Radovanovi sa s jeho kanálom Život v divočine za niekoľko rokov podarilo na YouTube získať vyše 26-tisíc odberateľov, ktorí sa tešia na každý jeden jeho nový príspevok. Okrem fotenia divej zveri sa Život v divočine venuje aj iným oblastiam súvisiacim s pobytom v prírode, ako napríklad budovanie prístreškov, varenie v divočine či ryžovanie zlata.
V rozhovore nám Radovan vysvetlil, aké výzvy so sebou prináša fotografovanie divej zveri a ako sa na toto hobby pripraviť. Keďže blízkych kontaktov so zverou zažil neúrekom, opísal nám tieto stretnutia a dal nám zopár rád o tom, ako sa v takýchto situáciách treba zachovať.
Povedz nám, ako si si budoval svoj vzťah k prírode. Kto ťa k tomu priviedol? Čo ťa motivovalo k tomu, aby si sa o zábery z prírody začal deliť s verejnosťou?
Vyrastal som v malej dedinke na Kysuciach a nemal som v okolí rovesníkov. Asi tam sa začal budovať môj vzťah k prírode, príroda bola moje ihrisko.
Spočiatku mi zvieratá stačilo pozorovať. Za vášeň k fotografii môžem poďakovať susedom z dediny, pretože prvé fotky medveďov slúžili iba ako dôkazový materiál, že som medveďa naozaj videl. K širšej verejnosti som sa dostal až cez YouTube a spočiatku tam motivácia príliš nebola, proste som to skúsil a motiváciou pokračovať bola pre mňa spätná odozva od ľudí.
Aké vybavenie používaš na zaznamenávanie zvierat? Čo by mal človek zvážiť pri výbere techniky, ak chce začať s fotografovaním divej zveri?
V tomto článku sa po odomknutí dozvieš
- Ako sa má človek správať v lese, keď nechce byť napadnutý divým zvieraťom
- Aké signály vysiela medveď, keď je podráždený a zvažuje útok
- Ako vyzerali Radovanove najbližšie kontakty s medveďom
- Čo má človek robiť počas útoku medveďa a či sú spreje proti medveďom účinné
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám na EMEFKA, Startitup, Fontech
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom