Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Deň matiek sa pomaly blíži a ako to už v tejto konzumnej spoločnosti býva, takúto parádnu príležitosť si nesmie nechať ujsť žiadny správny supermarket. Obchody sa z neho snažia vytrieskať, čo sa dá. Pred vchod umiestnia gigantický regál s pestrým výberom ohavných, pokrčených a ležérne nahnitých kytíc, ktoré to o dva dni neskôr vzdajú so životom a o meter ďalší.

Teraz pre zmenu ten akože užitočný. Hrnčeky, vankúše, dečky, sviečky… desaťtisíc druhov gýčových somarín s nápisom „najlepšia mama na svete“, ktorých sa každá normálna mama chytí presne raz za mesiac. Keď z nich musí sfúknuť prach.

Ono jasné, od tvora, ktorého pár rokov dozadu pretlačila vlastnými silami na tento nie veľmi pekný svet, poteší hocičo. Aj keby pred domom ošklbal narcisy susedy Boženky a nazval to kyticou. Aj keby dal len božtek na líce a uzavrel celý tento sviatok tým, že najväčším životným darom je predsa jeho existencia.

© Shutterstock

No keby si matky predsa len mohli vybrať, podobné darčeky by s prehľadom oželeli. Aj hrnčeky aj vankúše, dokonca aj tie nešťastné Boženine narcisy. Svoje o tom vie aj Jenny Tompkins, britská mamička siedmich detí, ktorá nedávno tejto „problematike“ zasvätila svoj hádam najúspešnejší facebookový príspevok.

Jedného pekného dňa sa Jenny vybrala do potravín a tam sa to vlastné celé začalo. Ešte sa ani poriadne nestihla zorientovať, už na ňu vykukol tematický regál s darčekovými predmetmi od výmyslu sveta. A to jej vnuklo nápad, že sa ako skúsený rodič k celému tomuto nezmyselnému ošiaľu vyjadrí.

Deň matiek mimochodom oslavujú vo Veľkej Británii štvrtú pôstnu nedeľu, ktorá tento rok pripadne na 22.3.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10216196976427115&set=a.2001275601539&type=3&theater

„Skutočné matky sa chcú v pokoji vycikať.“

„Akurát som sa vrátila z obchodu, kde som narazila na regál s darčekovými predmetmi ku Dňu matiek. A zatiaľ čo všetky tieto serepetičky sú celkom rozkošné, ak chcete vedieť pravdu – žiadna mama malého decka či pubertiaka tieto kraviny v skutočnosti nechce. Ak vás naozaj zaujíma, čím mamu v deň, ktorý by sa mal po správnosti volať „prepáč, že som ti natrhol vagínu“, potešiť, tak čítajte ďalej.

Toto je to, čo naozaj chceme. V pokoji sa vycikať. Bez toho, aby na nás niekto čumel, aby sa nám tam niekto dobýjal… nič také zaujímavé sa tam nedeje, tak nás, prosím, pre lásku božiu, nechajte chvíľu tak.

Chceme, aby ste sa obliekli. Hneď. Tak, že vám podáme kôpku s oblečením a nenájdeme vás o dvadsať minút neskôr behať po byte s holým zadkom a jednou posr*tou topánkou.

© Shutterstock

Chceme, aby ste si po sebe odpratávali veci. Je to fakt také náročné? Veci v dome majú svoje miesto, tak, keď ich použijete, pohnite ešte zadkom a skúste ich tam vrátiť. To isté s hračkami. Raz dostala moja 6-ročná dcéra brilantnú ideu – strčiť svoju bábiku do chladničky. Išla som vybrať mlieko a skoro som dostala infarkt.

Chceme uvariť jedlo a chceme, aby ste ho zjedli. Bez zbytočných poznámok. Bez plaču a scén a nariekania o tom, že už zrazu nemáte radi pizzu, aj keď vás včera, keď sme mali mäso so zemiakmi, išlo rozdrapiť, že nemáte pizzu. A prestane, dočerta, strácať ponožky. V Tescu si už musia myslieť, že som porodila stonožku.

Chlapci – utierajte po sebe záchodovú dosku. Dievčatá – keď cikáte, seďte. Strieka vám to odtiaľ ako rozprašovač a vina potom padá na chlapcov. A čo je absolútne najdôležitejšie – keď vás uložíme do postele, choďte láskavo spať!“

© Shutterstock

V príspevku sa našli mnohé matky

Jenny, pochopiteľne, nie je jediná, ktorej sa z deciek občas stavajú vlasy dupkom. Jasným dôkazom toho je aj fakt, že sa jej príspevok dočkal množstva pozitívnych reakcií a komentárov od mamičiek, ktoré sú na tom veľmi podobne. Doposiaľ si vyslúžil viac ako 11-tisíc lajkov a 13-tisíc zdieľaní.

Zdroj: Jenny Tompkins / Facebook 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť