Čo je pravdy na tom, že zjeme 8 pavúkov za rok počas spánku?

Možno sa aj pavúky boja, že ich chceme zjesť.

Určite si už aj ty zachytil zaujímavosť, že počas spánku zjeme približne osem pavúkov za rok. Táto informácia poriadne vystrašila nielen ľudí s arachnofóbiou. Avšak, je to naozaj pravda?

Spiders GIF - Find & Share on GIPHY

Počas spánku jeme pavúky

Samozrejme, že si nemôžeme byť istí tým, čo robíme počas spánku. Mnohí ani netušia, že rozprávajú alebo bývajú námesační. Ako by sme mohli vedieť, či sme zjedli nejaké pavúky alebo nie? Po tom, ako začali užívatelia Twitteru okolo tejto informácie znova šalieť, ukázalo sa, že táto informácia je mýtus.

Vedci hovoria o poriadne nafúknutej informácii, ktorá nedáva zmysel. Pavúky totiž venujú najväčšiu pozornosť svojim pavučinám a zháňaniu potravy a nie práve lezeniu do ľudských postelí. Vnímajú nás podobne ako nejaký veľký kameň a nie ako ľudí. Sme pre nich takí veľkí, že nás vnímajú ako súčasť izby.

Spiders GIF - Find & Share on GIPHY

Sme pre pavúky rovnako desiví, ako ony pre nás

Okrem toho, pre pavúky sú spiaci ľudia celkom desivé stvorenia. Keď spíme, tak, samozrejme, dýchame, bije nám srdce a niekto ešte aj chrápe. Všetky tieto činnosti vytvárajú vibrácie, ktoré pavúky varujú pred nebezpečenstvom. Práve vibrácie majú pavúky za jeden z ukazovateľov, ktorý im pomáha vnímať svoje okolie.

Z hľadiska ľudskej biológie, človek, ktorý spí s otvorenými ústami, pravdepodobne aj chrápe, alebo nahlas dýcha, čo spôsobuje vysoké vibrácie, odstrašujúce pre pavúky. Vedci tvrdia, že ak niekto počas spánku prehltol pavúka, tak to bola len veľmi veľká náhoda. Pre pavúky sme totiž nezaujímaví.

Celeste Makow, Unsplash

Ak aj niekto tvrdí, že sa tak stalo, nemá to ako dokázať. Väčšinou je to len náš nepríjemný pocit, podmienený podobnými mýtusmi. Takže, odteraz sa už nemusíš báť, že budeš počas spánku jesť neželaných kamarátov. 

Zdroj: scientific american 
Titulná fotka: Ivan Obolensky, Pexels

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
TOP KOMENTY: Vaše najlepšie komentáre za mesiac marec

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME