Človek vs. domáci miláčik: Tieto ilustrácie ti prezradia, ako rozdielne sa pozerajú na svet

Nájdeš v niektorých aj seba a svojho parťáka?

Zdroj: © ArtCave Maniac / EMEFKA

Ľudia a zvieratá vnímajú svet úplne odlišne. Očividne. Prišiel si na to vcelku rýchlo, hneď ako sa ti štvornohý poklad vys*al do topánky a absolútne nedokázal pochopiť, prečo z jednej smradľavej kopy robíš takú drámu. Ale uznaj… zo všetkých miest práve do topánky?!

Každopádne, je to jasné – na veci okolo seba sa naši domáci miláčikovia pozerajú inými očami. Preto sme si s naším šikovným ilustrátorom pripravili niekoľko príkladov, keď je to zreteľne cítiť. A veríme, že ak máš aj ty doma nejakého chlpatého parťáka, tak sa na nich schuti zasmeješ.

1. Zvoniaci telefón

Každý máme svoje dôvody, pre ktoré nás prichádzajúci hovor vyvedie z miery. Ty máš toho už tak akurát dosť, lebo pracovná doba trvá od deviatej do piatej a o pol siedmej večer ti je úplne ukradnuté, že dement z recepcie zase nevie pustiť kopírku. Nech si vygoogli manuál. A zviera? Tomu skrátka nerobí dobre ten prudko uchu lahodiaci zvuk.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Spoločné jedenie

Cyklus potulných zvyškov, aj tak by sa dalo nazvať stravovanie v domácnosti so psom. Chlap dojedá po žene, pes po chlapovi a žiadna omrvinka nevyjde nazmar. Environmentálni nadšenci by z vás mali radosť.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Daždivé počasie

Rána bývajú ťažké. Všetky. No niektoré predsa len o trochu viac ako iné, nie? Napríklad, tie hnusné, pochmúrne a upršané, keď ešte ani káva nechutí tak, ako by mala, a keď ti predstava, že by si mal vystrčiť nos z domu, spôsobuje decentné zimomriavky. Ale nemaj strach… chlpáč je na tom úplne rovnako.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Netradičné darčeky

Darovanému koňovi na zuby nepozeraj, tak sa hovorí. A predsa máš v hlave zoznam najhorších darčekov, ktoré si kedy dostal a ktoré už rozhodne nechceš dostať zas. Číslo jedna, vianočný sveter od babky. Ten s hlavou soba vpredu, zadkom soba vzadu, čo pískal, keď si mu stlačil nos, a musel si ho zo slušnosti nosiť celé sviatočné obdobie.

Číslo dva, odchlpovač, vreckovky a kura na paprike v sáčku alebo darček „čo benzínka dala“, keď tatko zase raz zabudol, kedy máš narodeniny. A číslo tri? No nech sa páči.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Infarktové stavy

Život s domácim zvieratkom je plný radosti, lásky, krásnych chvíľ, chlpov v polievke a infarktových stavov. Ako napríklad takýchto. Feši sa vyvalí na chrbát, jazyk vonku, nohy od seba a vyzerá, akoby už bolo po ňom. Ale nie je. To on si len leňoší, pospáva a škaredo na teba zazerá, keď doň preventívne štuchneš prstom.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Chybička sa stala

Zviera nie je hračka, a keď človek nemá šajnu, ako sa oň starať, môže to dopadnúť všelijako. Napríklad aj takto nešťastne…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

7. Tajný mačací rituál

Tajný mačací rituál, ktorý akosi prestáva byť tajný, keď o štvrť na jednu ráno treskne na zem váza po babke a ty sa od strachu skoro pose*ieš. Prečo to robia? Vedci tvrdia, že si ničením vecí cibria svoje lovecké zručnosti, ale… nebudeme si klamať. Ich majitelia majú vážne podozrenie, že sú to skrátka len zákerné beštie.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

8. Nové hračky

Strašne sú milé tie zvieratká, fakt strašne. Tak strašne, že by si sa kvôli nim aj na chleba natrel a polovicu výplaty vysolil na nové hračky, len aby mali čo po večeroch žužľať. Bohužiaľ, neoficiálne štatistky hovoria jasne – z hračiek pre zvieratá majú väčšiu radosť majitelia ako samotné zvieratá. Tie zaujíma len tá otravná loptička s hrkálkou, ideálne niekde medzi treťou a piatou ráno. Vtedy je s ňou najväčšia sranda.

© ArtCave Maniac / EMEFKA


Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
108
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Starí tínedžeri, množstvo drámy a milostné trojuholníky. Poznáš stereotypy tínedžerských drám?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME