Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Mnohých ľudí počas karantény, aj keď si to verejne nepriznajú, trápi samota. Mladšia veková kategória si dokáže chýbajúcu spoločnosť svojich priateľov vynahradiť komunikáciou prostredníctvom sociálnych sietí. Starší ľudia sú však v technológiách menej zbehlí a navyše prežívajú izoláciu oveľa intenzívnejšie.

Trojica babičiek, o ktorých píše webový portál Independent, si s touto situáciou poradila po svojom. Nasťahujú sa k sebe a o zábavu budú mať postarané. Energické sedemdesiatničky Doreen, Carol a Dotty, ktoré žijú v Salforde vo Veľkom Manchestri, totiž našli svoj kľúč na skvelo prežité večery.

Podporujú sa už vyše štyridsať rokov

Dôchodkyne spája dlhoročné, vyše štyridsaťročné puto priateľstva. Prekonali spolu viaceré životné krízy a stáli pri sebe aj počas rozvodu. Svoj príbeh vyrozprávali počas relácie BBC Breakfast. Rozhovor sa uskutočnil prostredníctvom videochatu.

S nápadom nasťahovať sa k sebe prišli po tom, čo vláda nariadila krízové opatrenia. Podľa usmernení by mali občania, ktorí majú viac než 70 rokov, venovať osobitnú pozornosť sociálnemu dištancovaniu počas aktuálnej pandémie koronavírusu. Odporúčaná doba sú tri mesiace.

Kráľovná Alžbeta a vínko

Trojica kamarátok momentálne ešte vyberá ten správny dom na ich spolužitie. Počas spoločnej karantény spolu plánujú pozerať Netflix, konkrétne seriál „The Crown“. V zápätí dodali, že nasucho určite nebudú a spoločnosť im budú spríjemňovať aj zásoby vína. Dotty so smiechom doplnila, že si zriadia pravidelnú dodávku.

Taktiež vyjadrili pochopenie a súcit s mladými ľuďmi, ktorí prišli následkom koronavírusu o prácu a pravidelný príjem. Video s babičkami sa stalo virálnym a mnoho komentujúcich vyjadrilo obdiv k týmto starenkám, ktorým chuť do života rozhodne nechýba. Jeden z nich sa vyjadril, že by rád po tom, čo trošku vyrastie, patril k ich podarenému „gangu“.

Zdroj: Independent


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť