Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.6.2023
sk
Medard
cz
Medard

Mnohých ľudí počas karantény, aj keď si to verejne nepriznajú, trápi samota. Mladšia veková kategória si dokáže chýbajúcu spoločnosť svojich priateľov vynahradiť komunikáciou prostredníctvom sociálnych sietí. Starší ľudia sú však v technológiách menej zbehlí a navyše prežívajú izoláciu oveľa intenzívnejšie.

Trojica babičiek, o ktorých píše webový portál Independent, si s touto situáciou poradila po svojom. Nasťahujú sa k sebe a o zábavu budú mať postarané. Energické sedemdesiatničky Doreen, Carol a Dotty, ktoré žijú v Salforde vo Veľkom Manchestri, totiž našli svoj kľúč na skvelo prežité večery.

Podporujú sa už vyše štyridsať rokov

Dôchodkyne spája dlhoročné, vyše štyridsaťročné puto priateľstva. Prekonali spolu viaceré životné krízy a stáli pri sebe aj počas rozvodu. Svoj príbeh vyrozprávali počas relácie BBC Breakfast. Rozhovor sa uskutočnil prostredníctvom videochatu.

S nápadom nasťahovať sa k sebe prišli po tom, čo vláda nariadila krízové opatrenia. Podľa usmernení by mali občania, ktorí majú viac než 70 rokov, venovať osobitnú pozornosť sociálnemu dištancovaniu počas aktuálnej pandémie koronavírusu. Odporúčaná doba sú tri mesiace.

Kráľovná Alžbeta a vínko

Trojica kamarátok momentálne ešte vyberá ten správny dom na ich spolužitie. Počas spoločnej karantény spolu plánujú pozerať Netflix, konkrétne seriál „The Crown“. V zápätí dodali, že nasucho určite nebudú a spoločnosť im budú spríjemňovať aj zásoby vína. Dotty so smiechom doplnila, že si zriadia pravidelnú dodávku.

Taktiež vyjadrili pochopenie a súcit s mladými ľuďmi, ktorí prišli následkom koronavírusu o prácu a pravidelný príjem. Video s babičkami sa stalo virálnym a mnoho komentujúcich vyjadrilo obdiv k týmto starenkám, ktorým chuť do života rozhodne nechýba. Jeden z nich sa vyjadril, že by rád po tom, čo trošku vyrastie, patril k ich podarenému „gangu“.

Zdroj: Independent


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje