Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Určite vieš, ako vyzerá ľudský mozog. A ak si aj nedával pozor na hodine biológie, pri množstve zombie seriálov a filmov, ktoré sa dnes preháňa po internete, ťa výplň lebečnej dutiny určite neminula. Veľká ružová hruda s kopou závitov… nejeden vedec potvrdí, že presne tak vyzerá centrum našej nervovej sústavy.

A čo sa v ňom deje? Z odborného hľadiska nepochybne veľa zaujímavých procesov, ktoré udržujú našu maličkosť pri živote, ale podľa nás okrem toho aj veľa blbostí. S naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko vtipných znázornení toho, ako to v našom mozgu vyzerá v určitých životných situáciách. Nájdeš sa v nich aj ty?

Ženský mozog počas milovania

Bolo by pekné vypnúť, relaxovať a užívať si pomaly prichádzajúce vyvrcholenie… ale to skrátka neprislúcha ženskej náture. Ich mozog ide na sto percent, na plné obrátky a je úplne jedno, či je piatok, sviatok alebo sa ju snaží feši vášnivo pomilovať.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Mužský mozog počas milovania

Muži sú jednoduchší. Podstatne jednoduchší.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Študentský mozog počas skúšky

„Naučím sa to večer,“ povedal si si odhodlane. Jasné… Večer si sa hodil do postele ako kabela a v tej rane si zalomil. Ráno si prespal všetky tri budíky, celú cestu autobusom si ledva držal viečka a pri vchode do školy bolo už zjavné, že to na tej skúške pekné nebude. A čo sa ti odohráva v hlave?

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Mozog pri nákupe v supermarkete

Nákup potravín je boj. Keď ti nevráža do brucha babka s vozíkom, čo sa celkom nenásilne snaží predrať k akciovým pomarančom, tak ťa sabotuje vlastný hlad. Chceš dve veci, odchádzaš s nákupom za dve stovky… a hádaj, čo si zabudol kúpiť?

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Mozog počas šoférovania

Ak by mala slovenská legislatíva povoliť jedno špecifické miesto na netrestané uvoľnenie potláčanej agresivity, tak by to mali byť cesty. Čo šofér, to debil. Do mesiaca by sa populácia krajiny preriedila o 50 percent a možno by si sa konečne dostal z práce skôr ako za dve hodiny.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Mozog vo fitku

Fitko nie je sranda. Fakt nie. Na jednej strane je super – snažíš sa na sebe makať, trochu rozhýbať tie ovädnuté svaly, ale má to svoje úskalia. Jedným z nich je napríklad bežecký pás alebo tá vec, na ktorej akože šliapeš po schodoch… alebo prakticky čokoľvek, čo od teba vyžaduje fyzickú aktivitu.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Mozog pred spaním

Celý deň nemyslíš na nič iné, len ako sa konečne zababušíš do periny a zaspíš. A keď sa k tomu skutočne schyľuje… BUM. Mozog začne vyťahovať desať rokov staré sr*čky a spánok je odročený na neurčito.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Mozog v práci

Nechceš tam byť. A keby jedinou alternatívnou nebol život pod mostom, tak by si tam ani nebol. Lenže je a frustrácia zo smradľavého kolegu a toho dementa, čo si v spoločnej mikrovlnke permanentne zohrieva olomoucké syrčeky v žiadosti o invalidný príspevok asi neobstojí. Takže smola, nemáš na výber.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Mozog na verejných záchodoch

V ideálnom svete by črevo dalo vedieť, že sa schyľuje k aktivite, ešte skôr, ako vytiahneš päty z domu. No musíme platiť dane a čakať na meškajúcu MHD-čku, takže je asi jasné, že v ideálnom svete nežijeme. Jediné možné východisko (ak nechceš mať h*vno v nohavici) je použiť verejnú toaletu. A to je teda fakt niečo.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

10. Ženský mozog počas menštruácie

Toto nepotrebuje komentár, stačí prosté au. Lebo menštruácia, to je jedno veľké au. Pokus maternice napnúť sa do monštruóznych rozmerov, upchať si prívod kyslíku a prakticky sa zadusiť, to je jedno veľké au. Veľké poondiate každomesačné au.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť