Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Čo sa deje s naším telom, keď prestane mať pohlavný styk? Odpoveď ťa možno prekvapí

Čo sa s tebou deje počas takzvaného obdobia sucha?


Pohlavný styk je pre väčšinu ľudí neoddeliteľnou súčasťou ich životov. Okrem pocitu spokojnosti má tento akt aj mnoho pozitívnych vplyvov na naše zdravie.

Ak však prežívaš tzv. obdobie sucha, odborník vysvetlil, čo sa deje v našom tele, ak prestaneme mať sex. A odpoveď ťa možno prekvapí, píše portál Unilad.

Aj keď sa ti môže zdať, že tvoje telo prechádza zmenami počas obdobia bez sexu, súčasný vedecký výskum naznačuje, že sa toho vôbec veľa nemení.

„Hoci sú známe fyzické, emocionálne a psychologické výhody zapojenia sa do sexuálnej aktivity sólo alebo v partnerskom vzťahu (vrátane mimomanželského alebo nepenetračného sexu), neznamená to, že neexistujú negatívne dôsledky spojené s tým, že nie sme sexuálne aktívni,“ vysvetlila vzťahová a sexuálna terapeutka Christine Rafe.

Slovenská odborníčka na vzťahy odpovedá: On chce stále, ona nikdy. Môže prežiť vzťah bez s*xu?

Mohlo by ťa zaujímať:

Slovenská odborníčka na vzťahy odpovedá: On chce stále, ona nikdy. Môže prežiť vzťah bez s*xu?

Sme menej pripravení na pohlavný styk

Odborníci však vysvetlili, že naše telo prechádza procesom známym ako „dekondícia“ počas obdobia, keď sex nie je na programe. V podstate to znamená, že sa stávame menej pripravenými na pohlavný styk.

„Rovnako ako môžeme pociťovať zníženú sebadôveru, napätie svalov a celkovú stratu kondície z necvičenia, ľudia, ktorí nemali sex alebo ktorí prestali mať sex na dlhšie obdobie, môžu pociťovať stratu kondície k sexuálnym aktivitám a zistia, že majú napätie alebo bolesť svalov, ťažkosti s kontrolou ejakulácie a stratu dôvery v sexuálne aktivity,“ uviedla Rafe.

Odborníčka na sex a vzťahy však jasne uvádza, že „nejde o dlhodobé biologické zmeny“. „Neexistuje žiadny podstatný výskum alebo dôkaz, ktorý by dospel k záveru, že existuje negatívny vplyv na zdravie človeka, ktorý sa rozhodne nemať sex alebo prestať mať sex,“ dodala.

Vieš, čo chce tvoja partnerka v posteli? Toto o jej túžbach prezrádza jej meno
Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.