Pondelok 23.5.2022
sk
Želmíra
cz
Vladimír, Vladimíra

15. januára sa začalo očakávané vysielanie seriálu WandaVision. Ide o prvý seriál z očakávanej trojice, ku ktorej patria ešte seriály Loki a Falcon and Winter Soldier. Wanda a Vision sú hlavné postavy, ktoré na obrazovkách doteraz veľa času netrávili. Prvýkrát sme sa s nimi stretli vo filme Avengers: Age of Ultron, a tak sa stali súčasťou Marvelu. Už v prvých ukážkach a traileroch sme videli, že ide o niečo, čo Marvel doteraz neurobil.

Od začiatku sme vedeli, že pôjde o formu sitkomu. Seriál by sa mal venovať každej ére a vývoju sitkomov. Preto boli prvé dve časti čiernobiele a veľmi pripomínali klasiky, ako I love Lucy a Bewitched. Následne sa dostávame do farebnosti a príbeh sa začína rapídne meniť. V tomto článku zhrnieme to, či sa seriál Wandavision oplatí pozerať a čo nové priniesol do sveta MCU do 6. epizódy. Upozorňujeme, že článok bude obsahovať spoilery.

Prvé tri epizódy

Určite si mnoho ľudí v priebehu prvých troch častí povedalo, že to nie je pre nich. Epizódy boli krátke a príbeh sa výrazne nepohol. Vidíme dvojicu zaľúbených ľudí a ich bežný život. To, čo môže diváka ale prinútiť v pokračovaní, sú anomálie, ako napríklad to, že Wanda je tehotná alebo jej čudné správanie. Hneď ako začal Vision spochybňovať realitu, v ktorej žijú, Wanda vrátila chod udalostí tak, aby sa to nestalo. Podobnú scénu sme videli pri včelárovi.

Disney+ / moviestillsdb.com

Počas tretej epizódy sa začne príbeh hýbať troška rýchlejšie, pretože Wanda na konci epizódy porodí dvojičky. Tu po prvýkrát vidíme tvár klasickej Wandy, ako spomína na svojho brata Pietra (známeho ako Quicksilver) a deťom spieva uspávanku svojej rodnej krajiny. Geraldine, jej suseda, po prvýkrát spomenie reálne udalosti z MCU a celková dynamika sa začne meniť. Hneď ako sa Geraldine opýta na to, či Pietra zabil Ultron, Wanda sa zmení na postavu, na ktorú sme zvyknutí. Geraldine je vyhodená z reality a my sme oboznámení s tým, že ide o seriál v seriáli.

Postavy z MCU

Vo štvrtej epizóde sa ale celý formát kompletne mení a časti začínajú naberať na minutáži. Hlavnou postavou 4. časti je Monica Rambeau, s ktorou sme sa stretli ako s malým dievčatkom vo filme Captain Marvel. Dozvedáme sa nové informácie o jej postave a o tom, ako sa svet zmenil počas 5 rokov, ktoré bola preč kvôli udalostiam z Infinity War.

Monica sa počas výskumu anomálie Westview (strateného mesta, na ktoré si nik z reálneho sveta nepamätá, a mesta, kde Wanda žije svoj ideálny svet) stretne s dvoma ďalšími postavami z MCU. Ide o agenta Jimmyho Wooa, s ktorým sme sa stretli v Ant-Manovi, a Darcy Lewis z Thora. Darcy je práve tá, ktorá odhalí Wandine vysielanie, a veci sa začnú troška viac objasňovať.

Disney+ / moviestillsdb.com

Seriál v seriáli

Geraldine sa vráti z anomálie do reality so slovami, že za všetkým stojí Wanda. Agenti S.W.O.R.D. spolu s Darcy pozerajú na premietanie Wandinho sitkomu a snažia sa Wandu kontaktovať. Medzitým sa sitkom hýbe a vidíme, ako sa Wanda a Vision adaptujú na rolu rodičov. Ich suseda Agnes zohráva v seriáli taktiež dosť veľkú rolu.

Nielenže jej nepríde čudné to, že z dvojičiek sa stali 10-roční chlapci v priebehu dvoch dní, ale dokonca vidíme, že si uvedomuje to, ako Wanda hýbe s ich realitou. Vision začne o ich realite pochybovať a zistíme, že si nič nepamätá a nevie, kto sú Avengeri. Preto sa snaží dostať von z bubliny, ktorú Wanda vytvorila. V jednej z častí sme boli vrátení do reality aj vďaka tomu, že Vision bol ukázaný v takej forme, v akej ho Thanos zabil.

Koncept samotného príbehu je plný očakávaní, no najväčšie udalosti sa stanú v posledných sekundách seriálu, čo môže fanúšikov troška nahnevať. Z epizódy na epizódu čakáme na viac odpovedí, no zatiaľ ich dostávame veľmi málo. Dalo by sa skôr povedať, že sa to viac komplikuje. Pravdou je, že od štvrtej epizódy je to oveľa zaujímavejšie a diváci sú plní očakávaní. Seriál v seriáli je ale vynikajúci nápad. Darcy sleduje život Wandy a Visiona presne tak, ako sme ho sledovali my doma na obrazovkách.

Disney+ / moviestillsdb.com

House of M

Mnoho fanúšikov špekuluje, že WandaVision môže smerovať ku komiksovej senzácii s názvom House of M, ktorá vznikla v roku 2005. Pointou komiksu je, že Wanda nezvláda svoje psychické zdravie po strate všetkých svojich blízkych, a tak si vytvorí vlastnú realitu spolu s ďalšími mutantmi. Dôležitou súčasťou príbehu sú Magneto, Quicksilver a Wandine deti. Avengeri v tomto komikse plánujú Wandu zabiť. Čo je aj celkom logické, keďže je jedna z najsilnejších postáv v MCU a nemá to v hlave v poriadku.

Fanúšikovia si uvedomujú to, aký mala Wanda ťažký život, a preto je ťažké vnímať ju ako zápornú postavu, ak ňou teda skutočne je. K takémuto názoru inklinuje aj Monica, ktorá Wandu obhajuje pred šéfom organizácie S.W.O.R.D. Akým smerom sa ale seriál pohne, je naozaj otázne. Špekulácií ale existuje mnoho.

Disney+ / moviestillsdb.com

Reklamy

Wanadvision pracuje s detailmi. Súčasťou jednotlivých epizód sú reklamy, ktoré obsahujú mnoho eastereggov. Jedným z nich je toustovač od Starka, ktorý môže symbolizovať bombu, ktorá zabila rodičov Wandy. Ďalším je reklama na utierky s názvom Lagos, ktorých účel je odstrániť neporiadok, ktorý vznikol omylom. Lagos bolo mesto, s ktorým sme sa stretli v Avengeroch, kde Wanda nechcene zabila množstvo civilistov. Každá reklama má svoje opodstatnenie, čo je pre fanúšikov sveta MCU pastvou pre oči.

Mutanti a Avengeri

Na konci piatej epizódy nastal pre každého fanúšika veľký okamih. K postávam v sitkome sa pridal Quicksilver, no nie ten, ktorého si pamätáme z MCU, ale Evan Peters, ktorý hral Quicksilvera v sérii od Foxu. Znamená to, že sa tieto dva svety začnú konečne prelínať? Odpoveď na túto otázku zatiaľ nevieme. Po šiestej epizóde sme sa ale dozvedeli, že Wanda je tá, ktorá ho do anomálie dostala. Veríme, že dvere pre ďalšie postavy, ako napríklad Magneto alebo Polaris, sú vďaka tejto udalosti otvorené a ešte nás môžu vo WandaVision určite prekvapiť.

Ešte nás čakajú ďalšie tri epizódy, ktoré by mali prvú sériu zakončiť. Marvel spolu s Disney+ nám vrátili časy čakania na novú epizódu každý týždeň. Takto máme viac času na teoretizovanie a hádanie, čo ďalšie nám tvorcovia prinesú nasledujúci týždeň.

profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť