Činnosti, ktorými nás rodičia zaručene vytočia alebo strápnia

Keď ťa tvoja mamka obviní, že si jej niečo zobral a potom to nájde v kabelke.

Zdroj: Fezbot2000, Unsplash

Môžeme mať svojich rodičov najradšej na svete, no sú momenty, keď nás poriadne rozčuľujú. Prípadne nás strápňujú v obchode alebo ešte lepšie, pred celou rodinou.

Je jedno, či máš 15 alebo 30, vždy sa nájdu momenty, keď ťa tvoji rodičia vedia poriadne strápniť alebo rozčúliť. Určite si už aj ty zažil jeden z týchto momentov.

Na návšteve rozprávajú nejaký tvoj trápny zážitok

Samozrejme, nie že by hovorili o tvojich úspechoch a podobne. Radšej budú rozprávať tvoj trápny zážitok, na ktorý by si ty najradšej zabudol. Rodina či známi, jednoducho celá návšteva sa smeje, až sa nábytok otriasa a ty nevieš, do ktorého kúta by si sa najradšej schoval.

Australian Survivor GIF - Find & Share on GIPHY

Vyťahujú fotky z detstva

To je hneď nasledujúca aktivita po strápňovaní ťa rôznymi historkami. Ideálne je vytiahnuť album s fotkami, kde si najčastejšie nahý, totálne zafúľaný, docikaný alebo inak ponížený. Trápnejšie by už len bolo, ak by teraz vyťahovali niektoré naše konverzácie na sociálnych sieťach.

Zakecávajú sa v obchode

Ak nebodaj idete do štyroch obchodov za sebou, inokedy by to trvalo možno hodinu, takto to trvá dve a pol hodiny, z toho tú jednu sa tvoja mamka alebo tatko zakecávajú v obchode. Ideálne je, keď sa ponáhľaš a hovoríš, nech už idete a vtedy začuješ tú zázračnú vetu, že už len chvíľku a idete. Z chvíľky je vždy minimálne 15 minút.

Nútia ti oblečenie, ktoré je staromódne

Toto robili naši rodičia hlavne, keď sme boli menší. Pchali nás do oblečenia, ktoré bolo po bratrancovi z tretieho kolena a my sme sa potom cítili trápne. Vysmievali sa nám spolužiaci v škole a nám neostávalo nič iné, iba tomu čeliť so zaťatými zubami.

Keď na nás kričia z vedľajšej izby, zakričíš naspäť: „Áno‘‘ a nedostaneš odpoveď

Sad Cristiano Ronaldo GIF - Find & Share on GIPHY

Komentujú tvoj výzor

Čo by to boli za rodičia, ak by boli s nami stále spokojní. Najprv nám, samozrejme, nakážu, že sa máme lepšie obliecť, potom sa im zas nepáči, že sme príliš naobliekaní. Prípadne sa im nepáčia rifle s dierami, ktoré komentujú s tým, že vyzeráme, akoby sme nahnevali susedovho psa.

Dávajú nám siahodlhé prednášky

Keď sa nebodaj posťažujeme na niečo, čo nás trápi, tak skôr, ako nájdeme nejakú oporu v rodičoch, si musíme prejsť povinnou jazdou. Tou je prednáška o tom, aké to máme my ľahké, že by sme si to mali skúsiť za ich čias, že si nič nevážime a podobne. Ideálne je ešte, keď prídeš za svojím rodičom s tým, že potrebuješ radu a odpovie ti: „ako ty chceš‘‘. 

Pri rozprávaní si dajú pauzu uprostred vety

Niečo ti rozprávajú, ste uprostred príbehu a zrazu ticho. Ani obraz, ani zvuk. Pozeráš na mamku či tatka, že čo teda, či len vytvára napätie a nič. Pýtaš sa, že no a čo bolo ďalej a ich zrazu prepne z trazu a buď rozprávajú ďalej, alebo to vôbec nedokončia.

Keď sa im pochváliš s niečím, čo sa ti podarilo a namiesto toho, aby ťa pochválili, ti dajú prednášku o tom, ako by si mal robiť niečo poriadne

Priscilla Du Preez, Unsplash

Volajú ti s banálnymi technickými záležitosťami

Ako majú zapnúť tlačiareň, ako sa majú dostať do svojho mailu, alebo ako sa prihlásiť na Pinterest, keď sú práve na Instagrame. Oni nás učili, keď sme boli malí, teraz ich učíme my. Alebo sa ťa prípadne ešte pýtajú na niečo, čo by si za tri sekundy vygooglili.

Hľadajú niečo a nakoniec si to sami niekam odložili

Toto je príznačné hlavne u mamiek. Prehodia celý domov hore nohami, obvinia všetkých naokolo, že to nedali na svoje miesto a napokon to nájdu v kabelke. Prípadne je ideálne, keď si v kabelke nechajú mobil a nedvíhajú ti ho. Ale ak by si náhodou nezdvihol mobil ty, tak by ťa dali hľadať políciou. 

Tamara Bellis, Unsplash

Aj napriek týmto „neduhom“ našich rodičov máme radi. Bez týchto menších rozčúlení a trápnych momentov by to predsa nebolo ono. Čím vedia nahnevať alebo vytočiť tvoji rodičia teba?

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Umelec ilustruje život so svojou polovičkou a je to to najmilšie, čo dnes uvidíš


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME