„Pravidlo piatich sekúnd!“ kričíš, zatiaľ čo si hádžeš do úst niečo, čo na zemi ležalo minimálne šesť sekúnd, ak nie rovno desať. Ale nerob si vrásky – podobné tajomstvá máme všetci. Ľudia z Redditu sa na sociálnej sieti nedávno podelili o tie svoje spojené s varením a my sme tie najzaujímavejšie zozbierali v tomto článku. Poďme si ich teda prečítať.
1. Vyhadzujem kosti z kuraťa a vývar robím čisto z bujónu. Nemôžem za to, že chutí lepšie.
2. Raz som pozerala epizódu kuchárskej šou, v ktorej mali všetci súťažiaci pripraviť niečo s karamelom. Tak ma to inšpirovalo, že som hneď spravila hrniec plný karamelovej omáčky. Pôvodne som ju chcela použiť do dezertov. Bola ale taká dobrá, že som si ju skrátka preliala do pohára a celú ju vypila.
3. Keď varím pre ostatných, všetko nakúpim čerstvé a poriadne to vydrhnem. Keď varím pre seba, neumyjem ani to, čo mi spadne na zem, a použijem prakticky všetko, čo ešte nesmrdí hnilobou.
4. Nedávno som si objednala kopec pravej belgickej čokolády v hodnote asi 250 eur. Moje deti milujú belgickú čokoládu. Možno som zlá mama, ale hneď, ako dorazila, som si ju skryla v skrini a teraz si z nej po večeroch potajme ujedám. Nikdy. Sa. To. Nedozvedia.
5. Môj parádny špenátový dip, ktorý nosím na všetky oslavy a vždy sa všetci zalizujú, kupujem v lahôdkach. Len doň pridám nejaké extra ingrediencie ako kyslú smotanu či korenie. Prečo ho neurobím sám? Lebo sa mi nechce. A prečo o tom klamem? Nuž, každý máme svoje tajomstvá.
6. Keď príde na návštevu svokra, vždy pripravujem paradajkovú polievku. Je to jej obľúbené jedlo, no trvá na tom, že ju treba pripraviť s vodou, nie s mliekom, lebo potom chutí odporne. Vždy ju pripravujem s mliekom. A vždy mi na to povie: „Vidíš, aká je výborná? Hovorím, s mliekom by to nebolo ono.“
7. Do všetkých svojich vychýrených cestovín používam paradajkovú omáčku z obchodu. Som Talian, ale úprimne, kto má čas robiť si vlastnú, keď tá z obchodu chutí vlastne rovnako?
8. Niekedy sa mi po varení nechce umývať panvicu, tak ju len utriem papierovou utierkou a vrátim ju naspäť do skrinky.
Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane