Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 22.11.2024
sk
Cecília
cz
Cecílie

Čo sú motýliky v brušku? 8 zvláštnych vecí, ktoré majú svoje logické opodstatnenie

Prečo sa autocorrect volá T9?


Prečo mám motýliky v brušku? Prečo mi tie najlepšie veci vždy napadnú v sprche? A prečo vie Dumbledore čarovať aj bez prútiku? Tieto otázky si si už nepochybne niekedy kládol a teraz na ne budeš konečne poznať odpoveď.

1. Motýliky v brušku

Motýliky v brušku sú jasným dôkazom toho, že mozog a žalúdok spolu komunikujú neustále, nielen vtedy, keď sme hladní. V žalúdku je obrovské množstvo nervových zakončení, ktoré sa aktivujú ako v stresových situáciách, tak aj v momente, keď sa zaľúbime. Obe tieto možnosti náš mozog vníma ako „bojuj alebo uteč“.

Joanna Nix, Conor Luddy / Unsplash

2. Prečo dostávame super nápady v sprche?

Zákon schválnosti hovorí, že vtedy, keď to najviac potrebuješ, ťa tvoj mozog nechá v štichu. Na druhú stranu, keď relaxuješ a je ti to úplne jedno, tak zrazu dobrými nápadmi len tak hýri. Presne toto je prípad sprchovania.

V sprche sme uvoľnení, na chvíľu sa nesústredíme na svoje starosti a len si užívame príval teplej vody. Táto pasivita stimuluje náš mozog a ten sa práve v takejto situácii odhodlá k nejakej produktivite.

Shutterstock

Odporúčame prečítať:

Profesionálny spoločník o svojej práci: Na šialené nápady ženy nahováram ja. Koľko stojí 10-minútové vystúpenie? (ROZHOVOR)

3. Prečo sú slzy slané?

Slzy sú z deväťdesiatich deviatich percent voda a zvyšok tvoria anorganické zlúčeniny. Sem patrí aj soľ. To, koľko soli sa v slzách vyplaví, záleží nielen na tom, v akom stave je vaše telo, ale aj na dôvode, pre ktorý plačete. Slzy smútku a zúfalstva sú tie najslanšie. Naopak, v slzách šťastia nie je soľ takmer žiadna.

Profimedia, Shutterstock

4. Prečo sa autocorrect volá T9?

T9 v podstate nie je autocorrect. Jeho funkciou nebolo opravovať chyby, ale snažiť sa uhádnuť, aké slovo chce používateľ vlastne napísať. Ak si ešte spomínate na staré telefóny, tak viete, že na napísanie jedného písmena bolo niekedy nutné stlačiť klávesu aj tri či štyrikrát. Kláves bolo dohromady deväť. Názov tejto funkcie z toho logicky vyplýva: Text on 9 keys.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.