledok, že sú občas preplnené totálne otravnými príspevkami. Fotky jedla už dávno nie sú také populárne ako kedysi a tisíc rovnakých selfie tobôž.

Rovnako ako existujú otravní ľudia na Facebooku, existuje ich hneď niekoľko druhov aj na Instagrame. Ak medzi nich nechceš patriť aj ty, mal by si sa vyhnúť týmto veciam.

Tisícky rovnakých selfies

Možno si aj pekný alebo pekná, ale naozaj nikoho nebaví pozerať sa na tvoju tvár každý deň. Niekedy to už človeku pripadá, akoby si robil iba kópie svojich vlastných fotiek. Nie, ani to, že sa odfotíš zo štyroch rôznych uhlov stokrát a vopcháš to do desiatich fotiek, nikoho nezaujíma.

https://www.instagram.com/p/Bt3XJrsgTK4/

Fotky hnusne vyzerajúceho jedla

Nezabudni na #foodporn. Aby to jedlo niekoho zaujímalo, nemali by to byť francúzske zemiaky a už vôbec nie avokádový toast. Nikoho nezaujíma, že si mala na raňajky kašu, ktorú mali ďalšie tisícky užívateľov Instagramu. Nikto to nepotrebuje vedieť.

Nekonečné fotografie a videá s tvojím dieťaťom

Mamičky vedia byť niekedy poriadne otravné. Ak už nerobíš selfie sebe, tak robíš selfie svojmu dieťaťu. Netreba to s ničím preháňať. Hlavne s popismi a lá „už nám rastie prvý zúbok‘‘ alebo „dneska sme prvýkrát kakali do nočníka‘‘. 

https://www.instagram.com/p/Bt2y3Ealsdy/

Stories s obrovským množstvom nečitateľného textu

Je fajn, ak chceš svojim followerom odovzdať nejaký odkaz. No je lepšia cesta im to rovno povedať na videu, akoby si ich mal zahltiť obrovským množstvom textu. Ideálne, ak ešte použiješ všetky druhy textov, ktoré ti Instagram ponúka. A nezabudni na gifká, ak by to bolo ešte stále dosť čitateľné.

Nechutné fotky a stories s frajerom

Naozaj nik nepotrebuje vidieť, ako sa olizujete alebo vašu #aftersex selfie. Nikoho to nezaujíma. A pravdepodobne ani nikoho nezaujíma, čo ti dal na narodeniny a kedy ti doniesol kvety a mnoho ďalších, ešte intímnejších vecí, ktoré by ste si mali nechať radšej pre seba.

Motivačné citáty

Motivačné citáty sú populárne už niekoľko rokov a stále to nejak neprehrmelo. Nikto nie je zvedavý na citáty, ktoré možno ani nepovedal ten človek a už preleteli internetom miliónkrát.

https://www.instagram.com/p/Bt3VwvYnsuy/

Klišé cestovateľské fotky

Ideálne také, kde ťa bude držať frajer odzadu za ruku, alebo pohľad zo stanu. Prípadne, ešte lepšie sú nohy na pláži, lebo to je najlepší spôsob, ako ukázať ľuďom krajinu, v ktorej práve si. Klišé cestovateľské fotky krásne zhrnul tento Instagramový profil.

Stories s oznamom o novej foto

Ak niekto chce, tak si tú fotku pozrie a nájde. Vieme, že teba štvú Instagramové algoritmy, ale ak by to ľudia naozaj potrebovali vidieť, tak by to dávno videli. Od lajkov nezávisí tvoj život. Ak nie si influencer.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/mafs-married-at-first-sight-marriedau-8mhdvZ2gJf0Y7OlphL)

Neustále boomerangy

Táto vychytávka Instagramu bola sranda pred pár rokmi. Teraz to musíš vedieť dobre využiť, aby to vyzeralo dobre a zaujímavo a neotravovalo to ľudí. Niektoré strašne rýchle boomerangy vedia človeku privodiť epileptický záchvat.

Live videá a stories z koncertov

Si na koncerte, tak načo vysielaš live video? Ak by sme ten koncert chceli vidieť, tak by sme tam boli s tebou. Si tam, dal si za to peniaze, tak si to užívaj. Interpret sa tiež radšej pozerá na tváre ľudí, ako na tvoj mobil. Nehovoriac o ľuďoch za tebou, ktorých to vie poriadne rozčúliť tiež.

Postovanie každej sekundy tvojho života

Ideš na dovolenku, preto vidíme, ako nastupuješ do lietadla. Wow story z lietadla. Vystupuješ z lietadla. Tvoje airbnb. Vybaľuješ sa. Super. Takto to pokračuje celý deň. Užívate si ten život vôbec, keď sa naň pozeráte cez mobil?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/justin-stop-it-michael-jordon-get-some-help-l4Ki2obCyAQS5WhFe)

Je skvelé, ak niekto odovzdáva zaujímavé informácie prostredníctvom sociálnych sietí. Niečo užitočné. Recenzie na produkty, ktoré ľudí zaujímajú a podobne. Nie však veci, ktoré prežívame všetci rovnako.

Titulná fotka: Instgram – @insta_repeat, @oedencooks


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť