Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie
V spolupráci s Itafilm
Zdroj: ©Itafilm

Čo na Napoleona hovoria kritici? Môžeme sa tešiť na epické bitky a skvelé herecké výkony

Novinku Ridleyho Scotta môžeš v kinách vidieť od 23. novembra.

Historický veľkofilm Napoleon od Ridleyho Scotta si už môžeš pozrieť aj v slovenských kinách. Podľa ukážok vyzerá naozaj výborne a zdá sa, že nám Scott opäť doručí strhujúcu snímku.

Potvrdzujú to aj zahraničné recenzie, ktoré sú väčšinou pozitívne. Chvália nielen technickú stránku filmu, ale aj herecké výkony a opulentné bojové scény.

Ambiciózny historický veľkofilm

„Pôsobivý a zábavný historický epos ako zo starej školy,“ napísal Fico Cangiano. „Ridley Scott majstrovsky používa humor medzi Napoleonovou brilantnou taktikou, fenomenálnymi vojnovými scénami a toxickým vzťahom s Joséphine.“

Richard Roeper napísal, že film obsahuje výborné bojové scény a mnoho silných momentov. Viacero kritikov vyzdvihlo prekvapivé využitie humoru. „Zábavný a často trochu bláznivý film,“ napísala Katie Walsh. „Film sa nesie v tomto porovnaní tónov, až kým nám Scott nepripomenie, že smiať sa na mocných klaunoch môže byť nebezpečné a smrteľné.“

J. Don Birnam podotkol, že snímka si rozhodne zaslúži veľké plátno. „Pozrite si to v kine, alebo vôbec,“ dodal. M. V. Moorhead napísal, že Napoleon je silný a výborne natočený zážitok, ktorý ani na chvíľu nenudí.

Napoleon je precízne spracovaný tak, aby bol zábavný, a nebojí sa zosmiešniť svojho hlavného hrdinu,“ napísal Ian Sandwell. „Ridley Scott ostáva majstrom remesla, pokiaľ ide o epické bojové scény,“ vyjadril sa zase Casey Chong. Mark Johnson vyzdvihol ambície filmu a perfekcionistické prevedenie. Pochválil aj „opulentnú výpravu sprevádzanú ohromujúcimi bojovými scénami“.

Julian Lytle napísal, že „film je rozhodne hodný vášho času“ a že „ide o pozoruhodný historický epos“. Kritici chválili aj výkon Joaquina Phoenixa a Vanessy Kirby. Druhá menovaná si podľa nich často kradne celé scény pre seba.

Objavili sa však aj menej spokojné hodnotenia. Tie sa sťažovali na príliš dlhú stopáž, prípadne na trochu chaotické rozprávanie (čo možno napraví režisérsky zostrih).

Iní zase podotkli, že Scottovi sa nepodarilo udržať divácku pozornosť po celú dobu a miestami sa dostavovala nuda. Stále však prevažujú spokojné recenzie, ktoré hovoria, že Napoleona sa rozhodne oplatí vidieť v kine. Slovenskú premiéru si odbil 23. novembra.

filmy, Napoleon, historický film, Ridley Scott, Joaquin Phoenix, recenzie, ohlasy, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka
Itafilm

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.