Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Poznáš to. Povie ti čarovnú vetičku „Musíme sa porozprávať“ a už vieš, čo bude nasledovať. Koniec lásky, zlomené srdce a niekoľkotýždňové vyplakávanie nad pánom úžasným alebo nad slečnou dokonalou. Chceme ich naspäť, no oni nás nie. Vrátili by sme čas, no akosi to nie je v našej moci. Ostáva už len jediné. Zmieriť sa s tým.

No to sa ti nepodarí, keď si každých desať minút prezeráš vaše spoločné fotografie, čítaš zamilované správy z čias, keď bola vaša láska v rozpuku, a púšťaš si hlasovky, v ktorých ti tvoja bývalá polovička želala krásne sníčky.

Život ide ďalej, veď ako hovoria „motivátori“, nebolo tak zle, aby nemohlo byť horšie, predsa… vážne. Krásny život môžeš mať aj bez svojej bývalej lásky, len sa musíš nejak vyhrabať spod tej hromady usmoklených vreckoviek.

Ako prísť na iné myšlienky, keď ti tvoj (ex)miláčik dal košom?

Happy Hour Reaction GIF - Find & Share on GIPHY

Alkoholický záťah s kamošmi

Nehovoríme, že je dobré chľastať dva mesiace vkuse, to určite nie, ale spontánne po trpkom zážitku tvojej psychike padne vhod, keď sa nebudeš umárať doma sám a pokúsiš sa bolesť „vypáliť“ alebo utopiť vo víne. Samozrejme, nemá to dlhodobý efekt.

A taktiež nie je dobré robiť to osamote, ale radšej v spoločnosti veľmi trpezlivých a ohľaduplných kamarátov. Nie s takými, ktorí ťa budú zásobiť romantickými historkami s ich polovičkami v tejto pre teba najnevhodnejšej chvíli. Keďže však máme karanténu, v tejto dobe si budeš musieť vystačiť s videochatom.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt drink with friends"
https://www.piqsels.com/en/search?q=wine+celebration+glasses+cheers

Hýčkať sa

Dopraj si, čo máš rád a čo by si si možno inokedy nedožičil. Čo si nerobil, keď ste boli spolu, pretože si si to vynahrádzal aktivitami s ňou. Investuj do seba. Choď na masáž, wellness, nechty, do sauny, ku kozmetičke… Rob čokoľvek, po čom sa tvoje telíčko vzpruží a dá do pohody.

Masáž je veľmi dobrý spôsob, ako uvoľniť celé telo a aj myseľ. Keď sa rozchádzame, sme v strese a napätí. Taktiež ani šokové situácie našej chrbtici príliš neprospievajú. V zdravom tele, zdravý duch! Čiže, mysli predovšetkým naň.

Massage GIF - Find & Share on GIPHY

Nákupy

Pri tomto slove myseľ každej slečny zaplaví radosť, no, prekvapivo, aj mužom pomáhajú nákupy. Väčšinou však nie oblečenia, samozrejme, ale napríklad technických vecičiek, nejakého príslušenstva do auta, proste vecí, z ktorých sa oni tešia. Teraz si však budeš musieť vystačiť s eshopmi.

Profimedia

Konzumácia dobrého jedla

S plným a spokojným žalúdkom ide všetko ľahšie. Možno nemáš chuť a nechce sa ti ani dýchať, nieto ešte jesť. Je ale dobré, keď sa nevyhladuješ kvôli smútku na kosť, pretože vtedy nebudeš mať silu ani energiu na nové začiatky.

Stretávať sa s „bláznami“

Lepšie povedané so svojimi uletenými kamošmi, ktorí sa v žiadnej situácii neberú vážne. Všetci máme v partii niekoho, komu za každých okolností šibe a dokáže zvrátiť každú sad story na vtipnú príhodu. Takí ľudia ti dajú „kyslík do pľúc“ v tom zmysle, že ťa dokážu uvoľniť natoľko, že ti už nič hrozné potom nepríde až také zlé.

Crazy Nicolas Cage GIF - Find & Share on GIPHY

Športovanie

Nejaký ten pohyb, pri ktorom sa vybesníš, veruže nie je na škodu. Či už rád beháš, hráš tenis, hokej, futbal, rada plávaš… Športuj, koľko vládzeš a dostaň sa z toho týmto spôsobom. Je to oveľa lepšia cesta ako mesačné „utápanie“ sa vo vodke. Aj pre tvoje telo, dušu a navyše aj pre tvoj vizuál.

Výlety

Vyvetrať si hlavu v prírode nikdy nie je zlý nápad. Čerstvý vzduch a krásne prostredie pohladia tvoju dušu a otvoria myseľ. Budeš sa cítiť lepšie, vypneš a uvoľníš sa.

Profimedia

Venuj sa tomu, pri čom sa cítiš šťastný

Či už je to tvoja práca, do ktorej sa môžeš naplno pohrúžiť, alebo nejaký koníček, ktorému sa vieš „oddať celou dušou a mysľou“, rob to. Najviac, ako sa dá. Keď sa rád učíš a študuješ, tak sa vzdelávaj. Keď si grafik, kresli. Rob to, čo ťa baví, a to prázdne miesto v živote jednoducho vyplň niečím iným.

Stretávať sa s opačným pohlavím

Nevyškrtnúť ho zo života. To, že ťa niekto sklamal a zranil, neznamená, že sú teraz všetci muži satani a všetky ženy neverné kurtizány. A taktiež, že si hneď musíš nájsť inú vážnu známosť, lebo ti utečie posledný vlak. Dopraj si čas.

Flirtuj, zoznamuj sa a nezabúdaj, že žijeme len raz. Netreba sa namotať na človeka za päť sekúnd, stačí, ak si s ním užiješ pár pekných chvíľ, kým nenačerpáš síl do novej vážnej známosti. A nemusí v tom byť nevyhnutne sex.

It Will Be Fine Leah Remini GIF by TV Land - Find & Share on GIPHY


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.