Čo prenáša viac baktérií – psia srsť alebo mužská brada? Vedci našli odpoveď.

Pre mnohých bude veľmi prekvapivá…

Zdroj: Drew Hays & Jamie Street / Unsplash

Pre psičkárov je štvornohý chlpáč členom rodiny, kamarátom do dažďa, parťákom do každej situácie. Či je piatok a či sviatok, vždy je tam pre nich a vždy im s láskou „ožužle“ papuče. A za tento hrdinský počin si neraz vyslúži mľaskavý božtek.

Tí, ktorí tieto zvieraco-ľudské vzťahy neuznávajú, sa pri tom len zaksichtia a prehodia niečo na štýl: „Preboha, veď to je strašne nehygienické bozkávať svojho psa. Bohvie, kde to zviera behalo.“ Potom príde časť o tom, ako si líže vlastný zadok, pije to, čo vycikal a iné podobné srandy, ktoré ťa majú presvedčiť, že bozkávať svojho psa je rovnaké ako dávať pusu odpadkovému košu v Černobyle.

Ľudia z predošlého odstavca sú presne tí, ktorí budú nad novým výskumom švajčiarskych vedcov len nechápavo krútiť hlavou. Zaoberal sa množstvom baktérií na telesnom ochlpení. Psov. A nielen psov, ale aj pánov, ktorí si na tvári pestujú poriadnu džungľu.

Dominik QN / Unsplash (https://unsplash.com/photos/TULqBUELe9c)

Experimentu sa zúčastnilo 18 bradatých mužov vo veku od 18 do 76 rokov. Spoločnosť im robilo tridsať psíkov, pričom každý z nich bol inej rasy. Obe skupiny mali jedno spoločné – množstvo chlpov, na ktorých sa môže uchytiť ešte väčšie množstvo neželaných baktérií. Otázka znela jasne: Kto je na tom zo zdravotného hľadiska horšie a kto je nebezpečnejší pre svoje okolie?

Psíkom môže odľahnúť. Muži boli tí, ktorí si v súboji odniesli čierneho Petra a vyšli z neho ako chodiace prachovky. Zatiaľčo z celkového množstva psov prenášalo značné množstvo baktérií len 23 jedincov, u mužov to boli všetci.

Sto percent testovaných mužov prenášalo na svojej mužskej pýche (brada, bavíme sa o brade) kvantum baktérií a takmer polovica z nich bola hostiteľom baktérií, ktoré im v budúcnosti môžu spôsobiť zdravotné komplikácie.

Drew Hays / Unsplash (https://unsplash.com/photos/agGIKYs4mYs)

V závere treba skonštatovať, že ani psia srsť nebola úplne zdravotne bezchybná. Avšak jeden, dva či tri malé božteky od psa ťa určite nezabijú, tým dupľom, ak na dennej báze prevádzkuješ rovnakú činnosť so svojím fúzatým frajerom.

Loading

Komu by si dal/a pusu radšej?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Zdroj: dailymail.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Znaky, podľa ktorých vieš, že máš perfektných kamarátov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME