Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

Čo majú tieto svetové celebrity spoločné so Slovenskom?

Kedysi u nás bolo veselo.


Písali sa neslávne deväťdesiate roky. Vraždy, výbuchy, zmiznutia. V uliciach úradovala mafia, medzi ľuďmi strach a neistota. Čo mohlo prilákať veľké hviezdy, akými boli napríklad Claudia Schiffer a Gérard Depardieu, v tom čase na Slovensko? Možno sme sa spýtali nesprávne, pretože otázka mala znieť skôr, kto ich sem pozval. A nebol to nikto iný ako Vladimír Mečiar.

Práve on používal návštevy prominentných celebrít ako nástroj svojej predvolebnej politiky. Pozýval ich sem na rôzne podujatia, aby získal voličské hlasy. Dnes má už osemdesiat rokov a žije pomerne v úzadí. Kedysi však bol tvrdým a ráznym politikom, ktorý písal dejiny našej krajiny.

Hoci po rokoch vieme komplexne skonštatovať, akým bol človekom, s jeho rečníckymi schopnosťami by si aj dnes dokázal nájsť nejaké to percento voličov. Možno by sme boli všetci prekvapení, keby nebolo až také malé, ako by sme sa nazdávali.

Zabudli sme dodať, že Mečiarovi celebrity želaný úspech nepriniesli, aj keď na nich minul 45 miliónov korún. Voľby síce v roku 1998 vyhral (volilo ho viac než 900-tisíc ľudí), vládu ale nezostavil. Vládnutia sa ujal Mikuláš Dzurinda, šéf najsilnejšej opozičnej strany SDK, ktorý mu tak vzal z rúk dlhoročnú moc.

Čo majú tieto svetové celebrity spoločné so Slovenskom?
TASR

Claudia Schiffer

Ako uvádzajú Hospodárske noviny, dva týždne pred voľbami prišla nemecká modelka Claudia Schiffer otvoriť diaľničný úsek Horná Streda – Nové Mesto nad Váhom – Chocholná. Vladimír Mečiar ju dokonca niesol na rukách. Toto divadielko ho stálo stotisíc dolárov.

„Rozprávali sme sa o mnohých podobnostiach medzi mnou a pánom premiérom. Môj otec je právnikom, takisto pán premiér je právnikom. Môj otec sa zaujíma o politiku, pán premiér je politikom,“ opísala stretnutie. „Potom sa ma spýtal, či si dám slivovicu,“ dodala s úsmevom.

Čo majú tieto svetové celebrity spoločné so Slovenskom?
TASR

Paul Belmondo

Poklepkávanie po základných kameňoch diaľničných úsekov trase Hybe – Važec a Važec – Mengusovce. Práve kvôli tomuto slávnostnému aktu mal prísť legendárny francúzsky herec Jean-Paul Belmondo. Mečiar sa nakoniec musel uspokojiť iba s jeho synom Paulom, pretekárom formuly. Prišiel, párkrát ťukol a 10 miliónov korún bolo vo vrecku.

Osobnú neúčasť svojho otca odôvodnil tým, že mu to neumožnil jeho vek a zdravotný stav. Podľa denníku SME bol Paul údajne veľmi rád, že mohol byť na Slovensku pri budovaní diaľnic, ktoré nás približujú k Európe. Celý čas sa však tváril nezainteresovane.

Čo majú tieto svetové celebrity spoločné so Slovenskom?
Shutterstock
slovenčina, slovenský jazyk, gramatika, pravopis, kvíz, otestuj sa, test

Odporúčame prečítať:

Otestuj sa: Ako si na tom so slovenskou gramatikou a pravopisom?

Gérard Depardieu

Za rovnakú sumu, čiže 10 miliónov korún, sa nechal ukecať aj ďalší Francúz. Herec Gérard Depardieu pricestoval v roku 1998 do Košíc a osobne sa zúčastnil jedného zo straníckych mítingov. Medzi darmi, ktoré si od nás odnášal, bola aj slovenská valaška.

Čo majú tieto svetové celebrity spoločné so Slovenskom?
TASR

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť