Čističi kanálov v Bangladéši sa každý deň hrabú holými rukami v ľudských výkaloch

Táto práca jednoznačne smrdí…

Určite si každý z nás z času na čas schuti zap*čuje na svoju prácu. Či už je dôvodom našich vrások chabá mzda, uniforma, ktorá ti dusí gule, zarezáva sa medzi ritné polky a škriabe ako blázon, alebo šéf, ktorý celý deň chodí po kancelárii, cerí zuby a šťuká perom, je to úplne jedno. Lebo po prečítaní tohto článku pochopíme, že ani jedna z týchto vecí nie je až taká katastrofálna a že v porovnaní s týmito ľuďmi máme skutočne prácu snov.

uniland.co.uk (https://www.unilad.co.uk/life/sewer-cleaners-clear-out-blockages-for-7-50-a-day-in-bangladesh/)

Keď sa na Slovensku povie slovné spojenie „príšerné zamestnanie“, mnohí z nás si pravdepodobne predstavia niečo ako dokladač tovaru či lekár, čo vykonáva kolonoskopiu. No v Bangladéši to naberá celkom nový rozmer. Tam totiž k bežným zamestnaniam patrí aj čistič kanálov. Už na prvý pohľad to nevyzerá ako dvakrát vábna robota, predsa len tráviť každý deň v spoločnosti ľudských výkalov nie je práve bohviečo (aj keď hovná aspoň neodvrávajú, neklopkajú gélovými nechtami o zárubňu a neponúkajú ti trikrát ten istý pripečený domáci veterník, aj keď povieš, že si na diéte, ako puchra Dášenka z marketingového).

Lenže to ešte stále neviete tú najväčšiu perličku, ktorou sa táto práca vyznačuje. Na čistenie kanálov sa totiž v Bangladéši nepoužívajú žiadne šikovné mašinky, ani prvotriedne technológie, ktoré by celý tento smradľavý proces aspoň trochu uľahčili. Tam šikovné mašinky zastupujú ľudia. A čistia kanále holými rukami.

uniland.co.uk (https://www.unilad.co.uk/life/sewer-cleaners-clear-out-blockages-for-7-50-a-day-in-bangladesh/)

Táto práca smrdí. A nielen v skutočnom slova zmysle, ale aj metaforicky. Smrdí fakt, že je šialene nebezpečná a aj to, akou smiešnou mzdou je táto bizarnosť ohodnotená. Množstvo čističov každoročne príde o život práve v kanáloch, ktorými sa predierajú bez akéhokoľvek ochranného oblečenia, len s jednoduchou palicou, ktorou sa snažia odstrániť hordy exkrementov a odpadu, ktoré potrubie upchali.

Nepomáha tomu ani počasie – túto oblasť často postihujú búrky a silné dažde – a keďže aj systém na odtok tejto vody je veľmi chabý, prácu to komplikuje. Bez ohľadu na to, či je piatok a či sviatok, či sucho alebo povodeň, čističi sa musia dostaviť a svoju prácu vykonať. Odmenou im je pláca, pri ktorej sa mnohí z nás len pousmejú, hoci je to skutočne do plaču. Ich plat sa pohybuje v rozmedzí 5 – 8 eur na deň. 

uniland.co.uk (https://www.unilad.co.uk/life/sewer-cleaners-clear-out-blockages-for-7-50-a-day-in-bangladesh/)

Takže ak nabudúce budete mať chuť tresnúť všetkým a zvysoka sa na svoju prácu vykašľať, pokojne to urobte, lebo si zaslúžite viac. No nezabúdajte na to, že existujú ľudia, ktorí sú na tom miliónkrát horšie.

Zdroj: uniland.co.uk
Titulná fotka: uniland.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
16
Fuuj
Fňuk Fňuk
9
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najpopulárnejšie memes: vedci prišli so serióznou 20-stranovou štúdiou

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME