Čínska reštaurácia baví internet vtipnými popismi jedla. Tie píše priamo majiteľ

Majiteľ si servítku pred ústa rozhodne nekladie.

Zdroj: Shutterstock

Svetom lomcuje globálna pandémia, reštaurácie sú zavreté, a tak sa pre ľudí, ktorí nevedia (alebo sa im jednoducho nechce) variť, stala donáška každodennou záležitosťou. Je to rýchle, nenáročné, a keď si odmyslíme skutočnosť, že by si si za cenu jedného menu mohol navariť na celý týždeň, je to skvelá vec. Nič nerobíš a do hodiny máš na stole teplé jedlo. Skvelá. Vec.

Problém nastáva vtedy, ak si nechceš každý deň objednávať z tej istej reštaurácie (lebo buďme k sebe úprimní, aj to kung pao jedného dňa omrzí). V novej reštike je nové menu, ty nevieš, ako čo chutí, s obrázkami sa babrať nikto neunúval, a tak je výber správneho pokrmu vlastne obdobou mačky vo vreci. Môže to byť dobré, môže to byť hnus… pravdu sa dozvieš až príliš neskoro.

Shutterstock

Reštaurácia, ktorej menu sa stalo nedávnym internetovým virálom, na to však vymyslela skvelé riešenie. Majiteľ reštaurácie Aunt Dai v Montreale sa vyjadruje ku každej položke v menu a človek teda presne vie, čo ho čaká. Netradičný jedálny lístok sa dostal do povedomia širokej verejnosti po tom, čo dievča menom Kim Belair uverejnilo na Twitteri nasledujúci príspevok.

„Aunt Dai je moja obľúbená čínska reštaurácia, ale to najlepšie, prekvapivo, nie je jedlo,“ píše na svojom profile. „Je to úprimná recenzia pod každým jedlom, priamo od majiteľa.“ K príspevku, pochopiteľne, pripla aj niekoľko fotografií a z nich je viac než jasné, že majiteľ si teda rozhodne servítku pred ústa nekladie. V stávke je síce celý jeho biznis, ale úprimnosť nadovšetko. Tak nás to učili rodičia, no nie?

Vtipné „recenzie“ majiteľa bavia internet

Takto napríklad okomentoval jeden z mäsových pokrmov: „Trochu štipľavé, silná chuť rasce, ale určite vynikajúce. Bravčové mäso sme zvykli podávať na špajdli, ale veľa zákazníkov si na nich rozrezalo peru (očividne si mysleli, že je to nejaké tvrdé korenie – fakt neviem, čo si myslia o čínskej kuchyni), a tak sme to radšej stopli. Žiadne špajdle, žiadne nehody.“

Bravčové na pomarančoch sa zase dočkalo takejto kritiky: „Oproti nášmu klasickému Tao Chicken to zase nie je až také dobré, ale finálna voľba je na vás.“ „Toto som ešte nemal možnosť ochutnať,“ hovorí zase pre zmenu o bravčovom mäse v arašidovej omáčke. „Medzi zákazníkmi je to populárne, ale ja som si to ešte nedal. Asi by som mal častejšie jesť vo svojej vlastnej reštaurácii,“ dodáva.

Shutterstock

Čerešničkou na torte je však jednoznačne toto jedlo: „Podľa internetových prieskumov je toto najobľúbenejšie jedlo v celej Číne a ja im dávam za pravdu. Vždy, keď som tam bol, objednal som si presne toto. Keďže mám na toto jedlo také vysoké nároky, musím priznať, že na našu verziu nie som práve hrdý. Aby sme sa pochopili, je to veľmi chutné… len nie také dobré, aké som si dával na vysokej.“

Zdroj: BagelofDeath / Twitter

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
41
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 zaujímavých detailov z domov po celom svete, ktoré majú svoj význam


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME