Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.5.2024
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Každý z nás ich nosí, no takmer nič o nich nevieme. Sú základom našej „obliekacej“ rutiny už stáročia či tisícročia? Akí sú ľudia, ktorí preferujú nosenie farebných ponožiek a čo majú ponožky spoločné s orgazmom?

Prečítaj si fakty o ponožkách, ktoré si doteraz pravdepodobne netušil.

@funnysox101 (https://www.instagram.com/p/BqhA40Ng4r3/)

Odkiaľ sa ponožky vzali?

Informácie o prvých ponožkách sú rôzne. V histórii sa našli poznatky, že predchodcov ponožiek nosili už ľudia v dobe kamennej. Okolo členkov si totiž upevňovali kusy kože, aby im nebola taká zima a aby ich chránili. Niektoré zdroje hovoria, že prvé ponožky pochádzali z oblastí, kde bolo chladnejšie počasie.

No zmienky o ponožkách sa našli v Egypte okolo 3 – 6. storočia n.l. Najstarší pár ponožiek má vraj 1600 rokov a bol vykopaný na konci 19. storočia v gréckej kolónii v strednom Egypte. Zaujímavosťou je, že tieto ponožky sa nosili so sandálmi, preto boli tomu aj prispôsobené.

wikipedia

Stratené ponožky v práčke nás stoja 270 eur ročne

Výskum, ktorý prebehol v roku 2011, zaznamenal, že v rodine zmizne až 60 ponožiek ročne. Neprišli v tomto výskume síce na to, kde sa tieto ponožky strácajú, ale deje sa to každému. Výsledky ukázali, že najväčšie problémy so strácaním ponožiek majú muži.

Až 82% mladých mužov sa priznalo, že minimálne raz za týždeň nosia pár zostavený zo „single“ ponožiek. Najčastejšie sa strácajú čierne ponožky, pričom až 78% ľudí potvrdilo, že tieto sa najhoršie párujú. So strácajúcimi sa ponožkami majú menší problém ženy. Na rozdiel od mužov rovnakej vekovej kategórie, iba 21% žien uviedlo, že má problém nájsť svoju druhú ponožku.

Kde sa stráca druhá ponožka?

Mnohí si myslia, že medzi ich izbou a práčkou je jednoducho nejaký bermudský trojuholník alebo čierna diera. Má to však faktické vysvetlenie. Najčastejšie sa ponožky stratia pri praní tým, že bielizeň rozdeľujeme na rôzne kôpky podľa farby a občas sa nám pár ponožiek rozdelí do dvoch rôznych kôpok.

Je pravda, že u niektorých sa strácajú ponožky aj v práčke. Pri starších práčkach to môže byť miesto medzi bubnom a práčkou, kde sa ponožky stratia počas vyberania bielizne. Tomuto hroznému problému sa môžete vyhnúť aj tak, že budete ponožky prať v sieťkovanom vrecúšku.

Druhým najčastejším miestom, kde sa naše ponožky strácajú, je náš domov. Koľkokrát ste pri upratovaní našli ponožku za gaučom, pod posteľou či za radiátorom?

@sweetsouthrnhoney (https://www.instagram.com/p/Bs1JvsXhc7-/)

Nosenie rozdielnych ponožiek ťa môže stáť vzťah

70% slobodných žien potvrdilo, že by sa už nikdy nechcelo stretnúť s mužom, ktorý mal pri stretnutí ponožky z rôznych párov. Vysvetľujú si to ako nedostatočné úsilie, prípadne svoje rozhodnutie argumentovali tým, že chcú byť hrdé na vzhľad svojho partnera.

Rovnako sa vyjadrili aj šéfovia. Tí by vraj poriadne popremýšľali, či chcú zamestnať človeka, ktorý mal na sebe počas pohovoru nesediace ponožky. Ktovie, ako by to dopadlo pri výskume s ponožkami, ktoré nie sú rovnaké už od výroby.

@jvgillentine (https://www.instagram.com/p/Br03H3EHdRd/)

Ľudia, ktorí nosia ponožky z iných párov, majú už zvyčajne po svadbe

Najčastejšie sa obliekajú po tme práve manželia, prípadne rodičia detí, aby nezobudili svoje polovičky, či ratolesti. Preto vidíš takýchto ľudí najčastejšie s nepasujúcimi ponožkami.

Ľudia, ktorí nosia bláznivé ponožky, sú úspešní a kreatívni

Adam Galinsky, sociálny psychológ, prišiel so štúdiou, ktorá hovorí o tom, že to, čo si obliekame, nás priamo ovplyvňuje. Výnimkou nie sú ani ponožky. Naše obliekanie ovplyvňuje to, čo si myslíme, ako konáme a cítime. Jednoduché čierne ponožky nám umožňujú skryť sa na pozadí sociálnych noriem.

Zatiaľ čo farebné ponožky o nás hovoria, že si veríme a nemáme obavy z toho, čo si o nás ostatní myslia. Zistilo sa, že ľudia, ktorí nosia farebné ponožky, sú v očiach iných považovaní za úspešných a s vyšším postavením. Inými slovami, ľudia majú predpoklad vidieť vás ako brilantnejších, kreatívnejších a úspešnejších.

Ani Sajfa sa napríklad nebojí nosiť výstredné ponožky. Jediný malý kúsok oblečenia ti stačí na to, aby si v ľuďoch vzbudil dobrý dojem. Zabudni na tých 50 odtieňov čiernej a doplň zásoby s FunnySox.

https://www.instagram.com/p/BqkA_UOADMX/

Lepší orgazmus s ponožkami?

Hlavne ženám sa často protiví, ak si chce muž počas sexu nechávať na sebe ponožky. Štúdia však ukázala, že až 80% ľudí dosiahlo orgazmus, ak malo počas milovania na sebe ponožky. Pričom len 50% ľudí dosiahlo vyvrcholenie, ak na sebe ponožky počas milostného aktu nemali.

https://www.instagram.com/p/BrPgsmjgHVp/?utm_source=ig_embed

Vysvetlenie je jednoduché. Naše nohy zohrávajú dôležitú úlohu pri udržiavaní celkovej telesnej teploty. Ponožky nám okrem zahriatia nôh pomáhajú rozširovať krvné cievy v nohách, čo má za následok lepší prietok krvi v tele. Toto všetko napomáha uvoľnenému stavu našej mysle aj tela.

Okrem fyzického ovplyvnenia nášho tela majú ponožky vplyv aj na psychiku. Hlavne u žien pomáhajú ponožky na nohách počas sexu cítiť sa viac bezpečne a uvoľnene.

https://www.instagram.com/p/BrFMNedgPk3/

Nosenie originálnych ponožiek má hneď viacero pozitívnych účinkov. Samotná veda hovorí, že rozdielne čierne ponožky sú zlá voľba. Ponožky počas sexu zlepšujú orgazmus, ale ponožky s motívom chrumiek, horaliek alebo iných známych slovenských pochúťok sú kľúčom k tomu, že jediný, kto bude single, budú už len tvoje ponožky.

Veď predsa láska ide cez žalúdok a lepší spôsob na prezentovanie svojich chutí snáď neexistuje. Nabudúce sa možno zoznámiš len vďaka tomu, že ti budú spod nohavíc trčať ponožky s motívom tresky. A tomu sa odoláva len ťažko.

https://www.instagram.com/p/Bo9NousgwIy/

Zdroj: dailymail, goodthingsguy, lifehack,maxim
Titulná fotka: enjoythejourney.sk / instagram.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.