Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Čo by si robil, ak by ťa zasiahla šokujúca a zdrvujúca správa, že ti ostáva len niekoľko mesiacov života? Presne to sa totiž stane hlavnej hrdinke novej nemeckej komédie Bože, ty si hajzel od Andrého Erkaua, ktorá práve vstupuje do našich kín. A rozhodne nevyzerá zle!

CinemArt SK

Posledné mesiace plné dobrodružstva a lásky

Hlavnou hrdinkou je Steffi (Sinje Irslinger), čerstvá absolventka strednej školy, ktorá sa už nevie dočkať triedneho výletu do Paríža. So svojou platonickou láskou Fabianom (Jonas Holdenrieder) tam chce prežiť nefalšovanú romantickú noc. Potom však do jej života zasiahne krutá diagnóza. Steffi sa dozvedá, že má pred sebou len necelý rok života.

Steffina matka Eva (Heike Makatsch) sa tak snaží dcéru uchrániť od akéhokoľvek nebezpečenstva, čo znamená, že žiadny výlet do Paríža sa nekoná. Napriek tomu, že Steffin otec Frank (Til Schweiger), protestantský pastor, by jej rád splnil želanie, napokon si Eva presadí svoje.

Steffi sa však nemieni tejto situácii podriadiť. Za pomoci motorkára Stevena (Max Hubacher) utečie z domu a vydáva sa na bláznivú cestu do Francúzska. A po ceste je rozhodnutá užívať si zostávajúci čas plnými dúškami.

CinemArt SK

V kinách nás vraj čaká silný príbeh

Okrem zmienených hercov uvidíme vo vedľajších úlohách aj Jürgena Vogela, Jasmin Gerat, Benna Fürmanna, Inku Friedrich, Dietmara Bära, Moritza Bäckerlinga či Jonasa Holdenriedera. Snímka vznikla na motívy rovnomennej knihy od Franka Papeho, ktorý v nej popísal skutočný príbeh svojej dcéry Stefanie.

Podobne ladených dramédií o ľuďoch, ktorým ostáva už len niekoľko mesiacov života, sme už videli mnoho. Žiaľ, veľakrát tieto snímky skĺznu do až príliš veľkého citového vydierania. Zdá sa ale, že to nebude prípad Bože, ty si hajzel.

Trailer totiž láka na inteligentnú, citlivú a empatickú komédiu, pri ktorej sa diváci dobre pobavia, ale aj nefalšovane dojmú. Silu celého príbehu, pravdaže, umocňuje fakt, že vznikol podľa skutočnosti. Snímka si v domovskom Nemecku už odbila premiéru a dostalo sa jej mimoriadne vrelého prijatia.

Kritici chválili výborne napísaný scenár a perfektné herecké výkony všetkých zúčastnených. Pokiaľ teda obľubuješ podobne horkasto-humorné coming-of-age príbehy, zrejme nie je nad čím váhať a mal by si vyraziť do kina. Na Slovensku si film budeš môcť pozrieť od 5. augusta 2021.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť