Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 30.3.2023
sk
Vieroslava
cz
Arnošt, Ernest

Vianoce iste mnohí z našich čitateľov strávia v teple pred zapnutou televíznou obrazovkou. Čo si pre nás tento rok pripravili slovenské televízne stanice? Na to sa pozrieme práve v tomto článku. Za informácie o programoch jednotlivých televízií vďačíme portálu Mediaboom.

Blížiace sa vianočné sviatky iste väčšina z nás strávi v kruhu svojich najbližších. Tento rok budú mať Vianoce zvláštnu príchuť, keďže kvôli pandémii si budeme musieť odpustiť večierky či návštevy. Napriek tomu by ale mohli stáť za to. Napokon, stráviť Vianoce v kruhu najbližšej rodiny by malo byť, viac-menej, samozrejmosťou. Tento rok tak máme možnosť skutočne si oddýchnuť a načerpať sily do roku 2021 (ten snáď už nebude taký dramatický).

Gorky Film Studios

K oddychu ale neodmysliteľne patria aj klasické filmy či rozprávky, bez ktorých si Vianoce nevieme ani len predstaviť. Pretože, čo si budeme hovoriť, počas Vianoc si ich určite zapnú aj tí, ktorí televíziu nepozerajú, ako je rok dlhý. Čo môže byť lepšie ako zvaliť sa na gauč, pchať do seba vianočné cukrovinky a pri tom si vychutnávať skvelé komédie či rozprávky?

Bez ďalších rečí sa tak poďme pozrieť na to, aké filmy budeme môcť na televíznych staniciach vidieť počas tohtoročných Vianoc.

Markíza: Klasiky aj novinky

Ako prvú si preklepneme televíziu Markíza. V stredu, 23. decembra, si budeme môcť užiť komédiu Posledné Vianoce, fantasy Snehulienka a lovec či klasickú rozprávku Pyšná princezná. Večer na nás čaká ďalšia klasika, a síce legendárna česká komédia Pelíšky.

Jej reprízy sa dočkáme aj na Štedrý deň popoludní. Samotný Štedrý deň sa inak bude niesť v znamení overených klasík. Čakajú na nás rozprávky O statečném kováři, nesmrteľná Perinbaba a Tri oriešky pre Popolušku. Večer si budeme môcť vychutnať aj komediálny muzikál Annie s Cameron Diaz, Jamiem Foxxom či Rose Byrne.

Profimedia

25. decembra (Prvý sviatok vianočný) dorazí skvelá Saxána a Lexikon kouzel, animák Esá z pralesa či nádherný doják Psia duša. Tí, ktorí nestihli Perinbabu na Štedrý deň, si ju budú môcť pozrieť aj na Prvý sviatok vianočný. Následne nás čakajú rozprávky S čerty nejsou žerty a – ako inak – Mrázik. Okrem toho nebudú ukrátení ani milovníci romantiky, ktorých iste poteší film Vianoce s princom.

Rozprávky budú dominovať aj Druhému sviatku vianočnému. Opäť si budeme môcť pozrieť S čerty nejsou žerty, Tri oriešky pre Popolušku, ale aj Čertoviny a druhý diel romantického filmu Vianoce s princom s podtitulom Kráľovská svadba.

PROGRAM

Streda 23. december

12:50 Posledné Vianoce
15:10 Snehulienka a lovec
17:30 Pyšná princezná
20:30 Pelíšky
23:05 Kráľovské Vianoce

Universal Pictures

Štedrý deň 24. december

10:10 Pyšná princezná
11:40 O statečném kováři
13:20 Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách
15:20 Pelíšky
17:40 Perinbaba
19:30 Tri oriešky pre Popolušku
21:15 Annie
23:30 Vianoce ako z rozprávky

Omnia Film München

Prvý sviatok vianočný 25. december

09:40 Saxána a Lexikon kouzel
11:30 Esá z pralesa
13:20 Psia duša
15:10 Perinbaba
17:00 S čerty nejsou žerty
20:30 Mrázik
22:10 Vianoce s princom

Druhý sviatok vianočný 26. december

11:45 Vianoce s princom
13:20 S čerty nejsou žerty
15:25 Vianoce ako z rozprávky
17:10 Tri oriešky pre Popolušku
20:30 Čertoviny
22:35 Vianoce s princom: Kráľovská svadba

Filmové studio Barrandov / DEFA

Joj: Napätie aj rozprávky

Televízia Joj sa tiež nenechá zahanbiť a ponúkne pestrú paletu kvalitných filmových kúskov. 23. decembra sa môžeme tešiť napríklad na rodinnú komédiu Všade samé zvončeky 2, slovenskú komédiu Prázdniny: Vianočné dobrodružstvo či kultovú rozprávkovú klasiku Princezná so zlatou hviezdou. Večer nás rozosmeje známa komédia S tebou ma baví svet a milovníkov hororov a čierneho humoru iste poteší aj Krampus: Choď do čerta!

Počas Štedrého dňa na nás čakajú klasiky, ako 101 dalmatíncov, Kráľ drozdia brada či skvelý animák Na vlásku. Popoludní si budeme môcť užiť aj fantasy rozprávku Luskáčik a štyri kráľovstvá od Disneyho, ale aj hraný remake animáku Popoluška.

Universal Pictures

Večer sa nám z obrazoviek prihovorí animák Ľadové kráľovstvo či parádna komédia Sám doma 2: Stratený v New Yorku. Televízia Joj tiež ponúkne premiéru francúzskej komédie Vianoce a spol. a záznam koncertu Ona a on s Richardom Müllerom a Adelou Vinczeovou.

Čo Prvý sviatok vianočný? Počas neho nám bude robiť spoločnosť romantický film Vianoce v paláci, dojemná dráma Hačikó: Príbeh psa, ale aj prvý diel Sám doma. Dočkáme sa aj obľúbenej fantasy komédie Kúzelná opatrovateľka. Večer si premiéru odbije francúzsko-nórsky rodinný film Rozprestri krídla a neskôr dorazí aj komédia Prečo práve on? s Jamesom Francom v hlavnej úlohe.

Druhý sviatok vianočný na nás čaká viacero repríz (Ľadové kráľovstvo, Sám doma 2, S tebou ma baví svet), ale dočkáme sa aj katastrofického trileru Tunel či akčnej komédie Hot Dog. 27. decembra sa potom môžeme tešiť na populárnu marvelovku Doktor Strange s Benedictom Cumberbatchom v hlavnej úlohe.

20th Century Fox

PROGRAM

Streda 23. december

11:30 Vianočné želanie
13:30 Všade samé zvončeky 2
15:30 Prázdniny: Vianočné dobrodružstvo
17:15 Princezná so zlatou hviezdou
20:35 S tebou ma baví svet
22:30 Krampus: Choď do čerta!

Štedrý deň 24. december

10:00 101 dalmatíncov
11:40 Kráľ Drozdia brada
13:15 Na vlásku
14:45 Luskáčik a štyri kráľovstvá
16:30 Popoluška
18:05 Ľadové kráľovstvo
20:00 Sám doma 2: Stratený v New Yorku
22:00 Vianoce a spol.
23:30 Richard Müller, Adela Vinczeová: ONA A ON

Walt Disney Studios Motion Pictures

Prvý sviatok vianočný 25. december

10:05 Vianoce v paláci
11:40 Hačikó: Príbeh psa
13:10 Princezná so zlatou hviezdou
14:50 Sám doma
17:00 Kúzelná opatrovateľka
20:35 Rozprestri krídla (dobrodružný film, premiéra)
22:50 Prečo práve on?

Druhý sviatok vianočný 26. december

10:45 Traja veteráni
12:20 Ľadové kráľovstvo
14:40 Sám doma 2: Stratený v New Yorku
17:10 S tebou ma baví svet
20:35 Tunel
22:50 Hot Dog

Walt Disney Studios Motion Pictures

RTVS: Overené tradície, nové rozprávky a oscarovky

Na RTVS si budeme môcť vianočný program užívať o niečo skôr než na ostatných televíziách (už od 21. decembra). Chýbať nebudú klasické rozprávky Ako sa budia princezné a Princ a Večernica či komédia Dovolená s andělem. Čo sa týka filmov, môžeme sa tešiť na komédiu Foter je lotor, dramédiu Love song či romantickú komédiu Noc plná zázrakov.

Na Štedrý deň nás bude sprevádzať klasický charitatívny program Úsmev ako dar, ale aj klasika Vianočné oblátky či rozprávka Čarovný kamienok. Okrem toho RTVS uvedie aj novú originálnu rozprávku O liečivej vode. Za zmienku stojí aj nesmrteľná fantasy klasika Nekonečný príbeh či klasická slovenská komédia Kubo.

Československá televize

Na Prvý sviatok vianočný nás čaká premiéra novej rozprávky O vianočnej hviezde s Aňou Geislerovou, Vojtom Kotekom či Ondřejom Sokolom. Divákov si iste nájde aj kultová oscarovka Forrest Gump s Tomom Hanksom.

Na Druhý sviatok vianočný bude hlavným lákadlom legendárna slovenská komédia Pacho, hybský zbojník. Nasledovať budú rozprávky Byl jednou jeden král a Sedem zhavranelých bratov.

Počas ďalších dní (28. – 30. december) sa môžeme tešiť napríklad na komédiu Dobrý vojak Švejk, pokračovanie Poslušne hlásim či kultovku Marečku, podejte mi pero. Chýbať nebude ani na Oscara nominovaná komédia Vesničko má středisková. Pred Silvestrom na nás čaká aj dráma Predĺžený víkend s Kate Winslet, 30. decembra sa zase dočkáme epickej romantickej drámy Veľký Gatsby s Leonardom DiCapriom.

Warner Bros.
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje