Čo Slováci najviac googlili v roku 2017?

Záujem o niektoré veci poteší, iné prípady sú zasa sklamaním

Vyhľadávanie vecí cez Google je natoľko prirodzenou  a rozšírenou činnosťou, že „gúglenie“ sa stalo takmer synonymom pre vyhľadávanie. Milióny hľadaných výrazov sa uskladňujú a sú analyzované. Databáza týchto výrazov je takmer akoby digitálnym odtlačkom celej ľudskej spoločnosti a sú skvelým zdrojom na sledovanie toho, v akom stave je náš svet a čo ním momentálne najviac hýbe (sex? porno?).

V dnešnej dobe platí, že dáta o zákazníckom správaní majú veľakrát väčšiu hodnotu, než samotný tovar, či služba. Aj napriek tomu Google nesedí na kope informácií a nenecháva si ich pre seba. Naopak, má vo zvyku zverejňovať najhľadanejšie výrazy za uplynulý rok. Je možné zobraziť výsledky celosvetovo, alebo si zvoliť konkrétnu krajinu. Vyhľadávané pojmy sú zoradené do prehľadných kategórií.

Vďaka tomu si každý môže zistiť, čo za krajinu je jeho vlasť a čo zamestnáva mysle jeho spoluobčanov (nie vždy sú tieto zistenia radostné). Pre osoby s nulovými spoločenskými zručnosťami a emocionálnou inteligencou na úrovni zemiaka, môžu tieto dáta slúžiť ako skvelá pomôcka. Stačí si pozrieť, čo zaujíma ľudí v okolí, a nasilu sa nabifľovať zopár viet o každej téme.

Trendy roka

Ľudí zaujímali predovšetkým veľké športové udalosti, voľby, hlúpa reality show a mobilné hry. Výrazy z tohoto rebríčka sa veľakrát opakujú aj v rebríčkoch iných.
1) MS v hokeji
2) Voľby do VÚC
3) Piknik slovo
4) Tour de France
5) Ples v opere
6) Farma 9
7) Farma 8
8) Wimbledon
9) PixWords
10) Stats Royale

http://www.zimbio.com/

Udalosti roka

Slováci najviac prežívali župné voľby, ktoré tento rok získali výnimočne veľkú pozornosť hlavne kvôli súboju v banskobystrickom kraji. Slovensko voľbami skutočne žilo, čoho dôkazom je aj bohatá úroda memes. „Adela svadba“ sa viaže k svadbe tej Adely, ktorej ani netreba uviesť priezvisko, a aj beztak každý vie, o kom je reč. Málo známa skratka SIAF znamená Slovak International Air Fest, Medzinárodné letecké dni v Sliači. „Kapitán Danko“ je dôkazom toho, že jeho výnimočné schopnosti ho dokážu pretransformovať na udalosť.
1) Voľby do VÚC
2) Ples v opere
3) Hurikán Irma
4) SIAF
5) Black Friday
6) Monitor
7) Adela svadba
8) Kapitán Danko
9) Katalánsko
10) Staromestské slávnosti Žilina

http://www.obecne-noviny.sk/clanky/vybor-dal-zelenu-zluceniu-volieb-aj-zruseniu-2.-kola-volby-predsedov-vuc

Miestne osobnosti

Peter Sagan je kráľ. Ziskom titulu majstra sveta a kopy ďalších titulov si získal srdcia Slovákov. Zapísal sa do svetovej histórie športu, a preto mu zaslúžene patrí prvá priečka v googlovaní miestnych osobností. Môžeme tu vidieť tiež niekoľko televíznych osobností, politikov a dve naše úspešné tenistky.
1) Peter Sagan
2) Boris Pršo
3) Petra Vajdová
4) Lina Mayer
5) Adela Banášová
6) Pavol Rusko
7) Daniela Hantuchová
8) Magdaléna Rybáriková
9) Juraj Droba
10) Rastislav Trnka

https://twitter.com/petosagan/status/911999642681925633

Svetové osobnosti

Rovnako, ako aj celosvetovému rebríčku, aj u nás kraľovala popová diva Ariana Grande. Okrem nej sme mohli vidieť športovcov, umelcov a profesionálneho kriminálnika. Pomerne prekvapivo, medzi najhľadanejšími osobnosťami nie je žiaden politik (pravdepodobne tiež profesionálny kriminálnik).
1) Ariana Grande
2) Conor McGregor
3) Jiří Kajínek
4) Ed Sheeran
5) Selena Gomez
6) Emma Watson
7) Bruce Willis
8) Shakira
9) Dakota Johnson
10) Lance Armstrong

http://gazettereview.com/2017/03/ariana-grande-net-worth/

Smutné odchody

Počas roka 2017 nás rozosmútili odchody mnohých známych tvárí. Boli medzi nimi veteráni, ale aj mladí muži, ktorých úmrtia boli skutočne nečakané a šokujúce. Práve Chester Bennington a Lil Peep sú dve mená, ktorých smrť spôsobila najväčší rozruch.
1) Chester Bennington
2) Lil Peep
3) Róbert Beňo
4) Leona Kočkovičová Fučíková
5) Jan Tříska
6) Věra Špinarová
7) Květa Fialová
8) Majster N
9) Marián Varga
10) Chris Cornell

http://www.rollingstone.com/music/news/inside-linkin-park-singer-chester-benningtons-last-days-w495942

Ako

Nech si akokoľvek múdry, vždy sa môžeš dostať do situácie, keď ti pomôže jedine „ujo Gúgel“. Aj táto kategória potvrdzuje výnimočný záujem Slovákov o voľby do VÚC. Bod 8 je dosť smutný, lebo ide o vec, ktorú zvládne doslova každý novorodenec. Mnohým ľuďom sa to podarí, aj keď nechcú.
1) Ako voliť do VÚC
2) Ako naladiť Markízu
3) Ako schudnúť z brucha
4) Ako vyplniť daňové priznanie
5) Ako vyrezať tekvicu
6) Ako znížiť teplotu
7) Ako vyčistiť práčku
8) Ako zaspať
9) Ako stiahnuť video z YouTube
10) Ako uvariť ryžu

Športové podujatia

Neprekvapí, že na Slovensku sú najdôležitejšou športovou udalosťou majstrovstvá sveta v hokeji. Tour de France a cyklistika celkovo vďačia za popularitu Petrovi Saganovi. Tenis sa stále drží medzi atraktívnymi športami. Na deviatom mieste sú MS v hokejbale. Tento turnaj sa našim reprezentantom podarilo vyhrať.  Správa o tom, že Slováci sú majstrom sveta vo voľačom, prinútila masy klikať na webe v snahe zistiť, o čo vlastne ide.
1) MS v hokeji
2) Tour de France
3) Wimbledon
4) Australian Open
5) ME 21 Poľsko
6) MS do 18 rokov v hokeji
7) Dakar
8) Roland Garros
9) Hokejbal MS
10) Conor McGregor vs Floyd Mayweather

http://www.hokejbal.sk/

Televízne show a eventy

Farma 8 a Farma 9 sú asi hlavné dôvody toho, prečo Slováci v jednom z predchádzajúcich zoznamov hľadali spôsob, ako naladiť Markízu. V tabuľke robia Farme spoločnosť ďalšie TV show rozličnej kvality. Popularite sa tešil aj jeden z najviac WTF programov z našich obrazoviek – Take Me Out, ktorý je dnes už naozaj out a po niekoľkých dieloch bol nečakane zrušený.
1) Farma 9
2) Farma 8
3) Let’s Dance
4) Miss Slovensko
5) Take me out
6) Oscar
7) OTO
8) Zem spieva
9) Eurovision
10) Baby boom

www.lundici.it

Recepty

Môže sa zdať, že Slováci nevedia variť, keďže naša kuchyňa nie je svetoznáma ako napríklad talianska, či čínska. Omyl. Slováci variť vedia, pokiaľ majú po ruke Google! Stačí si prečítať názvy týchto desať jedál a nepochybne vyhladneš a dostaneš nekontrolovateľnú túžbu niečo z toho do seba okamžite napchať. Dobrú chuť!
1) Segedínsky guláš
2) Lasagne
3) Špargľa
4) Guláš
5) Marlenka
6) Koložvárska kapusta
7) Ratatouille
8) Grilážky
9) Karfiól
10) Sviečková na smotane

http://www.axomlive.com/blog/healthy-foods-even-unhealthy-us.html

BONUS – najhľadanejšie memes na svete!

Táto tabuľka neexistuje v špecifickej verzií pre jednotlivé krajiny, takže nezistíme, aký vkus na meme majú Slováci. Aj napriek tomu ju sem zaraďujeme, keďže memes sú to, čo robí z EMEFKA EMEFKA.

Najviac meme slávy si v uplynulom roku získala šarmantná mladá dáma, ktorá v televíznej relácii prišla so slovami Cash Me Outside. Na druhom mieste sú čierne vtipy o incidente, počas ktorého  zamestnanci dosť hrubým spôsobom odpratávali „nadbytočného“ pasažiera z paluby lietadla. Na bronzovej priečke sa umiestnil Elf on the Shelf, detská figúrka vianočného elfa. Ľudia sa pretekali, kto z nich panáčika umiestni do čo najviac zvrhlého a nevhodného kontextu.
1) Cash Me Outside Meme
2) United Airlines Meme
3) Elf on the Shelf Meme
4) What in Tarnation Meme
5) Spongebob Mocking Meme
6) Romper Meme
7) IT Meme
8) Joe Biden Meme
9) Game of Thrones Meme
10) Hot Dog Meme

snopes.com

Zdroj: trends.google.com
Zdroj titulnej fotky: delhicourses.in

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
44
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 4

  1. Facing any doubts and problem while using the QuickBooks software would be clear in couple of minutes and our expert would assist you in the right direction which would help you in resolving the error. Users occasionally gets freeze when they see error on the system screen and try to resolve it on their own or get in touch with some technician who does not have complete knowledge about the software which leads to other problems Call QuickBooks Customer Service @ 1-800- 449-0204 to utilize the benefits of the support team.. It is always effective when users get in touch with an expert who has the complete knowledge about the software. For more info visit https://www.quickbooks-customerservice.com

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tieto slovenské tatérky ti ukážu, čo je skutočné umenie! (Druhá časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME