Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

Čo máš robiť, ak ti kamoška preberie frajera? Máme pre teba 7 užitočných tipov

Stalo sa ti už niečo podobné?


Vedela si, že existuje zlaté pravidlo priateľstva? Nikdy nechoď do vzťahu s ex tvojej kamošky. Bohužiaľ, niektorí ľudia sú ochotní obetovať priateľstvo kvôli láske. Ak sa ti stane, že ti kamoška preberie frajera, máš pred sebou niekoľko možností, ako situáciu vyriešiť. Môžeš sa rozhodnúť byť zrelá a tolerovať to, alebo môžeš začať sabotovať ich vzťah. Všetko závisí od toho, či chceš prekaziť ich romantiku, alebo si aj napriek tomu udržať vzájomné priateľstvo.

1. Akceptuj svoje pocity

Je normálne, že sa cítiš zranená a sklamaná. Takéto situácie sa predsa nestávajú každý deň. Rozprávaj sa o svojich pocitoch a hlavne nepadaj do „priepasti depresií“. Je to klišé, ale všetko zahojí čas. Jeden odišiel, ďalší príde a po ňom možno ešte ďalší. Cesta za tým pravým občas nie je jednoduchá, no jej cieľ za to rozhodne stojí.

2. Neohováraj

Nie je nič horšie, ako keď začneš ohovárať svojho ex alebo (bývalú) kamošku, ktorá s ním teraz chodí. Dávaš tým najavo, že si sa cez celú vec nepreniesla, a v skutočnosti vyzeráš pred ostatnými ako troska. Na druhej strane, ani ty nechceš, aby oni o tebe šírili klamstvá a nenávistné reči. Tak si dávaj pozor na jazyk a radšej hľadaj novú známosť.

3. Humor lieči

Ak si vieš aj z ťažkých situácií urobiť srandu, je to veľké pozitívum. Nejako bolo, nejako bude. On nebol ten pravý a ona nebola zrejme až taká skvelá kamoška. Daj si pohár vína a choď osláviť slobodu, pretože ani jeden z nich nestojí za čo i len jednu tvoju vrásku. Užívaj si život, kým stretneš lepšieho.

4. Sú aj iné ryby v mori

Povedz si, že frajer nie je všetko. Existuje mnoho ďalších chlapcov v okolí, ktorí sú pripravení na tvoj príchod. Zameraj sa na iné záujmy, stretni nových ľudí a uvidíš, že ten, ktorého ti prebrala kamoška, už nie je až taký dôležitý. Neboj sa objavovať nové možnosti a nechaj svoje srdce otvorené pre nové zážitky.

žena, vzťah, samota, osamelosť, príroda, mentálna hygiena
Shutterstock

5. Venuj čas sebe

Keď si bola vo vzťahu, čas si venovala tomu druhému. Teraz ho však môžeš venovať sama sebe. Skús to vnímať ako príležitosť na sebareflexiu a zlepšenie sa. Sprav si čas na vlastné záujmy, zlepši svoje zručnosti, staraj sa o telo aj myseľ. Svoje sebavedomie a sebaúctu si nemožno urobiť závislým od toho, či máš partnera alebo nie.

6. Buď stále pozitívna

Namiesto toho, aby sa sústredila na negatívne stránky situácie, skús sa zamerať na pozitívne veci v tvojom živote. Uvedom si, že máš mnoho ďalších kamarátstiev a príležitostí, ktoré ti môžu priniesť šťastie a spokojnosť. Zameraj sa na svoje ciele a záujmy a pokračuj v ich prenasledovaní. Snaž sa zostať pozitívna a otvorená pre nové možnosti a príležitosti, ktoré ťa čakajú.

Shutterstock

7. Kamarátstvo nemusíš úplne zahadzovať

Aj keď ti možno bolo ublížené tým, že ti kamarátka prebrala frajera, neznamená to, že sa musíte navždy vzdialiť. Ak máte zdravé a silné priateľstvo, môžete to prekonať. Situáciu si ujasnite a snažte sa nájsť spoločné riešenie. Môže sa ukázať, že vaše priateľstvo bude trvať dlhšie ako tento konkrétny vzťah.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje