Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Pamätáš si na škôlku? Na tie časy dávno minulé, keď ťa museli učiteľky násilím ťahať po obede do postele a ty si ani za ten svet nechcel zaklapnúť viečka?! Bože, aký si bol sprostý. Teraz by si chrápal nonstop, dvadsaťštyri sedem. Od chvíle, čo ťa z postele vydurí budík číslo sedemnásť, až po koniec pracovnej doby prakticky nemyslíš na nič iné.

Vidina teplej postele je to jediné, čo ťa drží pri živote a chuť zaspať miestami zahmlieva racionálne dôvody, prečo si ráno vlastne vstával. Áno, áno, nechceš žiť pod mostom a mobil v potkanej hube asi nenabiješ… ale naozaj to stojí za to? Pochybuješ. Miestami o tom naozaj pochybuješ.

A potom to príde – pobalíš si saky-paky, dovalíš sa domov a… a nič. Ako si si celý deň prisahal, že sa hodíš do postele rovno od vchodových dverí, tak sa ti chce teraz robiť všetko iné, len nie spať. V praxi to vyzerá nejako takto.

1. Pozeráš telku

Stá repríza doktorky Brennanovej a jej tímu forenzných antropológov a Horatio Caine, ktorý si veľmi teatrálne nasadzuje slnečné okuliare. Alebo reklama na prípravok proti hemoroidom, tá s paviánmi, čo si navzájom škrabú rite, a potom ešte tá na clavin platinum s rýchlym nástupom erekcie. Clavin, mužom hneď. Nezabudnuteľný kultúrny zážitok.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Plánuješ si úspešnú budúcnosť

Medzi druhou a treťou hodinou rannou sa cez lenivosť a apatiu prederie na povrch tvoje hlboko skryté, produktívne ja. To, ktoré má kariérne ambície a chce hneď ráno začať behať. Našťastie ho dovtedy stihneš opäť pochovať a všetky jeho absurdné nápady končia presne tam, kde začali – v teoretickej rovine.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Ehm, ehm

Ehm, ehm.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Pozeráš videá

YouTube – primárny konzument voľného času. Nenápadne ťa uvedie do delirického tranzu, dištancuje myseľ od okolitých podnetov a štyri hodiny zmiznú, ani nevieš ako. Začne to edukačným videom o klimatickej kríze, končí našuchoreným papagájom, ktorý hádže mini basketbalovú loptu do mini basketbalového koša.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Polemizuješ

Ak existuje najlepší čas na kladenie existenčných otázok a pátranie po ich odpovediach, tak je to práve teraz. Teraz, keď sa snažíš zaspať, lebo ráno skoro vstávaš, teraz, keď sa snažíš upokojiť a vypnúť príjem, teraz, keď už takmer strácaš vedomie… Vedel si, že pri morských koníkoch je tehotný samec?! Ten tvoj mozog si fakt nedá pokoja.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Spíš

Niektorí ľudia proste spia. Spia pred spánkom, spia po spánku, spia tak všeobecne celý život a každá chvíľa je pre nich chvíľou súcou na letmé pospinkanie. Vedia zaspať okamžite, za akýchkoľvek poveternostných podmienok, v prípade núdze aj v stojke na hlave. Vedia zaspať uprostred vety a čo je horšie, vedia zaspať aj uprostred tvojej vety. Proste paráda.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.