Čo sa deje po tom, ako privedieš na svet dieťa?

Ak si už mal tú česť a stal si sa rodičom, toto dôverne poznáš. A ak nie, tak sa dozvieš, čím si prešla aj tvoja mamka…

Deti sú radosť, ale aj starosť, no v konečnom dôsledku by sme nikdy nemenili. Od narodenia až kým sa dieťa neodsťahuje sa život delí len na obdobia. Obdobie koliky, obdobie zubov, obľúbené obdobie vzdoru, či ešte lepšie obdobie puberty. S úsmevom na tvári, veľmi odolnou psychikou a obrovskou dávkou trpezlivosti to zvládne každý rodič. Apropo život s deťmi prináša aj humorné situácie a to, čo z teba život už vysal, sa znova pri deťoch naučíš.

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/statefarm/10950639346)

Materská demencia

Každá matka neskonale miluje svoje deti, to ale neznamená, že je otrokom a nič iné na tomto svete neexistuje. Mať trošku času aj pre seba a muža je na nezaplatenie. No ak prídeš do obchodu a kočíkuješ nákupný vozík a hmkáš si detské pesničky, už sa začína prejavovať táto malá porucha. Ak ideš niekam autom bez dieťaťa a nadšene vykrikuješ ,,aha hauko a tu, pozri sa aha motorka jéé!“  je to len ďalší prejav. A počula si už nonstop všade plakať deti? To sa stáva tiež. Osolená káva, či raňajky na večeru sú len takým malým príjemným bonusom.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/DlpFuGYPAJxRK)

Radšej si nechám odťať ruku!

Vieš že otázka piatich sekúnd ti môže zruinovať život ? Po hodinovom natriasaní, kolísaní a nosení, poklad konečne zaspal. Ty máš kŕče v ruke, ale ty to skrátka nevzdáš! Zbytočne sa pýtaš, či ho máš položiť alebo trpieť. Dobre vieš, že keď ho položíš, do minúty bude opäť hore. Modlíš sa za to, aby ti najbližšiu hodinu nebolo treba ísť na záchod, no čo čert nechcel, práve ťa začína svrbieť v nose a už to nedokážeš zastaviť a kýchneš si…tak snáď nabudúce.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/nba-baby-sleeping-l3q2MxV8GBWU3lrkQ)

Typ rodičov podľa uspávania

Ak si dieťa len tak položíš do postieľky a ono samé zaspí a spí celú noc, doživotne si to vyhrala. My ostatné sa delíme na zaklínačky hadov (ššš ššš šššš), zrazu silne veriace (pane bože, nech už konečne spí), IT odborníčky (pustím ti appku s bielym šumom) alebo vyjednávačky (ak okamžite nebudeš spať, zajtra nikam nepôjdeš!). A ešte lepší pocit je keď si uvaríš kávu, vyložíš nohy a dobre vieš, že máš ešte polhodinu tak zapneš koňa a zrazu sa z izby ozve anjelský hlások, sťa susedia nevolajú sociálku, že to dieťa zase reve ako keby ho z kože drali.

pixabay.com (https://pixabay.com/en/approval-female-gesture-hand-happy-15914/)

Každodenná porážka

Spokojne si žiješ svoj život na materskej, najlepšie hneď po sebe dvakrát, nech to už máš za sebou a zrazu bum, malá násobilka! Tŕpne ti ľavá polka tváre, lebo si vychovala opicu, ktorá si to ani za svet nevie zapamätať, zatiaľ čo najmladší člen ťa práve zahryzol do ruky. Nervovo sa zrútiš na záchode a za tú minútu čo si sama,si poplačeš. Po príchode muža, ideš radšej rýchlo nakúpiť, aby si zase mala chvíľu na panický záchvat, no to sa nestane. Už ti totiž zvoní telefón, aby si sa okamžite vrátila, lebo sa malý pokakal.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/abcnetwork-mom-children-U2EGMQZMsMmFW)

Klameš sama sebe

Keď sme už pri mužoch. Tento obetavý druh, čo musí znášať všetky výkyvy nálad ochotne zoberie na hodinu deti von po prednáške o tom, že tie decká sú aj jeho a že by ti konečne mohol s niečím pomôcť. A tak volí menšie zlo a ide. To, že si ty musela deti obliecť, zabaliť niečo pod zub (však, čo ak by za tú hodinu umreli od hladu), pribalila ešte bundy (však, čo ak by začalo pršať) to už nie je podstatné, berie ich a ty si vyhrala. Tvoje plány všetko upratať, dať si konečne sprchu a nejaké to jedlo, či preliezť trojdňové pyžamo  sa jednoducho do tejto ,,happy hour“ nezmestia. A tak plná elánu ideš konečne prepnúť ten detský kanál, ale vlastne nevieš ako. Tak sa pohodlne usadíš na gauči a už vieš, že nie je cesty späť. Matky vedia za hodinu stihnúť to, čo iní za týždeň. Bohužiaľ, nie vtedy keď zbadajú prázdny, po objatí túžiaci gauč.

pixabay.com (https://pixabay.com/en/attractive-beautiful-crying-dark-1867127/)

Titulná fotka: freepik.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
78
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Sprievodca psím mozgom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME