Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.3.2024
sk
Anežka
cz
Anežka
, Agnes, Ines

Čo ničí dnešné vzťahy? Týmto veciam sa vyvaruj, inak môžeš prísť aj o ten svoj

Tieto veci tvojmu vzťahu neprospejú.


Kým naši rodičia či starí rodičia mali v minulosti jednoduché vzťahy, dnes nám ich komplikuje množstvo nástrojov, technológií či nedostatok času. Vedieme uponáhľaný život, často myslíme iba na seba a na toho druhého nám neostáva priestor. Hrnieme sa do vzťahov aj tak a potom sa čudujeme, prečo nám nevychádzajú. Pozri sa s nami na najčastejšie faktory, ktoré môžu prispieť k tomu, aby vzťah išiel dole vodou.

1. Sociálne siete

Sociálne siete niekedy vedia byť dobrým pomocníkom. Sme vďaka nim v kontakte s rodinou či kamarátmi. Niekedy však vedia priniesť viac škody ako úžitku, a to nielen vo vzťahoch. Často sa stáva, že sa ľudia sústreďujú viac na to, čo sa deje na sociálnych sieťach, než na svoj vlastný vzťah. Majú možno tendenciu vzťah porovnávať, a tak cítia neustály diskomfort a neistotu.

Shutterstock

2. Neustále zaneprázdnenie

V dnešnej dobe sa často stretávame s hektickým životným štýlom, keď máme neustále plánované aktivity a nemáme dostatok času na vzťahy. Vedieme svoj vlastný život a všade vidíme iba seba. Takýmto prístupom vo vzťahu ďaleko nezájdeš.

Shutterstock

3. Nedostatok komunikácie

Počuli sme to už veľakrát. Komunikácia je základ a tiež nielen vo vzťahu. Ak máme nejaký problém, často ho zvykneme v sebe dusiť. Potom sa to len nabaľuje a my vybuchneme. Aby si nedošiel do fázy výbuchu, so svojím partnerom komunikuj. Všetko predsa pôjde ľahšie, ak sa k problému postavia dvaja.

Shutterstock
Valentín, tip na darček

Mohlo by ťa zaujímať:

Tipy na valentínske darčeky, ktorými potešíš svoju polovičku

4. Nezhody ohľadom hodnôt a cieľov

Je dôležité, aby si partneri boli vedomí svojich hodnôt a cieľov a aby si boli navzájom oporou. Ak sa ľudia snažia viesť odlišný životný štýl, alebo ak sú ich ciele a priority odlišné, môže to viesť k nedorozumeniam a nezhodám.

Shutterstock

5. Nedostatok intimity

Intimita je dôležitá pre zdravý a šťastný vzťah. Ak sa ľudia necítia dostatočne blízko k svojmu partnerovi, môže to viesť k nedostatku dôvery. A to nie je zrovna šťastný vzťah.

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.